reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lutowe mamy 2024

reklama
Ja bylam na granicy z porannymi cukrami w poprzedniej ciazy. Przy pierwszym badaniu cukier na czczo wyszedl mi 96 ale krzywa wyszla ok, druga tez byla w normie. Ale teraz sie boje ze tak dobrze nie bedzie bo rano wg mojego glukometru mam w okolicach 100. On chyba troche zawyza bo z krwi mi nizsze wyniki wychodzily no ale nie wiem. Teraz tez wstaje po kilka razy w nocy do corki i nie wiem czy to tez nie ma wplywu na poranne cukry.

Trochę ma, ale dość wysoko Ci pokazuje .. w ciąży do 92 norma 😭
 
kanapkę z serem też polecano .. może spróbuj . Ja też muszę glukometr sobie załatwić.. tylko paski dość drogie. Masz od kogoś refundację czy sama kupujesz?
Sama kupuje, w tamtej ciazy kupilam bo niby mi ta cukrzyca nie wyszla, ale ja jakos wolalam kontrolowac. No wlasnie jak tak w poprzedniej ciazy mierzylam cukier glukometrem a potem szlam na badania z krwi to potrafilo byc 10 jednostek mniej z krwi ale to i tak bylo np 88 takze tak dosc sporo. Wlasnie ja malo jem wieczorami i moze to jest tez problem.
 
Zdrówka 🥰 Ja narazie biorę euthyrox 1,5 tabletki 75N. Ostatni wynik ok mięs temu TSH to 1.5. W tyg muszę iść na TSH sprawdzić. Sama sobie zwiększałam ,bo do mojej dr prywatnie było miejsce za 5 mięs 🤪🥴 a teraz okazało się że nie przyjmuje 😭 muszę do innej się zapisać. Mam groversa basedowa ale w niedoczynności. Wiem że muszę między 22 a 24 tyg ciąży zrobić traby
Zapomniałam jeszcze, że zażywam Euthyrox 50 😅 Chociaż ja akurat mam nieco zmniejszoną dawkę, bo tsh mi wyszło 0.65, gdzie przez ostatnie pół roku utrzymywało się na poziomie 2.2 ☺
 
Sama kupuje, w tamtej ciazy kupilam bo niby mi ta cukrzyca nie wyszla, ale ja jakos wolalam kontrolowac. No wlasnie jak tak w poprzedniej ciazy mierzylam cukier glukometrem a potem szlam na badania z krwi to potrafilo byc 10 jednostek mniej z krwi ale to i tak bylo np 88 takze tak dosc sporo. Wlasnie ja malo jem wieczorami i moze to jest tez problem.
No rozumiem w ciąży człowiek hopla kontroli dostaje 😃 No ja właśnie też z tymi na czczo miałam tylko problemy. Na krzywej tak samo tylko na czczo miałam wyżej reszta ok. I niby w normie 91 ale już powiedziała ,że na czczo też wcześniej było 95 więc cukrzyca.. Od 17 tyg byłam na diecie
 
Zdrówka 🥰 Ja narazie biorę euthyrox 1,5 tabletki 75N. Ostatni wynik ok mięs temu TSH to 1.5. W tyg muszę iść na TSH sprawdzić. Sama sobie zwiększałam ,bo do mojej dr prywatnie było miejsce za 5 mięs 🤪🥴 a teraz okazało się że nie przyjmuje 😭 muszę do innej się zapisać. Mam groversa basedowa ale w niedoczynności. Wiem że muszę między 22 a 24 tyg ciąży zrobić traby

Zapomniałam jeszcze, że zażywam Euthyrox 50 😅 Chociaż ja akurat mam nieco zmniejszoną dawkę, bo tsh mi wyszło 0.65, gdzie przez ostatnie pół roku utrzymywało się na poziomie 2.2 ☺
Ja zarówno w pierwszej ciąży jak i w obecnej jestem skazana na Euthyrox 😛 niestety teraz na badaniu wyszło mi tsh 4,1 😱 mam nadzieje, że dawka 50 wystarczy bo w poprzedniej miałam 3,2 i dostałam naprzemiennie 75/50 i szybko spadło, a tu wyższe tsh i niższa dawka ale ta endokrynolog u której miałam obecnie poradę nie była zbyt wylewna ;/
 
W temacie ogórków ale kiszonych 😅
Zrobiłam ogórkowa, moja ulubiona zupa 🙈

Mdli mnie po niej niemiłosiernie 😢🤣
Ja ostatnio pół gara zjadłam ogórkowej 😁😁
Mąż chciał żebym mu pomidorowej ugotować bo tylko to w te upały mu wchodzi, jak zawsze lubiłam a dziś nie wiem czy dam radę coś zjeść, wszystko popijam Fanta i jest w miarę git😁
 
reklama
A jak u Was z cukrem? Ja w ostatniej ciąży miałam cukrzycę ciążowa. Zdecydowałam się już teraz przejść na dietę cukrzycowa, bo myśle że na bank w tej ciąży też będzie. Na czczo cukier miałam po ciąży 96, a norma bez ciąży do 99🥴 więc tak już dietka wjechała
Ja też miałam cukrzycę ciężarnych, teraz mierzę rano cukier to narazie jest ok, mi diabetolog zawsze mówiła z normą do 115 ale jeszcze nie dojechałam do tej granicy.
Ta cukrzyca ciążowa to jakiś dramat, byłam na diecie a mimo to po jedzeniu miałam wysoki poziom 😵‍💫
 
Do góry