reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

DUŻE RODZINY 3+ część 2

Kolejna mama nowa, super!

KTORAŚ PYTAŁA JAKIE NOWOSCI W PRZEDSZKOLU-ZERÓWCE: tak więc nie wiem czy wszędzie ale mamy darmowe przedszkole, łącznie z godzinami ponadprogramowymi. Płacimy tylko za posiłki i dodatkowe zajęcia czy wyjścia 3 zł. Basen co tydzień. Z nowości to nasze przedszkole ma gimnastykę korekcyjną. Fajne podręczniki, już zaplaciłam. Będą się uczyć jak było po staremu (Moje starsze ntego się nie uczyły bo nie mogły) czytać, pisać i liczyć.
 
reklama
Kolejna mama nowa, super!

KTORAŚ PYTAŁA JAKIE NOWOSCI W PRZEDSZKOLU-ZERÓWCE: tak więc nie wiem czy wszędzie ale mamy darmowe przedszkole, łącznie z godzinami ponadprogramowymi. Basen co tydzień. Z nowości to nasze przedszkole ma gimnastykę korekcyjną. Fajne podręczniki, już zaplaciłam. Będą się uczyć jak było po staremu (Moje starsze ntego się nie uczyły bo nie mogły) czytać, pisać i liczyć.
No właśnie ja sie zastanawiałam jak to jest z tymi godzinami nadprogramowymi i wyczytałam, że od 1.12.2016 weszła w życie dyrektywa i sześciolatki mogą w przedszkolu państwowym przebywać bezpłatnie wybraną ilość godzin :)
I na dniach otwartych widziałam ich książeczki, także początkowa nauka też będzie :)
 
Ja mam pelno zrostow, ale endometriozy nie mam
U mnie przy 3 cc zrostów brak - blizna na macicy tylko była cienka i pani dr ją wycięła.
Trochę bałam sie endometriozy, że przypadkowo komórki śluzówki macicy wylądują gdzieś indziej w brzuchu, ale wygląda na to, że jest ok - żadnych bóli, kontrole usg też dobre.
Cieszy mnie blizna na zewnątrz - bladziutka, cienka jak włos i samolubnie myślę, że szkoda by było psuć taką ładną chirurgiczną robotę :p ;)
 
Z moim 9 latkiem muszę chyba już rozmawiać jak z nastolatkiem albo dorosłym (OMG), takimi argumentami sypie,że w pięty idzie. Ostatnio mnie o cos poprosił, a ja mówię, że nie mogę bo karmię małego. Na to on - dobra, w takim razie jak już będziesz stara to też Ci nie pomogę :angry: :D.
Albo pytania - ile mamy pieniędzy na koncie - no wiecie w razie jak nas już nie będzie na świecie ile czasu się utrzyma za nie - SZOK o_O:szok:
 
U mnie przy 3 cc zrostów brak - blizna na macicy tylko była cienka i pani dr ją wycięła.
Trochę bałam sie endometriozy, że przypadkowo komórki śluzówki macicy wylądują gdzieś indziej w brzuchu, ale wygląda na to, że jest ok - żadnych bóli, kontrole usg też dobre.
Cieszy mnie blizna na zewnątrz - bladziutka, cienka jak włos i samolubnie myślę, że szkoda by było psuć taką ładną chirurgiczną robotę :p ;)
Ja tez mam ladna blizne I prawie niewidoczna☺ takich to szkoda ruszac☺ I niby byla dosyc gruba przy 3 cc. Ale jak mnie gin otworzyl to stwierdzil, ze macica zniszczona, duzo zrostow I przy nastepnej moglo by byc ciezko. Jak narazie nie planuje I wpadki sie bardzo boje
 
Z moim 9 latkiem muszę chyba już rozmawiać jak z nastolatkiem albo dorosłym (OMG), takimi argumentami sypie,że w pięty idzie. Ostatnio mnie o cos poprosił, a ja mówię, że nie mogę bo karmię małego. Na to on - dobra, w takim razie jak już będziesz stara to też Ci nie pomogę :angry: :D.
Albo pytania - ile mamy pieniędzy na koncie - no wiecie w razie jak nas już nie będzie na świecie ile czasu się utrzyma za nie - SZOK o_O:szok:
No nastolatki sie robia hahaha z moja 9 latka mam to samo
 
Zrosty to nie to samo co endometrioza
[/QUOTE
Ale objawy sa identyczne i endometrioza powstaje na skutek zle zrosnietych blon sluzowych macicy. Jakby nie bylo zrosty to nic innego jak wlasnie zle zrosniete blony sluzowe macicy. Nie moglas nie chorowac na endometrioze wczesniej a po cesarce zachorowac tak mi sie wydaje. Moze dopadlo Cie to samo co mnie tylko ze ja czulam jedynie bol podczas stosunku i kiedy sie uderzylam badz corka skoczyla mi na brzuch. Uznalam ze to normalne po cesarce a jednak jak mnie otworzyli okazalo sie ze zle zrosla sie macica. Chyba ze to co ono nazwali zrostami to byla wlasnie endometrioza.
 
Nie. Ja tez mialam skurcze w pierwszej ciazy i tutaj to bylo ratowanie corek bo 35 tydzien a mi juz wody odeszly. Ale z Adasiem nic sie nie dzialo. Uwazam ze ta cesarka byla niepotrzebna ale z lekarzami klocila sie nie bede. Z tym ze to nie jest porod chodzi mi o to ze to jest operacja i tyle. Dziecko sie nie rodzi a zostaje wyciagniete z brzucha. Taki mam stosunek do swoich cesarek a w szczegulnosci mojej drugiej cesarki.
Natalka, poród to poród , nieważne jaką drogą - nasze dzieci wychodzą na świat i wydają pierwszy krzyk.
Przykro, że tak o sobie myślisz i umniejszasz swoją rolę - jesteś mamą pełną gębą i bądź z tego dumna!
Ja miałam 3 cc, próbę porodu sn, wiem co to ból porodowy, no i co? Mam dzieci, URODZIŁAM je w taki nie inny sposób i jestem zadowoloną matką zdrowych dzieci :)
 
reklama
Z moim 9 latkiem muszę chyba już rozmawiać jak z nastolatkiem albo dorosłym (OMG), takimi argumentami sypie,że w pięty idzie. Ostatnio mnie o cos poprosił, a ja mówię, że nie mogę bo karmię małego. Na to on - dobra, w takim razie jak już będziesz stara to też Ci nie pomogę :angry: :D.
Albo pytania - ile mamy pieniędzy na koncie - no wiecie w razie jak nas już nie będzie na świecie ile czasu się utrzyma za nie - SZOK o_O:szok:
Hahaha, padłam! :D :D
 
Do góry