reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2019

reklama
Zdrowka dla wszystkich chorowitkow. Ja dzis z mlodszym ide na szczepienie puki zdrowy[emoji23]
Wozek mam po pierwszym synku xlander xmove i bardzo sobie chwale zostaje dla 3ciego ;)
Ja bym bardzo chciala corke myslimy nad imieniem Anastazja lub Lilianna, ja jeszcze obstawiam Hanie ;) ale jak bedzie chłopak to nie mam pojecia. Juz drugi syn byl bezimienny przez tydzien. Mamy Aleksandra i Emanuela ;)
Do brzuszka mowie malutka, malenstwo, dzidzia [emoji14]
Czekam z niecierpliwoscia na poniedziałek
O której masz w poniedziałek Kredka wizytę?I w którym tygodniu jesteś?
 
No i ciągle mu to tak argumentuje :) - a jak z opieką ginekologiczna?- bo niektórzy narzekają na służbę zdrowia na wyspach A niektórzy wręcz przeciwnie.
Ja na razie ogólnie nie mam żadnych problemów.
Ale to zależy do jakiej przychodni trafisz, ludzie narzekają że od generalnego lekarza ciężko się dostać do specjalisty.
Pamiętam że jak wyczułam w piersi guzek w ciągu tygodnia od wizyty miałam badania w szpitalu.

Jeśli chodzi o opiekę teraz, to faktyczne pierwsze spotkanie z położną miałam w 13 tygodniu. Bardzo fajna kobieta.
Normalnie jak jesteś zdrowa i masz dobra wagę to masz 2 skany usg.
Ja mam nadwagę więc od razu wpisała 4.
Ogólnie nie mam na co narzekać i mam nadzieję, że tak zostanie.
 
Ale tak ogólnie opieram się na własnych doświadczeniach - do tej pory byłam zapisana w 3 różnych przychodniach i nie narzekam.
Są tacy którzy nie mieli tyle szczęścia co ja .. myślę że to wszędzie tak jest.
 
Ale się rozpisałyście wczoraj, ledwo dałam radę nadrobić :p
Co do nazewnictwa to u mnie brzuch jest bebzolem, a na dziecko mówimy bejbik :)

O wózkach ja się już mnóstwo od mojej siostry nasłuchałam. jej pierwszy wózek to był Riko Nano. Strasznie go odradza wszystkim, bo był koszmarnie ciężki i bardzo szybko się zniszczył. Przy drugiej ciąży kupiła używany Bugaboo Cameleon + i z niego jest mega zadowolona. Fajna opcją przy wózkach jest też zdejmowany materiał z całej gondoli, bo nawet jak się kupi używkę to można samemu łatwo doprowadzić wózek do stanu prawie nowości :D Z wózkami wiem, że jest jeszcze tak, że nawet jak nazywa się tak samo to bywa tak jak z samochodami, że co roku model jest modernizowany :)

Mi osobiście podobają się wózki Quinny Moodd.

Z imionami u nas jest ciężko. Dla dziewczynek podoba mi się mnóstwo imion i co chwilę inne. A dla chłopca z kolei nie podoba mi się praktycznie nic. A jak już mi się jakieś podobają to M je odrzuca i pozostało nam tylko jedno: Tymon. Choć dla mnie na pierwszym miejscu jest Zachary, potem Fabian. A z dziewczynką to przebrnęliśmy już przez Larę, Aurelię, Kornelię. I obecnie w moich 3 typach jest: Izabela, Laura i Karolina :)
 
Ogólnie dzisiaj rano bejbik popsuł już u mnie pierwsza rzecz. Zamek w kurtce nie wytrzymał i odmówił posłuszeństwa, więc po pracy czeka mnie rajd po mieście w poszukiwaniu upatrzonej kurtki ciążowej :D
 
Tak na rozluznienie emocji i tematow... napiszcie jak nazywacie swojego bobasa i rosnacy brzuch. Na pewno zabawne bedzie:-)

U mnie jest np Beboch (brzuch)
i Kluska, Dzidziol, Bobas a jak mam ckliwy dzien to Maluszek:-)
Wszystkie w formie meskiej a jak bedzie dziewczynka to bedzie zdziwko [emoji16]
To ja pojadę po bandzie hahah
Byliśmy we wrześniu w kinie na "Venomie". Ogólnie mamy całą rodziną obsesję na punkcie wszystkich filmów Marvela.. ale do rzeczy.. W tym filmie tytułowy Venom, który jest pasożytem wchodzi w ciało swojego żywiciela. Facet ma na imię Eddie. Głos Venoma w oryginalnej ścieżce dźwiękowej przyprawia mnie o ciarki - jest genialny moim zdaniem! [emoji7] No i tak odkąd wyszliśmy z kina to w brzuchu mam Eddiego [emoji23] tak na niego mówimy do tej pory. We wtorek idę na usg, więc jak się okaże, że jednak dziewczynka to będzie ostatni raz jak głosem Venoma nachylamy się do brzucha i mówimy:"cześć Eddie"
 
reklama
Ale tak ogólnie opieram się na własnych doświadczeniach - do tej pory byłam zapisana w 3 różnych przychodniach i nie narzekam.
Są tacy którzy nie mieli tyle szczęścia co ja .. myślę że to wszędzie tak jest.
Racja z tym, że wszędzie można źle trafić ale pytam, bo nawet tydzień temu była u mnie koleżanka z Anglii ktora przleciała tu do ginekologa bo jak mówi tam się ciężko dopchaclc i a to ić wiele badań u z tego co wiem mój ginekolog ma wiele pacjentek które tu przelatują na wizyty co miesiąc A potem zjeżdżają żeby urodzić w Polsce.
 
Do góry