reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Każda z nas wita styczeń z nadzieją i oczekiwaniem. Myślimy o tym, co możemy osiągnąć, co chcemy zmienić, kogo kochamy i za kogo jesteśmy wdzięczne. Ale niektóre z nas mają tylko jedno pragnienie – przetrwać, by nadal być przy swoich bliskich, by nadal być mamą, partnerką, przyjaciółką. Taką osobą jest Iwona. Iwona codziennie walczy o swoje życie. Każda chwila ma dla niej ogromne znaczenie, bo wie, że jej dzieci patrzą na nią z nadzieją, że mama zostanie z nimi. Każda złotówka, każde udostępnienie, każdy gest wsparcia przybliża ją do zwycięstwa. Wejdź na stronę zbiórki, przekaż darowiznę, podziel się informacją. Niech ten Nowy Rok przyniesie szansę na życie. Razem możemy więcej. Razem możemy pomóc. Zrób, co możesz.
reklama

Umowa na zastępstwo a macierzyński

Caroline93

Początkująca w BB
Dołączył(a)
11 Lipiec 2024
Postów
20
Czy mając termin na marzec 2025 i umowę na zastępstwo do powrotu pracownika do pracy ( podobno ma wrócić kwiecień /maj lub troszkę dłużej) będzie przysługiwać mi macierzyński czy raczej tylko kosiniakowe?
 
reklama
Czy mając termin na marzec 2025 i umowę na zastępstwo do powrotu pracownika do pracy ( podobno ma wrócić kwiecień /maj lub troszkę dłużej) będzie przysługiwać mi macierzyński czy raczej tylko kosiniakowe?

Jeżeli nie wróci do Twojego porodu to urlop/zasiłek macierzyński, jeżeli wróci wcześniej to kosiniakowe
 
I pomimo że ona jak będzie w pracy to w ciągu dalszym będę to otrzymywać? Czy wtedy to jakoś się urywa

Nie ma znaczenia. Jeżeli będziesz miała aktywną umowę w dniu porodu. A pracownik, którego zastępujesz wróci nawet dzień później należy Ci się zasiłek macierzyński z ZUS do ukończenia przez dziecku roku. Kwota jest z umowy (oczywiście 81,5% kwoty bo tyle teraz wynosi zasiłek macierzyński)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry