reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

OLICA ja bardzo lubię zestwa kaftanik + półśpiochy. Oczywiście teraz Nataszka leży w samym body, ale jak było chłodno to często ją ubierałam w kaftanik i półśpiochy. Rzeczyiście śpiochy są niewygodne. Sto razy lepszy jest pajacyk. A jeśli chodzi o rozmiar to ja przed jej urodzeniem też zaopatrzymała się w ubranka rozmiar 62 i prawie nic nie mialam na 56 cm. Mała urodziła się długa na właśnie 56 cm i we wszystkim się topiła! Poszłam i kupiłam kilka ubranek na 56 cm i nawet wtedy były one za duże. Dopiero teraz część z nich jest w końcu za mała albo "na styk", a te rzeczy na 62 cm też albo są już dobre albo jeszcze troszkę za duże. Tak jak dziewczyny pisały rozmiar rozmiarowi nie równy. Co firma to inne rozmiarówka. Nie kupuj za dużo. Potem pewnie też w prezencie dostaniesz jakieś ciuszki od rodziny i znajomych. Ale ja bym chyba jeden pajacyk na 56 kupiła, żeby chocaż coś ładnego i w miarę dobrego było na wyjście ze szpitala, a potem na wizytę np. u lekarza.
 
reklama
Marzeniak ma rację.
Pajacyki jak i również śpiochy rozpinają się w kroku.
pajac to taki jakby kombinezon- z nogawkami, stopkami, rękawkami (wszystko ze sobą połączone) a śpiochy są na szelkach.

Dzięki dziewczyny raz jeszcze za rady !!!!
Trochę mi rozjaśniłyście sprawę.:-)

Już nie zaśmiecam Wam wątku :-)
 
Barmanka, prosiem (nie będę opisywać tylko wrzucę linki do sklepu. PS. Sklep przypadkowo znaleziony przez google)
1.Śpiochy Śpiochy niemowlęce DANY żółte, Śpiochy niemowlęce DANY żółte, śpioch niemowlęcy, śpioszki dla niemowlaka, Ubrania dla dzieci: Sklep internetowy. Ubra

2.Półśpiochy Półśpiochy JACEK żółte. Ubrania dla dzieci: Sklep internetowy. Ubranka dla dzieci: kurtki dla dzieci,spodnie dziecięce, spódnice, buciki,ubranka dzie

3. Pajacyk Żółty pajacyk niemowlęcy OWIECZKA, Żółty pajacyk niemowlęcy OWIECZKA, dany, pajac dla niemowlaka, Ubrania dla dzieci: Sklep internetowy. Ubranka dla

Aha, przypomniało mi się. Za śpiochami z mothercare przemawia fakt, że mają takie specjalnie wykończone rękawki które się zaciąga na rączki, że nie trzeba już dziecku zakładać łapek, które notabene spadają (szczególnie to niewygodne w nocy, bo się tego nie kontroluje i dzidzi marzną rączki albo się drapie)

Jeszcze jedna sprawa - welurki. Są ładne, ładniejsze niż bawełna, ale u nas się w ogóle nie sprawdziły. Kupiliśmy dwa za około 40-50 pln i nie założyliśmy w ogóle (bo mała się w tym pociła niemiłosirnie)
 
dzięki dziewczynki :****
teraz już wiem :tak:

a swoją drogą to nie mogli tego prościej nazwać??
np; pajacyk - to nadal pajacyk, półśpiochy - to spodenki ze skarpetkami, śpiochy - to pajacyk bez rękawów :-D:-D
i co nie prościej tak? noooo pewnie że prościej :-)

a powiem wam że moje dziecie to spać chodzi w pajacykach :-p:-p a nie w żadnych śpiochach... bo pod "śpiochy" musiałabym jeszcze jakiś kaftanik zakładać - a tak to tylko pajacyk i pod kołderkę :tak:
 
a powiem wam że moje dziecie to spać chodzi w pajacykach :-p:-p a nie w żadnych śpiochach... bo pod "śpiochy" musiałabym jeszcze jakiś kaftanik zakładać - a tak to tylko pajacyk i pod kołderkę :tak:

ooo właśnie :-) i to jest po mojemu :tak:
Do tego moja mama stwierdziła że mała wygląda w zestawie: body/kaftanik+spodenki/półśpiochy jak "antek z koziej wolki" ;-) więc już się z nimi zupełnie rozstałam :sorry2:
 
pare dni temu któraś z was pytała o dopajanie herbatkami ale nie pamiętam na którym wątku (tutaj czy w Obawach) i do końca nie mam pewności która... stawiam na Tsarine ale pewności nie mam :zawstydzona/y:

chodziło o herbatke malinową z dziką różą....

a więc - właśnie w ręcach mam poradnik wydany przez Nutricie (producent BoboVita) i tu jest wszystko łądnie opisane :tak:
więc - ta herbatka malinowa z dziką różą, zalecana jest Po 5 miesiącu, mało tego - ona ma cukier w sobie!!
(a pamiętam że Osoba napisała , czyli Tsarina jak pamiętam, że niby pediatra ją polecił na upały i że niby jest bez cukru :wściekła/y: a w tym poradniku pisze co innego)

Po 4 miesiącu można podać herbatke z jabłka i melisy, ona jest bez cukru

a Po 1 miesiącu dostępne sa - z kopru włoskiego, rumiankowa, i ziołowa - wszystkie nie mają w sobie cukru

to tyle z tego poradnika....
 
pare dni temu któraś z was pytała o dopajanie herbatkami ale nie pamiętam na którym wątku (tutaj czy w obawach) i do końca nie mam pewności która... Stawiam na tsarine ale pewności nie mam :zawstydzona/y:

chodziło o herbatke malinową z dziką różą....

A więc - właśnie w ręcach mam poradnik wydany przez nutricie (producent bobovita) i tu jest wszystko łądnie opisane :tak:
Więc - ta herbatka malinowa z dziką różą, zalecana jest po 5 miesiącu, mało tego - ona ma cukier w sobie!!
(a pamiętam że osoba napisała , czyli tsarina jak pamiętam, że niby pediatra ją polecił na upały i że niby jest bez cukru :wściekła/y: A w tym poradniku pisze co innego)

po 4 miesiącu można podać herbatke z jabłka i melisy, ona jest bez cukru

a po 1 miesiącu dostępne sa - z kopru włoskiego, rumiankowa, i ziołowa - wszystkie nie mają w sobie cukru

to tyle z tego poradnika....


cukru( sacharozy) nie mają ale pewnie jest glukoza a dla mnie to i tak wychodzi,że słodzona.
 
reklama
tak olica, tak to jest z tymi ubrankami jak piszą dziewczyny

my z mothercare kupiliśmy rozmiar 0-3 miesiące (body i pajacyki - są super, uważam że najlepsze ze wszystkich firm jakie mamy). Na szczęście w porę się zreflektowaliśmy i dokupiliśmy jeszcze komplety (2 razy 3 sztuki) pajacyków rozmiar "new baby" w których mała się prawie topiła po porodzie. Urodziła się 3345 i 56 cm.
Nosiła by je nadal, gdyby nie to że jest tak gorąco i leży praktycznie goła.
Gdybym ja miała doradzać albo kupować jeszcze raz, to kupiłabym właśnie tak - 2 komplety pajacyków mothercare. Koszt to około 150 pln a starczają prawie do 3 miesiąca. Nakupiłam mnóstwo innych ubranek - śpiochów, półśpiochów, spodenek, kaftaników. Niczego nie użyłam, a mała już wyrosła. Po prostu te z mothercare były najwygodniejsze, najładniejsze i najlepszej jakości :tak: Zakładasz taki pajacyk i nie kombinujesz z jakimiś bodziakami i śpiochami :tak:
Teraz ubieramy małą w rampersy (też z mothercare, mamy 2 szt) i body (chyba z 6 sztuk) a jak wychodzimy na spacerki to ubieramy w różne słodkie ubranka.
Szkoda tylko że kilkadziesiąt sztuk kupionych rzeczy się zmarnowało. Ale wtedy by łam jeszcze niedoświadczoną przyszłą mamą :baffled:

Rzeczy cococlub (ze smyka) - jakieś kompleciki typu spodnie+tuniczka, sukienka+bluzeczka, spodenki+bluzka, ogrodniczki+bluzka mamy 62 i jeszcze je na pewno ponosimy tak do przełomu 3/4 miesiąca.
Z h&m jest podobnie
5-10-15 jak pisała malinka009 ma małe rzeczy (56 od urodzenia było jak w sam raz i za kilka dni za małe)
o mothercare już pisałam :tak: (dla mnie faworyt w ubieraniu noworodków). Podrzucam parę fotek w tych pajacykach (wszystkie jeden rozmiar "new baby")
na pierwszym zdjęciu mała miała 3 dni, na drugim 3 tygodnie, na 3-cim 5 tygodni a na 4-tym jest ramperw rozmiar new baby a lilianka ma tu 8 tygodni


monika dla mnie wydanie 150pln na dwie sztuki pajacyków to głupota-powtarzam dla mnie.mothercare to droga firma i dla mnie nic nadzwyczajnego nie produkują.
 
Do góry