reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

Co do tygodni ciąży, to uważam, że system stosowany przez lekarzy "pacjentka w 16 tygodniu", gdy np. jest 16t5d, jest nielogiczny. Powinni mówić "pacjentka skończyła 16 tygodni ciąży". To tak jak z dziećmi - noworodek jest w 1 miesiącu swojego życia a nie zerowym, podobnie jak niemowlę jest w 1 roku życia a nie w zerowym. Ja np. teraz mówię, że jestem w 18 tygodniu.

A na infekcje bakteryjne/grzybicze pochwy niezmiennie polecam Lactovaginal. Podleczyć się z 5-6 dni z rzędu na noc, a potem raz w tygodniu profilaktycznie zakładać kapsułkę na noc. Nic na mnie tak dobrze nie działa, a i jest to sposób polecany przez ginekologów (ostatnio miałam przyjemność być na sympozjum ginekologicznym).
 
reklama
Co do tygodni ciąży, to uważam, że system stosowany przez lekarzy "pacjentka w 16 tygodniu", gdy np. jest 16t5d, jest nielogiczny. Powinni mówić "pacjentka skończyła 16 tygodni ciąży". To tak jak z dziećmi - noworodek jest w 1 miesiącu swojego życia a nie zerowym, podobnie jak niemowlę jest w 1 roku życia a nie w zerowym. Ja np. teraz mówię, że jestem w 18 tygodniu.

akurat porównywanie do wieku nie ma sensu, bo jak dziecko ma 2. urodziny, to po nich mówisz, że ma 2 lata, a nie że jest w 3. roku życia. a do tygodni ciąży stosujesz tu odwrotną logikę zupełnie.
 
No wiec nie wiem co wam powiedziec :D idealny dzien Oliwia zachwycona przedszkolsm, ja jak nigdy wszedzie o czasie a u gina... i przez brzuch i dowcipnie nic. Raz pindol raz nic nie bylo a raz w ogole zaslonilo pepowina oo :D my stawiamy na dziewoje ;) ale lekarz na nic nie obstawial :/ 9 marca polowkowe ehhh a tak to wszystko ok i to naj naj naj wazniejsze ;)
 
Ostatnia edycja:
Witam się :) ja dzisiaj miałam relaksik w Grocie Solnej z dzieciaczkami :) Polecam takie odprężenie każdej ciężarnej dziewczynie :)
Nie dość że mamusia zadowolona to i dzieciaczki dotlenione :-D super po prostu super , nie długo znów się wybieram .
 
Angi to Twój też taki uparciuch jak mój he he ale mam nadzieje że w poniedziałek dowiem się jakiej płci jest ktosiek ;)
 
malf na pewno powiem o tym ginowi, ale teraz nie mam do kogo zadzwonić bo nawet połozna na urlopie.

aneczka pewnie mozna pamiętam ze w 1 ciąży brałam magnez forte dwa razy dziennie po 1 tabl bo miałam straszne skurcze łydek, czyli jakby 4 tabl normalne dziennie i było ok.
Olga to mnie wystraszyłaś! przeniose sie na ten clotrimazolum, mój gin mi mówił że mogę go stosować na infekcje jak wystąpią ale wtedy nie byłam w ciąży

klara &&&&&&&&& za pozytywne wyniki

malf te tygodnie to jest pomieszanie z poplątaniem i wiem, ze nawet lekarze mówią różnie, mój mówi o skończonych tyg a od koleżanki o tych w których jest, ja np jak ktoś pyta to mówię że skończyłam 16 tydzień i jestem w 17 aktualnie.

Lava ten lactovaginal mogę normalnie kupić bez recepty i używać w ciąży?
 
Kati ja odpowiem na twoje pytanie : Lactovaginal jest bez recepty, można brać, bo to poprostu uzupełniacz flory bakteryjnej :) ja miałam go raz, ale wolę Lacibios Femina, w tabletkach doustnych, wygodniejszy :)
 
reklama
A dziewczyny powiedzcie mi czy wy chodząc na pilates dla ciężarówek dostałyście zaświadczenie od gina że możecie chodzić? bo chciałabym się wybrać ale oni tam chcą jakieś zaświadczenie właśnie.
tak w dwóch klubach, w których pytałam chcieli. Moja poprzednia lekarka dala mi zgodę ustna ale odmówiła dania pisemnej (Nie mam pojęcia o co jej chodziło). Z nową nie było problemu.

Co do infekcji, to niektórzy lekarze uważają, że w ciązy to stan poniekąd fizjologiczny, a to wszystko przez zmieniające się ph....ja np. mam infekcję non stop, mimo, że stosuję globulki jakieś z zalecenia lekarza, to i tak za chwilę to świństwo wraca :(....Także kati najlepiej powiedz na wizycie o tym, a gin coś Ci przepisze :)
robiłaś kiedyś posiew z pochwy? Ja też długo się meczylam (przed ciążą) i w końcu zrobiłam prywatnie i wyleczyłam się porządnie.

Dziewczyny a magnez w tabletkach można przedawkować? Czytałam, że nadmiar po prostu wypłukuje się z organizmu ale chcę się upewnić. Ostatnio skurcze oraz drętwienie nóg i rąk tak mi doskwiera, że ginekolog zalecił zażywanie preparatu magne b6 po 6tabletek dziennie. Wydaje mi się, że to dużo. Zaczęłam brać po 2-3 ale nie czuję różnicy i nie wiem czy przejść do tej dawki 6 tabletek.
Jak lekarz kazał 6 to bierz 6. Jak skurcze ustaną to wtedy obniż do np 4.
 
Ostatnia edycja:
Do góry