reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

Ważne, że mała dostaje trochę Twojego mleka, nawet jeśli to jest pół porcji na karmienie. Próbowałaś ją jednak przystawiać mimo wszystko? Może chwyci z tym ssaniem? Moja też w szpitalu była strasznym śpiochem, ledwo się przyssała to od razu w kimono, trzeba było ją smyrać, miziać, a nawet jeszcze bardziej energicznie wybudzać. Nie wiem jak to się stało, ale samo przeszło, teraz podsypia dopiero pod koniec karmienia.

Była dziś położna, ważymy już 3530, więc ładnie. Chciałam małą kąpać dziś, ale kazała poczekać do jutra bo trochę jej majstrowała przy kikucie (usuwała zaschniętą krew) i mówiła, żeby lepiej dziś nam nie zamókł. Umyję ją chyba tak na sucho wacikiem całą. Trochę mamy problem z suchą skórą na całym ciele, balsamuję ją 2x dziennie balsamem z pharmaceris, ale dostałam trochę próbek od położnej, między innymi Oilatum krem i chyba tym spróbuje. Nóżki i rączki już lepiej wyglądają, ale teraz np. nam się strasznie brzuszek łuszczy, mam nadzieję, że jak zejdzie ta sucha skóra to nowa już będzie ok.

My ze skórą mieliśmy problem ale do 3 tyg po porodzie. Nie testowałam żadnych kremów, tylko smarowalam mała 2x dziennie olejem kokosowym. Wszystko pięknie się zluszczylo i nowa skóra juz jest piękna :)
 
reklama
Była dziś położna, ważymy już 3530, więc ładnie. Chciałam małą kąpać dziś, ale kazała poczekać do jutra bo trochę jej majstrowała przy kikucie (usuwała zaschniętą krew) i mówiła, żeby lepiej dziś nam nie zamókł. Umyję ją chyba tak na sucho wacikiem całą. Trochę mamy problem z suchą skórą na całym ciele, balsamuję ją 2x dziennie balsamem z pharmaceris, ale dostałam trochę próbek od położnej, między innymi Oilatum krem i chyba tym spróbuje. Nóżki i rączki już lepiej wyglądają, ale teraz np. nam się strasznie brzuszek łuszczy, mam nadzieję, że jak zejdzie ta sucha skóra to nowa już będzie ok.

dodawaj do kąpieli (do samej wody) olej z pestek winogron. gwarantuję, że mała będzie miała śliczną skórę i nie będziesz jej musiała smarować :)
 
Ja smarowałam zwykłą oliwką,a złuszczało się niesamowicie.Najgorzej wyglądały stópki,brzuszek i rączki,aż takie większe kawałki skóry schodziły.Przy każdej zmianie pampka smarowałam go oliwką a przy kąpieli skórka sama schodziła.Tetaz ma śliczną normalną skórę
 
My kąpiemy w emolium i skóra też po złuszczeniu jest fajna. Tylko na twarzy nam krostki wyszły i nie wiem czy to potowki czy od jakiegoś jedzenia reakcja...
 
Pierwszy miesiąc za nami
 

Załączniki

  • 1439012376854.jpg
    1439012376854.jpg
    17,9 KB · Wyświetleń: 61
reklama
Do góry