reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czas na nocnik

Basienia moja starsza córcia majac 1,5 roku chodziła bez pampersa a jak chciała siku to mówila eee i łapała sie za pipke


oto dowód
12-05-2009, 06:36 #253
elcia12

Grudniowa mama Oliwii Avatar elcia12

Zarejestrowany
04-2008
Postów
2 908
Zadanych pytań
0
Rozwiązań problemów
0
Najlepszych odpowiedzi
0
Dobrych odpowiedzi
0

Domyślnie Odp: umiejętności naszych maluchów

a ja sie pochwale a co tam a wiec moja córcia Oliwcia od 1,5tygodnia nie nosi pieluchy
sika na kibelek i nie posikuje se w majteczki\
az mnie duma rozpiera jaka to mam duza córe ach
pieluche zakładam jej na noc i w dzien jak spi a tak na podwórek to majteczki i pokazuje ze chce
 
reklama
Ja znam dzieciaczki,ktore wlasnie tak kolo 18msc zaczely cos lapac,ale wiekszosc moich znajomych ma dzieci bez pieluchowe od 2,5-3 r.z.
Basienia moja Babcia ponoc moja mame wysadzala do wiaderka od 3msc zycia.W co niestety wierze.Moja Mama zaproponowala mi robienie tego odkad dziecko zacznie siedziec prosto.Reszte mojego zdania znacie,nie dolacze nic innego.
 
Basienia ja tez znam dziewczynke 1.5 roku bez pampersa!! Ogolnie z tego co slyszalam to dziewczynki sa bystrzejsze w tej kwestii! Nie wiem ile w tym prawdy!! Z drugiej str co nam szkodzi sprobowac! A moze sie uda i nasze dzieci szybciej wyjda z pieluch :)
 
Moi jak mieli 1,5 roku to tez juz pampka nie nosili w dzien ale Kuba jeszcze długo miał zakładany na noc a Michał cała dobe bez ale jak chciał kupe to trzeba mu było na te 5 minut pieluche zalozyć żeby zrobił, bo nocnika się bał.
 
Dzisiaj kupiłam nocnik hahaha :-D Jutro zacznę "oswajanie" :-p:-p Cudów żadnych się nie spodziewam - będę usatysfakcjonowana, jeśli on na nim choć chwilę usiedzi :sorry2:
Za odpieluchowanie zabiorę się wtedy, kiedy oswoi się odrobinę z nocnikiem, od kilku dni widzę, że wypracował sobie system - jak tylko ściągam pampersa to od razu jest fontanna :sorry2: więc doszłam do wniosku, że na początku wystarczy wysadzanie go właśnie po zmianie pieluszki. Na początek - styknie.

Nooo, w każdym razie mam nadzieję (tylko nadzieję), że w miarę szybciutko uda nam się zrezygnować z pieluszek. Ponadto za jakiś czas przejdziemy pewnie na tetrę. Nie chcę dopuścić do sytuacji, żeby 2 latek miał pieluszkę 24/dobę.

edit.: mój też robi kupę na raty ;)

Basienia - doczytałam, mój brat miał rok i 4 miesiące jak mama całkowicie zrezygnowała z pampersów, bo wołał, że chce - nawet w nocy nie zakładali - właśnie ją spytałam. Myślę, że można próbować powoli oswajać, bo jak widać - to możliwe jest :)
 
Ostatnia edycja:
Basienia jaj już pisałam wcześniej gdzieś .
Moja Klaudia tuż po roku zaczeła mi wołać na nocnik tzn brała go w rączki i podnosiła do góry co znaczyło ja chcę siku :-D a na 1,5 roku to już nie pamiętałam co to pampersy są .
Teraz też z Karolą będę próbować ,ale ona to trudna bestia ,bo posiadam 3 nocniki w domu i żaden jej nie odpowiada :no::-p:-p
 
Jak ja bym chciala zeby przy 1,5 roku juz mi natus pieluchy nie nosil- u nas jak narazie codziennie poranny kupsztal do nocnika-smiac mi sie chce jak on tak siedzi na tym nocniku ze 15 minut obstawiony ksiazkami i bierze jedna po drugiej i sobie oglada stekajac przy tym, puszczajac baki i zalatwiajac- mam wrazenie jakbym mu przeszkadzala w porannej prasie na kibelku:-D:-D ale widze ze on i tak nic z tego nie rozumie - wiec as,kilolek jak to zrobilyscie zeby uswiadomic dziecku ze przed chwila wlasnie sie zalatwilo i tak powinnien zawsze robic?:confused:
 
Anik moj tez dynda nogami:-p:-D:-D

... no i co zadna z doswiadczonych,wczsnie oddpieluchowujacych mam mi nie odpowie???? :-(
 
reklama
Moja też dynda nóżkami ;-)
Przez ostatnie kilka dni udało mi się "złapać" kupkę na nocnik :-) i raz nawet przy okazji było siusiu :-)
Andav - nie jestem doświadczona, ale ja narazie pokazuje Amelce, że zrobiła coś fajnego klaszcząc, mówiąc brawo i uśmiechając się szeroko :-) Później, jak już będzie bardziej "kumata" będę ją po prostu chwaliła słownie.
 

Podobne tematy

Do góry