reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

hejka :)

ja przy pierwszym dziecku miałam 40 szt tetry
i to wcale za dużo nie było
a tylko do podkładania pod główkę, do wytarcia buzi itp
teraz mam koło 30 szt
 
reklama
Esi ja nie mam nic do eko ale nie chciało by mi się prac osranych pieluch dzień w dzień ;-) pampersy są wygodne to fakt... Ja nie miałam ani nie mam od początku mdłości i wymiotów ;-)
Pasja ja mam 3 pieluchy tetrowe i 5 takich malutkich ręczniczków do wycierania buźki
 
witajcie:)

tutururu - witaj, napisz coś więcej o sobie, stwórz suwaczek; a dlaczego grożą ci cc i to już w tym tygodniu??

sonkaa - super że impreza udana i mogłaś się cieszyć lenistwem:-)


Witam kawowo porankowo! Z ciekawości zapytaam ile macie pampków i w jakich rozm? bo ja okrągłe zero.. 2 paczki tych newbornów starczą? leniwego dnia zycze my dzisiaj debiutujemy na SR: ) http://mxf02.bbstatic.pl/images/smilies/square/laugh.gif troche nie moge se doczekac http://mxf02.bbstatic.pl/images/smilies/square/wink2.gif

udanych zajęć w SR, a co do pampków to jak na początek kupiłam 2 paczki newbornów i jedną tych większych (kolejnych), myślę że nie ma co kupować nie wiadomo jakiej ilości bo po pierwsze nie wiemy jak duże dziecię się urodzi, a po drugie może ktoś w prezencie przyniesie i okaże się że nie zużyjemy wszystkich w danym rozmiarze, a jest to produkt ogólnie dostępny więc chyba nie będzie problemu z wysłaniem kogoś by dokupił, no chyba że jakaś super promocja teraz jest

Majeczka - co do prania to ja piorę prawie wszystko z dzieciowych rzeczy, nie piorę tylko kołdry i podusi (tzn. tych wkładów), ogólnie rzecz biorąc to wszystko co będzie się bezpośrednio stykać z maluszkiem to wrzucam do pralki, nie ważne czy nowe czy używane


a ja już po śniadanku, właśnie pierze się ostatnia pralka dzieciowych rzeczy więc na wieczór znów prasowanie, powiem wam że jakoś szybko mi te pranie i prasowanie poszło, bo tylko 5 pralek będzie i jak do tej pory 5 h prasowania, więc nie jest źle bo się nastawiałam że dwa tygodnie będę się bujała, no chyba że ja za mało rzeczy kupiłam:eek:
 
Witam kawowo porankowo! Z ciekawości zapytaam ile macie pampków i w jakich rozm? bo ja okrągłe zero.. 2 paczki tych newbornów starczą? leniwego dnia zycze my dzisiaj debiutujemy na SR: ) http://mxf02.bbstatic.pl/images/smilies/square/laugh.gif troche nie moge se doczekac http://mxf02.bbstatic.pl/images/smilies/square/wink2.gif

newborn sa zdaje sie od 2 do 5 kg. Siostra mi opowiadala ze kolezanek dzieci szybko z nich wyrstaly i w zasadzie od drugiej paczki przechodzily na nastepne (3-6 kg). ja kupiłam wiec jedna paczke newborn
 
hejka :)

ja przy pierwszym dziecku miałam 40 szt tetry
i to wcale za dużo nie było
a tylko do podkładania pod główkę, do wytarcia buzi itp
teraz mam koło 30 szt
ja mam 10 szt tetry i 10 malutkich ręczniczków z IKEA i spokojnie wystarczy.

jestem leniwa ;-) a po drugie ostatnio ide na przekór tym wszystkim ludziom zafascynowanym "ekologią".
A na codzień nawet nie potrafią segregować poprawnie odpadów.

popieram całkowicie..
ja przy 2 dzieci nie będę miała czasu myśleć o praniu wkładów itd. Mam zamiar skupić się na dziecku i ich rozwoju.
A śmieci segreguję, puszki wszelkie zbieram (tatuś dzielnie się poświęca i piwko pije) i dzięki temu Kaj ma co parę miesięcy pieniądze do skarbonki bo jadą obaj na złom sprzedać.
 
Malinowa_P, jeśli Twoje zdruzgotanie jest szczere i autentyczne, to wspaniałomyślnie zostanie Ci ten błąd wybaczony!

badaba, ja mam na razie jedną paczkę w rozmiarze 1 i jedną w rozmiarze 2, ale chcę kupić jeszcze Happy (podobno mają wycięcie na pępek). I na razie nie kupujemy więcej z danej marki, bo chcemy przetestować różne i wtedy zdecydujemy które zostaną.
Przyjemności na SR życzę:-)

esi, co do wymiotów to nie pomogę, mnie męczyło do końca I trymestru i na szczęście nie wróciło.

marand, mi też szybko poszło, wprawdzie z dużą pomocą babci, ale jakby się tak zastanowić, to dziecięcych maleńkich rzeczy sporo wchodzi w pralkę na jeden raz. Więcej bujania się było z pościelą, pieluchami, ręcznikami itp.

Pieluch tetrowych mam 15, do tego 1 flanelową i 10 takich mini-ręczniczków z Ikei. Zakładam, że przydadzą się do podkładania pod dzidziusia, wycierania, karmienia itp. i może nie będzie trzeba prać codziennie:confused: Chociaż ja pranie właściwie lubię, nie lubię tylko prasowania:sorry:
 
A śmieci segreguję, puszki wszelkie zbieram (tatuś dzielnie się poświęca i piwko pije) i dzięki temu Kaj ma co parę miesięcy pieniądze do skarbonki bo jadą obaj na złom sprzedać.

Jak miło słyszeć, że są ludzie, którzy myślą naprawdę eko :-)
 
ja tez mam te małe ręczniczki z ikea :)

co do pampków o mam jedna małą pczkę (27szt) huggisów do szpitala i jedną do domu z rossmana - mówie o tych 2-5 kg
po tych dwóch paczkach pewnie przejdziemy na więszksze, nie robie zapasów bo nie ma sensu moim zdaniem
 
JA też dziś niewyspana jestem. Siku z 4 razy, do tego mała się dziwnie ułożyła i jak mi sprzedała kopniaka to parę razy się przebudziłam. Oststnio coraz bardziej boli mnie w pachwinach. Tłukłam sie po łóżku do 4 rano.

Ja tetrówek mam też ok. 40. 3 szt to na dzień idą albo więcje. POd główkę, do karmienia, do wanny itp.
Mysłąłam o wielorazowych ale drogie są, nie wiem za bardzo co kupić no i też trzeba prać. A jak moje dziecko będzie jak poprzedne robić 10 kup dziennie to bym sie nie wyrobiła.

Pieluch new born mam 1 małą i 1 dużą paczkę. Więcej nie kupuję. DOstałam paczkę dwójek i trójek. Od K z pracy dostaniemy pewnei z 10 p. pampersów bo u nich taka tradycja. JA też szybko z 1 przeszłam na 2 bo one wcale się duzo nie różnią rozmiarem. Duża paczka 2 mi nawet została po WOjtku bo tyle meilismy.

Chyba się zdrzemnę.
 
reklama
Ja na pewno zdecyduję się na jednorazowe z dwóch powodów. [...] ostatnio ide na przekór tym wszystkim ludziom zafascynowanym "ekologią"
hehehe ja nie z powodow EKO-logicznych tylko EKO-nomicznych sie nastawiam na wielorazowki;-):-D pranie wkladow to nie taki wysilek wsio sie do pralki wklada trzeba tylko przeplukac a jak amelkowe gatki musze splukac czy zaprac to i wklady tez dam rade ogarnac;-):tak: i tak jak pisalam na pierwsze dni to trzeba sie nastawic na jednorazowki bo wiadomo ze wszystko musi sie dograc i po miesiacu (czy dwoch zalezy kiedy sie wsio unormuje) staruje z wielorazowkami:tak:


boszszszsze mloda mnie wykonczy....nie zgonila kota sprzed komputera i kot zrzucil myszke rozpadla sie na drobne kawalki:wściekła/y:utluke tego futrzaka kiedys przysiegam:sorry:i co trzeba sie bedzie zebrac isc kupic myche do kompa bo tylko tak moge odpoczac chwile jak mlodej komputer wlacze a tak od kad komp wylaczony to juz jest mamaaa to mamaaaa tamto ehhhh
 
Do góry