reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2019

@Ann_ jak to robisz ze wyczuwasz tą macicę? Ciekawi mnie to bardzo ;)
@Ana650 mnie też już od kilku dni lub od tygodnia nic nie boli, tak samo jak cycki przestały boleć i sama się zastanawiam czy wszystko okej. Wizyta 23.10 więc znam twój ból, bo też chyba zwariuje do tego czasu :(
@Violett spokojnie, to tylko sen :) weź sobie magnez, lez i odpoczywaj :)
@gooskaw ja to ci współczuję.. W tej ciąży nie wyobrażam sobie nie jeść słodkiego. To jest jedyna rzecz która nie powoduje niesmaku w ustach... Teraz już trochę przechodzi, ale długi czas miałam taki smak jakbym włożyła łyżkę pełną soli do ust. I bałam się że co zjem, będzie miało taki smak..

Dziewczyny, takie pytanko mam. Jak wasze piersi? Chodzi mi o to czy bolą i są twarde, czy raczej miękkie ale trochę większe niż przed ciąża? Bo mnie te moje strasznie denerwują tym że takie flaki trochę się zrobiły... W ogóle doszukuje się objawów takich jak miałam w pierwszej ciąży... Mam nadzieję że to tylko psychika zryta mimo wszystko :p
 
reklama
Mozesz miec hipoglikemie skoro ok 2 h po posilku masz spadek formy. Czyli za duzy spadek cukru w stosunku do czukru naczczo. Jesli sie martwisz polecam wizyte u diabetologa.
U niektorych cukrzyca ciazowa to kolatanie serca godz po posilku czy takie wewnetrzne telepanie brak skupienia. Ja nie mam zadnych objawow procz cukru naczczo wysokiego. Pilnuje sie z posilkami i marze o slodkosciach. Chociaz wczesniej tez mi ich nie bylo wolno ale wczesniej o nich tak nie myslalam intensywnie:p


Czyli przydałoby się zrobić krzywa cukrowa? W pierwszej ciąży nie miałam bo nie byłam w stanie utrzymać tego w żołądku a, że cukrier naczczo był ok i samopoczucie dobre, za dużo nie tylam, dziecko dobrze się rozwijalo to lekarz powiedział, że już mi da spokój..
 
@roki_1991 dzieki, tez sobie wspolczuje bo od poczatku mam ochote na jeżyki i tak za mna to chodzi ze glowa mala. Podziwiam siebie za to zaparcie zeby slodkosci nie jesc bo do mocnych w postanowieniach nie naleze, ale czego nie robi sie dla fasolki:-) Jak bedziesz jadla czekolade to pomysl o mnie :D


Co do piesi to ja mam wieksze i jedrne bimbałki i juz wiecej bym nie chciala, ale bola caly czas. Wiec sie nie przejmuj Twoje tez w koncu takie beda :-D

@Angelikaa tak. Przydaloby sie krzywa zrobic, a ostatnio rozmawialysny wlasnie nad alternatywa czystej glukozy dla kobiet w ciazy. Ponoc lepiej przyswajalna i nazywa sie Gluco test. Popatrz w googlach:-)
 
Hej u nas po wizycie wszystko ok choc na usg maluch znow mniejszy o kolejne 2 dni czyli z om 11+3, z owulacji 10+3, z usg ostatniego powonnp byc 10+2 a jest dzis wiellosc jak przy 10+0 :( nie wiem ale jakos mnie to zalamalo i sprawilo ze sie dalej mega martwie.
 
Hej u nas po wizycie wszystko ok choc na usg maluch znow mniejszy o kolejne 2 dni czyli z om 11+3, z owulacji 10+3, z usg ostatniego powonnp byc 10+2 a jest dzis wiellosc jak przy 10+0 :( nie wiem ale jakos mnie to zalamalo i sprawilo ze sie dalej mega martwie.

Kochana spokojnie. Nasze malenstwa sa jeszcze tak male, ze niedokładne pomiary sa normalne, szczegolnie pewnie w UK skoro opieka tam jest jaka jest. Na pewno wszystko tym razem bedzie dobrze! Maj to szczesliwy miesiac [emoji4] najwazniejsze, ze dzidzia rośnie i wszystko jest dobrze!
 
@kari21 ja się przekonałam że różni lekarze różnie mówią wiek ciąży w oparciu o crl. Popatrz. Byłam u dwóch w odstępie 3 dni. Jeden powiedział 22mm i że to 9+1 drugi później powiedział 26mm i że to też 9+1. Sprawdziłam w tabelce w necie że 22 powinno być 8+6 a 26 po 9+2. Może też sobie sprawdź :* ważne że rośnie i bije serduszko :*
 
reklama
Roki mam nadzieje ze masz racje :( ja oszaleje. Crl wynosi 3.4cm, w programie z google do obliczania tygodnia z crl wychpdzi 10+2 czyli byloby ok wtedy. Zwariuje naprawde :( juz sie boje ze czeka mnie 7 strata...
 
Do góry