reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2025

Dziewczyny, które są w pierwszej ciąży- posłuchajcie rady już matki- najbardziej z okresu ciąży zaluje ze tak długo pracowałam! W tej ciąży pójdę jak najszybciej na zwolnienie. Tylko akurat u mnie jest prosta sprawa bo mam umowę o pracę na czas nieokreślony od wielu lat, zmieniałam pracodawców ale zawsze od pierwszego dnia umowa na czas nieokreślony. Nigdy nie miałam kontroli z ZUS.
 
reklama
Dziewczyny, które są w pierwszej ciąży- posłuchajcie rady już matki- najbardziej z okresu ciąży zaluje ze tak długo pracowałam! W tej ciąży pójdę jak najszybciej na zwolnienie. Tylko akurat u mnie jest prosta sprawa bo mam umowę o pracę na czas nieokreślony od wielu lat, zmieniałam pracodawców ale zawsze od pierwszego dnia umowa na czas nieokreślony. Nigdy nie miałam kontroli z ZUS.
Ja też wychodzę z tego założenia. To jest moja pierwsza ciąża i będę miała poczucie, że choć raz zadbałam o siebie tak jak należy, poleżałam kiedy mi źle, odespałam kiedy potrzebuję. Wcześniej ze względu na charakter pracy nie miałam możliwości chodzić na zwolnienia przy zwykłych przeziębieniach itp. Też skorzystam z faktu, że mam w miarę dobrą umowę właśnie na czas nieokreślony. Postanowione 👌🏻 Oczywiście szanuję Was te, które pracują, ja nie chcę. Codziennie dbam o ludzi i teraz czas na to żebym zadbała o siebie 😊
 
Dziewczyny, które są w pierwszej ciąży- posłuchajcie rady już matki- najbardziej z okresu ciąży zaluje ze tak długo pracowałam! W tej ciąży pójdę jak najszybciej na zwolnienie. Tylko akurat u mnie jest prosta sprawa bo mam umowę o pracę na czas nieokreślony od wielu lat, zmieniałam pracodawców ale zawsze od pierwszego dnia umowa na czas nieokreślony. Nigdy nie miałam kontroli z ZUS.
zazdroszczę Wam takiej możliwości . Ja na co dzień mieszkam w Anglii i zapewne będę pracować do 8 miesiąca ciąży . Każde wcześniejsze zwolnienie to już jest liczone jako macierzyński i max można je ciągnąć przez rok . Więc nie wyobrażam sobie iść na zwolnienie w 4 miesiącu ciąży aby wrócić do pracy kiedy dzidziuś będzie miał 7 miesięcy. I aby iść na takie zwolnienie to też trzeba mieć podkładkę zdrowotna . Zwolnienia od prywatnych lekarzy nie są brane pod uwagę . 🥴
 
Wybaczcie, wciągnęło mnie wczoraj życie :D
Mam groszka z akcją serca, ale jeszcze słabo widać. Nie ma śladów odklejania kosmówki, ogólnie elegancja. Lekarz mi piąteczkę z radości przybił :D Powiedział też, że jest przesądny i założy mi kartę ciąży i zleci badania dopiero 6.08, jak już minie większość 1 trymestru. Z poczęcia mi wychodzi, że wczoraj było 6+0, z USG o 3 dni dalej :D
20240723_220105.jpg
 
Wybaczcie, wciągnęło mnie wczoraj życie :D
Mam groszka z akcją serca, ale jeszcze słabo widać. Nie ma śladów odklejania kosmówki, ogólnie elegancja. Lekarz mi piąteczkę z radości przybił :D Powiedział też, że jest przesądny i założy mi kartę ciąży i zleci badania dopiero 6.08, jak już minie większość 1 trymestru. Z poczęcia mi wychodzi, że wczoraj było 6+0, z USG o 3 dni dalej :D
Zobacz załącznik 1649655
Pięknie ♥️
 
Dziewczyny, które są w pierwszej ciąży- posłuchajcie rady już matki- najbardziej z okresu ciąży zaluje ze tak długo pracowałam! W tej ciąży pójdę jak najszybciej na zwolnienie. Tylko akurat u mnie jest prosta sprawa bo mam umowę o pracę na czas nieokreślony od wielu lat, zmieniałam pracodawców ale zawsze od pierwszego dnia umowa na czas nieokreślony. Nigdy nie miałam kontroli z ZUS.
Podpisuję się pod tym. Tym bardziej jeśli to kolejna ciąża. NIKT NIE DOCENI, ŻE ZOSTAŁYŚCIE DŁUŻEJ - to jest fakt. To ostatnia szansa, żeby odpocząć. ;) w 3 trymestrze już się odpocząć nie da, a tym bardziej przy dziecku.
 
Wybaczcie, wciągnęło mnie wczoraj życie :D
Mam groszka z akcją serca, ale jeszcze słabo widać. Nie ma śladów odklejania kosmówki, ogólnie elegancja. Lekarz mi piąteczkę z radości przybił :D Powiedział też, że jest przesądny i założy mi kartę ciąży i zleci badania dopiero 6.08, jak już minie większość 1 trymestru. Z poczęcia mi wychodzi, że wczoraj było 6+0, z USG o 3 dni dalej :D
Zobacz załącznik 1649655
Super 🙂
Mam nadzieję, że ja też zobaczę zarodek i akcję serduszka w przyszłym tygodniu. Będę robić w podobnym wieku ciąży, bo w 6+1.
 
Dziewczyny, które są w pierwszej ciąży- posłuchajcie rady już matki- najbardziej z okresu ciąży zaluje ze tak długo pracowałam! W tej ciąży pójdę jak najszybciej na zwolnienie. Tylko akurat u mnie jest prosta sprawa bo mam umowę o pracę na czas nieokreślony od wielu lat, zmieniałam pracodawców ale zawsze od pierwszego dnia umowa na czas nieokreślony. Nigdy nie miałam kontroli z ZUS.
Pamietam ten wspaniały czas l4 gdy bylam w domu:) śniadania z Mężem, wspolny czas wieczorem, kino dwa razy w tygodniu🫠 szkoda tylko, że zabrakło nam możliwości na spędzenie ostatniego wspólnego weekendu we dwoje
 
Wybaczcie, wciągnęło mnie wczoraj życie :D
Mam groszka z akcją serca, ale jeszcze słabo widać. Nie ma śladów odklejania kosmówki, ogólnie elegancja. Lekarz mi piąteczkę z radości przybił :D Powiedział też, że jest przesądny i założy mi kartę ciąży i zleci badania dopiero 6.08, jak już minie większość 1 trymestru. Z poczęcia mi wychodzi, że wczoraj było 6+0, z USG o 3 dni dalej :D
Zobacz załącznik 1649655
gratuluje!!!
Ja wlasnie czekam na usg i cala sie trzese z nerwow. Dzis 6+3
 
reklama
Podpisuję się pod tym. Tym bardziej jeśli to kolejna ciąża. NIKT NIE DOCENI, ŻE ZOSTAŁYŚCIE DŁUŻEJ - to jest fakt. To ostatnia szansa, żeby odpocząć. ;) w 3 trymestrze już się odpocząć nie da, a tym bardziej przy dziecku.
Dokładnie.. Żadna kobieta nie jest w stanie się przygotować na to co ją czeka w połogu, z noworodkiem, z pierwszym dzieckiem :) Ja byłam na szkole rodzenia, przyjaciółka urodziła 4 msc przede mną i to jak wygląda życie po porodzie to był szok. Żałowałam, że 'nie odpoczęłam na zapas". Teraz tylko myślę, żeby iść jak najszybciej na zwolnienie. Zwłaszcza mając przedszkolaka w domu :) Czekacie do skończonego 12 tygodnia?
 
Do góry