reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta niemowlaka-co i kiedy !

Dziewczyny jagody działaja w obie strony.Jak dziecko ma zatwardzenie to rozluxniaja stolec a jak ma rozwolnienie to zatwardzają;)
 
reklama
Mju może to nie mleko a smoczek niepasuje i dlatego nie chce pic z butelki.Pati je juz od 3 dni kaszkę do mleka na noc.Wczoraj spróbowała soczku jabłkowego i nic jej nie było.Kurcze wy już nawet przeciery ze słoiczka ?Jestem jakaś opóźniona.:no:
 
witajcie dziewczyny,ja wprawdzie nie od Was, ale moj Szymonek jest z 2.10 wiec to calkiem blisko wrzesnia :) Mam pytanko, podczytuje Was i z tego co czytałam polecacie kaszke mleczno-ryzowa BoboVity. Wlasnie zaczynam wprowadzac nowe posilki (karmie sztucznie, gdyz nie mialam pokarmu)Na razie poszlo w ruch jabuszko i soczek Gerbera, kwasil sie ale zjadł. I drugi raz na noc podalam kaszke bobovity, tylko mam pytanie co do przyrzadzania. Wczoraj poslugujc sie przepisem na opakowaniu, do 150ml wody aby uzyskac forme płynna dalam 3 lyzeczki...ale dzis chcialam bardziej gesta i dalam 5 lyzek tak jak w przepisie i...tez jest forma plynna. Posluguje sie Aventem i 3-przeplywowym smoczkiem i jest on za szybki dla Szymona, myslalam ze ta kaszke bedzie bardziej gesta.
Sluchajcie czy te kaszki mleczno ryzowe sa faktycznie takie płynne? To normalka? Czy powinny byc bardziej "na łyżeczkę"
Szczerze powiedziawszy duzej roznicy w spaniu po podaniu kaszki czy mleka nie widze (obudzil o 5 rano, na mleku czasem spi i do 6-7, kolacja ok.21)Sa bardziej kaloryczne, ale lekarka poleca juz mu dawac..wiec sama nie wiem
I pytanie kolejne jakie jeszcze kaszki polecacie na poczatek?
Bede wdzieczna za odpowiedz i z góry dziekuje na niepisana mozliwosc podczytywania Was
Pozdrowecza
 
Witaj Kasiu
ja podaję swojemu malcowi czasem kaszkę ryzowa z malinami.Przygotowuje ja na mleku modyfikowanym,ale na tyle gęstą,żeby jadł łyżeczką.Na ok.90ml.- 5 łyżeczek.Tez nie stwierdziłąm,żeby jakos specjalnie po tym spał,ale ja daję to jedno karmienie przed karmieniem nocnym.
 
Kasiu ja używam Bobovity z Bananami a wczoraj zrobiłam tez z Malinami. Ja sypie tej kaszki wg siebie tzn sypię tyle ze sama czuję że jest gęste:dry::cool2:
 
A ja Zuzi dosypuje - w ramach obiadku (czasami tez na noc) ;-) do mleczka kaszke BoboVity z malinami - jest przepyszna. :-D :tak: I na 150ml wody,wsypuje 2 miarki kaszki. :-)
 
Ja pierdziu,nie wiedzialam,ze umiem tak dobrze gotowac! :szok: :-p Musialam sie czyms dzis zajac,zeby nie miec chociaz przez chwile smutnych mysli... No i zrobilam Mojej Coreczce pierwszy raz zupke pt. "Zupa marchwiowa z mlekiem modyfikowanym"! :-D :tak: Podalam ja zamiast jednej flaszki mleczka - w ramach obiadku. :-) Zuzia zjadla ... cala miseczke! :szok: No dobra,zostala ociupinka na dnie,bo juz mi zaczynala zasypiac przy jedzeniu,tak sie nia napchala. :tak: Ahhh,jaka to frajda gotowanie tych zupek dla Dzieciatka. :-D :tak: Szczegolnie,jesli Dziecku ona smakuje. :tak: Zuzia az przebierala nozkami i na cala szerokosc otwierala buzke,jak tylko zwlekalam z podaniem Jej kolejnej lyzeczki papki,hihi. :-D ;-) :tak:
 
reklama
Dziewczyny a jak wy (które już dajecie) zaczęłyście podawać zupki??
Myślę żeby już niedługo zacząć Milence dawać zupkę. Mam kupioną marchewkową z warzywami. Nie wiem tylko ile mała musi jej zjeść żebym wiedziała że się najadła???? :dry::dry: do tej pory jak daję jej butelkę to wiem, że po wypiciu 120 ml to wystarcza jej na 3-3,5 godz.
Jak to było u Was????? :cool2::cool2:
 
Do góry