reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta niemowlaka-co i kiedy !

Mysiu najpierw podaj ze 3 łyżeczki ,żeby wiedzieć jak Mała zareaguje na nowość.
Ja znowu podałam zupkę i bedę czekać na nocne efekty;-) no i oczywiście sama gotowałam;-)
 
reklama
RYBA - JA BUTELKI I SMOCZKI WYGOTOWUJę :-)
MYCHA - JEżELI PODAJESZ COś NOWEGO TO NAJPIERW PODAJ ZE DWIE TRZY łYżECZKI, JEżELI NIC NIE BęDZIE SIę DZIAłO TO śMIAłO MOżESZ DAć TYLE ILE MILENKA BęDZIE CHCIAłA ZJEść .IGOR ZJADA NAJCZęśCIEJ CAłY JEDEN SłOICZEK ZUPKI LUB PRZECIERU.JAK MA JUż DOSYć TO KRęCI GłOWą I ZACISKA USTA I WTEDY JUż WIEM żE JEST NAJEDZONY:tak:
 
Mycha Adasiowi zupka wystarcza na 2-2,5 godziny. Mleczko je co 3 godziny. Ja zaczełam podawać po całym słoiczku i nic mu nie było :-p
Ryba ja nie sterylizuję butelek, jedynie raz na dwa-trzy dni parzę je wrzątkiem, sam smoczek staram się parzyc codziennie.:-)
 
Ja mam sterylizator i sterylizuję przed każdym karmieniem i butelki i smoczki, a moja mama spotkała dzisiaj znajomą pediatrę i ta powiedziała, żebym już przestała bo mały musi zacząć przyzwyczajać się do bakteri żeby nie było problemów jak już zacznie raczkować. Nie wiem sama jak to jest bo przeczytałam gdzieś, że butelki i smoczki trzeba sterylizować do pół roku.
 
Ja butelkę i smoczki polewam wrzątkiem.
A z tymi zupkami to poczekam, bo Ala przeciez dopiero kilka słoiczków deserku zjadła, niech sie brzuszek przyzwyczai do nowości. Myślę, że za miesiąc dostanie pierwszą zupkę.:tak:
 
Ja też wygotowuję butelki i smoczki. Po całym dniu zbieram wszystkie zużyte butle i gotuję przez 5 min.
Ja marchewkę już Milence podałam, ale z zupką poczekam aż skończy 4 msc:dry:

Ale mam do was jeszcze jedno pytanko> czym dopajacie dzieci?? Milenka jest już tylko na sztucznym mleku. Zjada też codziennie trochę deserku, ale za chiny nie chce pić herbatki. Soczek też tak sobie.Nie wiem jak to jest ale i herbata i soczkiem się krztusi mimo że daję najwolniejszy smoczek:baffled::dry: i potem zawsze jest krzyk:dry::dry: a z tego co tak czytam to dzieci trzeba dopajać nie??
 
Ja butelki i smoczki zalewam wrzatkiem i za chwile wyciagam, a raz na kilka dni wygotowuje przez ok 2-3minuty.

Maciusiowi juz odwidzial sie soczek jablkowy:wściekła/y: nie ma ochoty go pic. Ale za to dzisiaj po raz pierwszy dostal deserek Gerbera jabuszko, i z wielkim apetytem zjadl 3 duze lyzeczki(bo tylko tyle mu na poczatek zaserwowalam) i byl zly, ze sie skonczylo!

A dzisiaj przesadzilam z karmieniem malego:baffled: , ok 16 dostal cyce,okolo 17 skonczyl jesc jabuszko, potem dalam mu ok 18 cyce+ butelke 120ml(zawsze dostawall okolo 16tej), a po kapieli o 20tej dostal 2 cyce i tez butle 120ml z dodatkiem kleiku ryzowego(ale tylko ciut, tj pol lyzeczki) i na koniec juz nie dál rady wypic,byl spiacy i najedzony i nie chcial juz(zdazylo mu sie to dopiero po raz 2gi!!!), wiec zrobil bloga minke i....za chwile mu sie pieknie ulalo:wściekła/y: Polecialam biegiem go przebrac i znowu mu sie ulalo, a dopiero potem odbilo. No i tyle z mojego pomyslu, ze jak bedzie najedzony to dluzej pospi!Nie wiem, czy mu cos zostalo w brzuszku:no: Znowu czeka mnie nocka:24, 2, 4, 6:wściekła/y: Brrr
 
reklama
Mycha, jeśli Milenka jest tylko na sztucznym mleku, to musisz ją koniecznie dopajać.
Moja Ala w ciągu dnia pije tylko jedną butle Bebilonu, ale i tak wypija dziennie 300-350 ml płynów (herbatki+soczek), na szczęście wszystko jej jedno co leci z butelki byleby leciało coś do picia:-D
 
Do góry