reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból brzuszka u 8 tygodniowego niemowlaka

Nikt mi nie zalecił :( Dziś już apogeum jakieś tyle gazów jej się w jelitach zebrało. Załatwiała się wczoraj rano i dziś nic, po 2 godzinach płaczu (po 2. Dawkach syropu rano i popołudniu) dałam czopek, ledwo jej się cokolwiek udało załatwić. Kolejna godzina wycia… W końcu wzięłam windi. Boże jakie ona miała zagazowane jelita… Dopiero po tym jak te gazy wyszły poszła zielona kupa. To jest straszne. 3 miesiące mineły i dalej mamy takie problemy. Jeszcze jak miałam Sab Simplex to było ok. Teraz nam się skończyło i od tamtej pory używałam Espumisanu i od tamtej pory jest znowu źle. Nie wiem co mają w sobie te krople, ale jestem zmuszona przyznać, że to działało, a Espumisan nie :(
A przeliczylas dawkę substancji czynnej w sabsimpleksie i w espumisanie? Nam chyba lepiej niż Espumisan podchodzil esputicon, ale już nie pamiętam dawkowania

@Owca91 Jakie badania na laktozę masz na mysli?
 
reklama
Mój tak miał właśnie przy nietolerancji laktozy, badałam to prywatnie tylko pediatra powiedziała mi co oplacic bo nie mogla mi na to wystawić skierowania. Jak czytam objawy Twojej córy to identyko jak u mojego, był tak zagazowany ze go na usg brzuszka wysłali by zobaczyć czy wszystko ok.
Badanie na nietolerancję to koszt jakichś 18zl, bada się z próbki kału ciała redukujące. U nas mimo podawania delicolu rozkładającego laktoze problem nie zniknął przez co skończyłam kp I przeszłam calkowicie na mm bez laktozy.
Gdybym byla w Twojej skorze to dla swojego świętego spokoju by wykluczyć nietolerancję bym zrobiła to badanie.
IMG_2061.png

Czy to to badanie? Czy warto do tego jeszcze zrobić ph kału? Mam obok domu laboratorium to bym ogarnęła na dniach. Wystarczy po prostu pobrać z pampersa do próbki?
 
A przeliczylas dawkę substancji czynnej w sabsimpleksie i w espumisanie? Nam chyba lepiej niż Espumisan podchodzil esputicon, ale już nie pamiętam dawkowania

@Owca91 Jakie badania na laktozę masz na mysli?
Sab Simplex ma 69 i coś stężenie i daje się 15 kropel a Espumisan ma 100 stężenie i daje się 10. Na jakiejś stronie czytałam, że summa summarum wychodzi dokładnie na to samo. Koleżanka miała jedno opakowanie nienapoczęte tego Sab Simplexu bo Espumisan nam nie pomagał i mówię spróbuję. W ciągu tego opakowania miałyśmy 1 napad bólu i zaparcia w ciàgu miesiąca. Teraz krople się skończyły 3 tygodnie temu i zaparcie i atak „kolki” raz na tydzień… Oczywiście zamieniłam na Espumisan, ale i tak to nawracało. Dziś odstawiłam i ilość gazów w tym windi mnie przeraziła, a brzuch miała miękki jak jej masowałam przed użyciem rurki. Zrobię jej może te badania kału i jeszcze skonsultuję się z innym gastrologiem odnośnie tego dlaczego ten lekarz nie chce nam zapisać debridatu, skoro wszystko bierze się zdaniem osteopaty ze spowolnionej perystaltyki jelit :(
 
Zobacz załącznik 1664677
Czy to to badanie? Czy warto do tego jeszcze zrobić ph kału? Mam obok domu laboratorium to bym ogarnęła na dniach. Wystarczy po prostu pobrać z pampersa do próbki?


PH jeśli jest kwasne też może wskazywać nietolerancję. Ja robiłam wtedy ogólne badanie kału I na krew utajona z nfz plus wykupione te ciała redukujące. Pediatra mówiła, że próbki mogę pobrać z jednej kupy. Ważne by były swieze (najlepiej zebrać rano i nie wsadzać do lodówki tylko do laba zawieźć). Pobierałam trzy próbki, na każde badanie po jednej, więc jeśli masz ogólne + ciała redukujące to pewnie dwie byś musiała pobrać. Wystarczy tego tyle żeby zakryć tą szpatułkę do pobierania - tak mi wszystko przekazała pediatra :) synowi też się przelewalo w brzuchu, miał takie strzelające kupy, do tego zagazowany, mocno się preżył a jego kupy śmierdziały kwasnym. No i miał niestrawione białe kawałeczki w niej.
 
PH jeśli jest kwasne też może wskazywać nietolerancję. Ja robiłam wtedy ogólne badanie kału I na krew utajona z nfz Oluś wykupione te ciała redukujące. Pediatra mówiła, że próbki mogę pobrać z jednej kupy. Ważne by były swieze (najlepiej zebrać rano i nie wsadzać do lodówki tylko do laba zawieźć). Pobierałam trzy próbki, na każde badanie po jednej, więc jeśli masz ogólne + ciała redukujące to pewnie dwie byś musiała pobrać. Wystarczy tego tyle żeby zakryć tą szpatułkę do pobierania - tak mi wszystko przekazała pediatra :) synowi też się przelewalo w brzuchu, miał takie strzelające kupy, do tego zagazowany, mocno się preżył a jego kupy śmierdziały kwasnym. No i miał niestrawione białe kawałeczki w niej.
U nas kupa była w miarę ok od zmiany mleka na Bebilon Pepti do kolejnej dawki szczepienia na rotawirusa 11 września. Od tamtej pory same problemu znowu. Niestety zbiegło się to z końcem opakowania tych kropli z Niemiec i tak na 100% nie mam pewności czy problemy nawróciły bo 1) szczepionka rozwaliła to co udało się wypracować z jelitami i znowu dochodzą do siebie, 2) tamte krople działały a teraz nie mamy ich, czy 3) brzuch przyzwyczaił się do Bebilon Pepti i dalej coś ją uczula. Chociaż no nadal wydaje mi się, że to te niedojrzałe jelita… Skoro pracują za wolno to wszystko tam siedzi, nie dziwne że śmierdzą kwaśno bàki i kupa jak pasta zielona śmierdząca. Ale badania kału zrobię, czemu nie. Przynajmniej będę spokojniejsza :) Dzięki :)
 
Do góry