reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocnikowanie

na razie porazka
latal kilka godzin z golym tylkiem po domu
nasikal w duzym na podloge i powiedzial mama bebe
zalozylam mu gacie bez pieluchy - zlal sie, nawet mu to nie przeszkadza, tylko czkwaki wlasnie dostal
 
reklama
Yoanka - nie od razu Krakow zbudowano... Troche cierpliwosci dziewczyno... ;-)

Ja jakos o nocniku ostatnio zapomnialam (w przeciwienstwie do niani, ktora go twardo wysadza) ale i u nas jest PEWIEN postep - Jas jzu nie zaprzecza po zrobieniu kupy... Zawsze mowil ze nie zrobil, a teraz sam potrafi powiedziec "kupa" (po fakcie oczywiscie :-D) i biegnie i siada (SAM - nei przymuszany) na nocnik - w ubraniu wprawdzie, no ale to niewazne :-)

Z golym tylkiem puszczac go bede dopiero w maju jakos tak bo wtedy M wroci znow do domu i bedzie za nim biegal ze scierka :-D Ja na codzien za malo czasu spedzam z Janciem zeby jakos sie to udalo...:dry:
 
... a po zdjeciu mokrych gaci przed kapiela jeszcze raz olal podloge - mam wrazenie, ze on w ogole nie zauwaza, ze sika
 
kolejna porazka: ja wstawialam pranie w lazience, a maly bawil sie klockami w pokoju, rezultat: rozpackana kupa na podlodze, sofie, bucikach, bluzeczce, a synek w dalszym ciagu nie kojarzy, ze to mu z dupki wyszlo (nocnik stal tuz obok), ciezki bedzie ten tydzien - dalam sobie slowo, ze caly przetrzymam wiec sie nie poddam, ale niech sie juz konczy i wracajamy do pieluch, kiedys sie w koncu nauczy
 
moze mądra a może głupia rada...mój mały kupe najchętniej robi na toalaete, dziecko wcale nie musi uczyć sie na nocnik, sprawdz z toaletą, dla Michała na początku atrakcją było to ze korzysta z tego c o rodzice, i ze pozwalałam mu spuszczać wode :-)
 
Witam!
dawno mnie nie było. Ale widzę że nocniki poszły w ruch.
U nas również czas nocnika nadszedł. Na pierwszy rzut poszedł zwykły nocnik za 8 zł, który sprawdził się u mojej córki. Ale Kubie nie za bardzo odpowiadał bo miał problemy żeby na nim usiąść.
Więc wytoczyłam inne działo - zakupiła nocnik Fisher Prica z fanfarami. No i dziecko lubi na nim przesiadywać. Cieszy się okrutnie jak mu zacznie grać i jest dumny i blady.
W dzień lata w majtkach i spodenkach (siku nie leci na podłogę). Pielucha tylko do spania. Oczywiście zdarza mu się robić w majtki, ale generalnie woła - si si- i leci do łazienki..
Ma lepsze i gorsze dni ale jakoś idzie - tylko spokój nas może uratować.
 
przed kapiela zaproponowalam Jasiowi nocnik i sie zgodzil :-D Wysikal sie wiec byly brawa. Potem z gola pupa pomaszerowal do lazienki gdzie jak puscilam wode to obsikal dywanik. byl bardzo zdziwiony i wolal przejety "kupa, kupa" i nawet poszedl po M zeby mu pokazac. Za chwiel siknal ponownie (spodobalo mu sie obsikiwanie dywanika) :-D
Podczas kapieli bylo mycie glowy ktorego Jas nienawidzi i po ktorym byl strasnzie roztrzesiony i zesikal sie na recznik (co mu sie od jakeigos roku jzu nie zdarzalo)...

Tak wiec mielismy PRZESIKANY wieczor :rofl2:
 
kolejna porazka: ja wstawialam pranie w lazience, a maly bawil sie klockami w pokoju, rezultat: rozpackana kupa na podlodze, sofie, bucikach, bluzeczce, a synek w dalszym ciagu nie kojarzy, ze to mu z dupki wyszlo (nocnik stal tuz obok), ciezki bedzie ten tydzien - dalam sobie slowo, ze caly przetrzymam wiec sie nie poddam, ale niech sie juz konczy i wracajamy do pieluch, kiedys sie w koncu nauczy
:-Drozbawiłaś mnie tym podejściem

mnie ta rozmazana kupa najbardziej przeraża:baffled:
Puki co wiem że młody jest jeszcze niegotowy...woła-ale nie zawsze( dopiero jak już zaczyna sikać....w biegu do łazienki powstrzymuje bo pozniej jeszcze na nocnik się wysikuje) Poprostu jeszcze nie czuje że mu sie chce (czuje dopiero jak już sika:-D)...choć czasem zdażają się odstępstwa od tej reguły
 
reklama
no - mnie to tez przeraza... choc u nas moze nie byloby rozpackanej kupy na podlodze czy meblach, tylko w majtakch - Jas ma z 20 par bawelnianych majtek i to wlasnie w nich mam zamair go puszczac.
 
Do góry