reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta niemowlaka-co i kiedy !

baska, ja też miałam z tym problem, nagle zaczęło Filipka wysypywać właściwie bez powodu aż wylądowałam z nim u dermatologa. Na szczęście okazało się, że to nic poważnego a wysypka może być dosłownie od wszystkiego tzn. od zapachów, które unoszą się w domu z kuchni czy łazienki bo tak malutkie dzieci mają bardzo delikatną skórę i muszą się przyzwyczaić. Kazała mi przestać go oliwkować bo wg niej jest to zbędne i przestałam, ale to był błąd bo Filip dostał bardzo suchą skórę i nasza pediatra kazała znowu zacząć bo znowu wg niej trzeba trochę natłuszczać. I zaczęłam, jedyne co to zmieniłam kosmetyki z Johnsona na Nivea (podobno mniej a wręcz nawet wcale nie uczulają). Trochę to trwało ale udało mi się i teraz Filipka skóra jest już gładka. Acha i kupiłam mu jeszcze Balneum do kąpieli (kosztuje tyle samo co Oilatum ale jest dużo bardziej wydajne) i raz na jakiś czas w tym go kąpię.
 
reklama
Basia,Moja Zuzia od urodzenia ma gladziusia skorke - ani jednej krosteczki. :-D :tak: Az polozna i lekarka chwalily,bo rzadko,ktore Dziecko,tak ma. :-D

Myszko,moja Mama podobno przyrzadza przepyszna - kazdy chwali,ale ja tego swinstwa i tak nie rusze,chocby nie wiem co. :baffled: :no: :-p
 
Igor też ma super skórę, bez żadnych krostek i podrażnień .Smaruję mu buzię kremem Oilatum a myję przegotowaną wodą (tylko buzię)
 
Ryba - a Filipek mial na twarzy tylko czy też na brzuszku i pleckach. Bo Kamilek ma na twarzy ale znika po naoliwieniu oliwa z oliwek zreszta oliwie mu kilka razy dziennie natomiast na brzuszku i plecach w kilku miejscach ma szorstkie jakby gesia skórka. Ma to od jakiegoś 1,5mca i nie umiem podlapać z czego a powiem jeszcze tak ze jak wyjde z nim na spacer to momentalnie z buzi znika i nie ma ani jednej wysypki normalnie :szok: dziwne to dla mnie. A o Balneum nie slyszałam gdzie to się kupuje w aptece??? I co to dokładnie jest???
 
baska, Filipek miał to przede wszystkim na buzi i dokładnie tak samo jak Twojemu Kamilkowi znikało gdy wychodziliśmy na dwór, ale miał też na brzuszku a na nóżkach miał właśnie takie szorstke jakby gęsia skórka. Buzi nie smarowałam mu oliwką bo po niej było jeszcze gorzej, za radą dermatologa kupiłam mu w aptece krem nawilżający (nie natłuszczający) "Lichtena" ale on jest bardzo drogi bo opakowanie jest małe a kosztuje 50 zł i ze względu na cenę nie mieli go na stanie i musiałam zamówić, warto było bo mojemu małemu pomógł. Teraz używam już Nivea. A ta szorstka skóra to okazało się, że jest to po prostu bardzo sucha skóra i trzeba było mocno natłuszczać. Balneum jest to płyn do kąpieli leczniczej i kupuje się w aptece. Ale podobno dobra też jest parafina, ale wtedy dziecko najpierw trzeba umyć i potem moczyć w wodzie z parafiną, a Balneum od razu myje.
 
oj straszne mam zaległości przez ten brak prądu. Cóz nie nadgonie wszystkiego :-(
Wątróbkę uwielbiam - ale od czasu do czasu.
Adaś miał wysypkę na brodzie od ślinek - kilka dni 5 razy dziennie smarowałam sudokremem i zaszła. Poza tym ma śliczną buźkę od urodzenia:-)
Ostatnio (od soboty) Adaś nie chce samego Bebilonu jeść. Chyba ma za rzadkie. Zupki i deserki bardzo chętnie je i kleik ryżowy równiaż. Ale jak poczuje sam bebilon ( już wprowadziłam 2) to w płacz. Dziś rano pierwszy raz dostał kaszkę jabłkową i też chętnie zjadł. Hmm nie wiem co o tym myśleć. Przecież nie będę go tuczyć i na każde jesdzenie dawać kaszki :confused: :eek:
 
Nie przejmuj się! Mój Igor też przez parę dni nie bardzo chciał pić mleko...ale mu przeszło. Może po prostu jak mu podajesz to jeszcze nie jest tak napawdę głodny? Mi też sięwydawało, że powinien zjeść a on w ryk i nici z jedzenia. Spróbuj go trochę przetrzymać. Acha u nas też ten problem był jak wprowadzaliśmy Nan2. Może potrzebują chłopaki paru dni by się pogodzić z dorastaniem i nowym mlekiem??
 
Mój maluch tylko na mleczku i kaszce-mleczku ;-) i na razie tylko tak będzie, jakos boję się o jego zoładek i wątrobę na przyszłośc! na razie mu to wystarcza bo ładnie rosnie i pzrybiera na wadze i tez przeszlismy na mleczko 2 od 3 dni, jakos mu smakuje, nie marudzi.

Skórkę ma ładna, smarujemy ja oliwka bambino na zmiane z emulsja Jonsona, ale jak był malutki to był uczulony na ta oliwke, teraz juz nie, jak to wszystko sie zmienia! ;-)
 
reklama
Anielko brawo!!!:-)

Dziewczyny czy gotując zupke myślałyście o tym, żeby zagotowywac do słoiczków zamiast kupowac? co myslicie o tym?
 
Do góry