reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

Dawno już nic nie pisałam, ale na prawdę brakuje czasu.... dziewczyny nie wiem jak u Was, ale mój Olaf ma taki temperament, że swoją energią mógłby obdzielić mnie, K a i tak dla niego zostałoby w nadmiarze ;)
Tak jak Wy bardzo boję się kolejnej szczepionki i mam w planie ja jak najdłużej odwlekać szczególnie, że Olaf jest wcześniakiem i duuuużo już w swoim życiu przeszedł. Najchętniej chciałabym go zaszczepić każdą szczepionką z osobna, ale to dopiero będę rozmawiać z lekarzem.

Pesca Olaf również miał odparzenia jak był w szpitalu w pachwinach i bardzo pomógł mu sudocrem. Odparzenia bardzo szybko zniknęły i tak jak dziewczyny piszą zmień może pieluszki na większy rozmiar :tak:
 
reklama
nie mam czasu na nic...ale dla was zawsze znajde chwilkę, by chociaż was poczytać..

NAJLEPSZE ŻYCZONKA DLA WSZYSTKICH MALUSZKÓW SPÓŹNIONE:zawstydzona/y:I TE NA ZAŚ :tak:.
ja ciągle w pracy, więc dom powoli zarasta mi brudem:zawstydzona/y::baffled:a w sobotę roczek, więc jutro chyba wgl nie pójdę spać tylko najpierw gary a później sprzątanie..planuję zupę meksykańską, 3 sałatki, kurczaczki z sałatką z grzankami, talerz wędlin i bagietkę z anchois i serem pleśniowym no i oczywiście tort..myślę, że wystarczy, bo i tak wszyscy mi sie nie odliczą, a ja później nie chcę jeść tego wszystkiego przez tydzień.

dzisiaj byłam na zakupach i wreszcie znalazłam buty dla małego z bartka i fajną kurtkę ze spodniami(kombinezon)..zakupy szybkie w coccodrillo i jestem szczuplejsza o prawie 400pln..no, ale cóż się nie robi dla dziecka :) na urodziny dostanie ciągnik z przyczepą wadera i zestaw wielkich klocków.

mały ostatnio coraz lepiej poczyna sobbie z chodzeniem co mnie cieszy. Pokochał książki i każdego dnia jak się budzi chce, żeby mu czytać no i oczywiście przed snem czytanie również obowiązkowe. Oby mu to zostało:tak:
 
pesca, Duśka jest strasznie wrażliwa i jak czasem nie od razu się zorientuję, że jest kupa, to się od razu odparza :/ Smaruję ją alantanem plus, na noc bardzo grubo i po nocy jest duża poprawa. Jak jest mocno czerwona, to używam tormentiolu. Ale zauważyłam właśnie, że to na noc muszę dużo maści stosować. Duśka robi czasem kilka kup dziennie i kiedy od razu ją przebieram i smaruję alantanem to i tak nie widać dużej poprawy. A po nocy jest. Bephanten kompletnie nie pomagał, kupiłam raz i już więcej nie kupię. Ale clotrimazolum bym spróbowała jeszcze.
 
Kochane,wszystkim dzieciaczkom najlepsze życzenia oby zawsze zdrowe i radosne były:-) Ja nie moge w to uwierzyć że Jasiu ma rok,oglądam zdjęcia z jego pierwszych dni i nie mam pojęcia kiedy minął rok:szok:aż sie łza w oku kręci.

Pesca ja miałam to samo,wszystko odparzone,mały sie drapał do tego jak szalony i lekarrka kazała mi kupić clotrimazolum bo jak sie dłużej utrzymuje takie odparzenie znaczy że grzybek jakiś albo bakteria sie przyplątała i powiem Ci ze po dwóch dniach zniknęło a meczyliśmy sie z tym 3 tygodnie i nic innego nie pomagało.
 
Pesca, spróbuj z tym Clotrimazolum, u nas pomogło szybciutko. No i przez tydzień pediatra zakazała używania husteczek - po każdej pieluszcze myliśmy wodą.
POmagał też puder daktarin.
 
Dzięki!!!! Jesteście najlepsze!
Linomag pomaga ale bardzo powoli. Spróbuje tym clotrimazolem. Sudokrem próbowałam na początku ale po jednym dniu dałam spokój. Nie było rezultatów.
Może to pytanie na inny dział ale widziałam że kilka z was chwaliło się że dziecko umie pokazać gdzie ma nosek itp. A co z innymi rzeczami? Paweł dopiero nauczył się że na słowo "daj" ma coś podać. I powoli załapuje że piłka to piłka, samochód to samochód itp. Ale dałam mu trzy rzeczy i powiedziałam by podał jedną z nich to nie załapał o co chodzi. Kiedy dziecko zaczyna rozumieć o co chodzi?
 
pesca, nie wiem kiedy. Ja po prostu dużo mówię do Duśki, "rozmawiam" z nią, pokazuję otaczający nas świat. I to tak samo przychodzi. Nauczyła się mówić jak robi kurka, kaczuszka, owieczka, krówka, piesek, kotek, sowa, jak fruwają ptaszki (oczywiście nie jest to na przykład typowe hau hau tylko coś w stylu ay ay). Jak ją poproszę żeby przyniosła pieluszkę/misia/zabawkę, wypluła co ma w buzi, zamknęła szafkę (uwielbia wywalać rzeczy z szafek), wywaliła pieluchę do śmieci, to to robi. Rozumie o czym rozmawiamy, bo słysząc, że któreś z nas mówi, że wychodzi albo dopiero ma taki plan, to robi papa. Posyła całuska, robi indianina, bije brawo i robi kosi łapki, pokaże gdzie misio ma oczko, zrobi cacy, przytuli się na prośbę i da całuska. Mówi am, mniam, nie, papa. Wie, że kiedy piekarnik jest gorący to nie wolno dotykać, bo jest ała, czasem delikatnie sprawdza rączką czy jest ciepły. Wie gdzie mama chowa biszkopty i sępi pokazując paluszkiem o jeden. Ale też jest jeszcze mnóstwo rzeczy których nie rozumie. Szymek rozwijał się dużo wolniej i raczej nie miał tylu umiejętności w jej wieku. Ale ja nie uważam, żeby ona była jakoś nad przeciętnie rozwinięta ;)
 
U nas a chodzeniem gorzej ale z rozumowaniem za to dobrze co potrafi moje roczne dziecko?

Igor mówi wyraznie hał hał wręcz na okragło to mówi bo sąsiada pies ciagle szczeka :) ty ty piesku pokazuje raczkami czyli coś w rodzaju nunu paluszkiem i trzepie wtedy tez druga ręką okazując złość na buzi . papa robi najczęściej kiedy jest z babcia a ja wchodze to odrazu do mnie na ręce chce i robi papa babci bo wie że jak mam przyszła to znaczy że idziemy:) ,pokazuje gdzie lampa , gdzie piesek , kotek , jak powiem zrób misiowi mój mój to go przytula , robi cacy , pokazuje oczy nos ale nasze u siebie nie , na brata woła ad zamiast adrian , tata kilka razy mu się wyrwało ale takie słownictwo u niego jeszcze ciężkie bardziej wszystko pokazuje co chce aaaaa robi jak chce spać , nie nie to rusza główką że nie , tu sroczka kaszkę wazyła pokazuje , posyła całuski i paluszkami rusza usta takie bry bry bbry ,i to chyba na tyle jego umiejętności .

Na wszystko przychodzi czas spokojnie wszystkie opanują mowę chodzenie spokojnie :)

pesca dzieci nas doskonale rozumieją :) nie zawsze pokazują że wiedzą co do niech się mówi alr to bardzo rozumne człowieczki mój mały jest jak papuga jak cos mu się pokaże to zaraz to pokazuje .
 
Ostatnia edycja:
pesca kazde dziecko tez lapie inne rzeczy w innym tepie, 'kuzynka mlodej' naprzyklad nasladuje zwierzta, auta i inne urzadzenia - a moja tylko pieska ale za to umie pokazac czesci ciala, pokazac jak sie myje brzuszek, pokazuje ze tata jest 'tam' bierze lale i pokazuje zeby wlaczyc bo chce zatanczyc z nia. Mozna z nia na migi pogadac gdzie anitka co robi ze tanczy/tuli sie. Poprosic zeby podala cs co ma przy sobie [jeszcze nie chodzi] i ona to poda i pokaze 'tu, ja dam' a pozniej wyciaga reke i powie 'daj' a jak pytam komu dac to pokazuje 'tu' i na siebie palszkiem - A tego jej kuzynka nie umie w 1/10 [ale mloda umie tez wiele innych rzeczy to dla przykladu podalam - a jej kuzynka choc nie umie tego sameg to tez umie inne rozne rzeczy ktorych moja nie zlapala naprzyklad]
To tez zalezy czego matka uczy -jakich rzeczy.
zreszta dziecko zeby cos zalapalo moze minac 2 miesiace lub 2 dni. Ja uczylam mloda jak robia zwierzatka i do tej pory nie bardzo, a jak uczylam czesci ciala, czy 'gdzie anitka' czy slowka'daj' to w 2 dni sie nauczyla. Moze jej bardziej ten ''dzial'' slownictwa pasowal?
 
reklama
U mnie też jest kilka fajnych rzeczy które Krzysio potrafi jednak jedną mam ulubioną:) zawsze jak coś wyrzuci z łóżeczka bądź też po prostu czymś rzuci albo mu spadnie mówi coś w stylu "ń ma..." czyli nie ma :p i tak fajnie wzrusza ramionkami..uroczo to wygląda.
Jutro impresska :D teście mieli być początkowo popoł po czym zadzwonili, że będą rano a i tak będą popoł...eh co za brak zdecydowania :p
 
Do góry