reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta niemowlaka-co i kiedy !

Mycha Oliwka nie budzi sie o 23 na jedzonko, ona o 23 dopiero idzie spac :-D a jak zje o tej 23 to spi do 11-12 w poludnie bez pobudki wiec wydaje mi sie ze to dlugo :tak: bo jak na takie malenstwo 12 godzin snu w ciagu to dosc duzo, a wole dawac jej lyzeczka ta kaszke bo szybciej bedzie wcinala z lyzeczki i wtedy przedzej odstawimy butle (oczywiscie w odpowiednim czasie ;-) ), a kazda nowosc wprowadzam jej po co najmniej 3 dniach, tak tez dostala kaszke-3 dni po jabluszku gdy widzialam ze nic Jej nie dolegalo. OCzywiscie moze to byc tydzien, ale u nas sie to poki co sprawdza :tak:


Renee widocznie Twoja Ala nie moze jeszcze lizac czekoladki, ale Oliwka juz dawno lizala czekolade, mandarynki (ktore nawiasem uwielbia ;-) ) i pare innych potraw i nic JEj nie bylo :-) oczywiscie gdby miala jakies krosteczki to bym Jej wiecej nie dala, i nie dziwie sie ze jestes zla bo ja tez bym sie wscielka gdby moja tesciowa dla cos Oliwii bez konsultacji ze mna :no:
 
reklama
LUCZYNKO, ja bym na twoim miejscu tak szybko nie wprowadzała tylu nowości Oliwce, jej przewód pokarmowy, żoładek, chyba jeszcze nie jest do tego przygotowany na 100% a to, ze jej nic nie jest nie znaczy, ze jej nie szkodzi, tak mi się wydaje, nie bez powodu mówi sie,że doskonczonego 4mc dziecko powinno jesc tylko mleczko, nie obraz sie na mnie, jesli cie urazilam, ale takie jest moje zdanie ;-)
RENEE ja tez bym się wkurzyła strasznie!!! i to jeszcze czekolada!!! masz rację, pilnuj małej jak mozesz!!!!ludzie czasami nie myśla zdrowo!!!

A mój maluhz przesypia cała nocke!!!;-) ostatnie karmienie jest ok 21h, a budzi sie w granicach 6, 7 rano, dzisiaj to dal mamie pospać az do 8!!!!! moze dlatego ze od 2 dni do mleczka wsypuję mu łyżeczkę kaszki do zagęszczenia mleczka, to wszystko na co naarzie sobie pozwole i małemu!! ;-)
 
od 2 dni do mleczka wsypuję mu łyżeczkę kaszki do zagęszczenia mleczka ;-)

Miska, a jaka kaszke wsypujesz do mleczka? Jestem bardzo ciekawa, bo moj maly jak polozy sie go ok 20.30 to do godziny 7 potrafi obudzic sie jeszcze 2 razy w nocy na jedzonko:baffled: Nie wiem, czy to wina jedzonka(na noc dostaje cyca+butle, a w nocy tylko cyca) czy moze organizmu dziecka:confused: .
 
Miśka nie obrazam sie bo nie czuje sie urazona ;-) takie jest poprotu Twoje zdanie. Ja sama niczego bym Małej nie wprowadzila ale nasza pani dotor powiedziala ze moge Jej juz wprowadzac wszystko co jest przeznaczone dla dzieciaczkow od 4 miesiaca zycia. Oczywiscie ze zdrowym rozsadkiem i obserwujac reakcje Oliwki. Ona poki co chcialaby zjesc wszystko bo nie ma rzeczy ktora Jej nie smakuje :tak: :-D ALe dostaje poki co mleczko (Humane) jako podstawe kilka razy dziennie, roche soczku po sniadanku, jabluszko lub jabluszko z winogronami z Bobo Frut'a popoludniu i kaszka mleczno-ryzowa po kapieli. Wydaje mi sie ze to nie za duzo. A jezeli chodzi CI o czekoladke o ktorej pisalam to Oliwka doastala tylko kropke na jezyczke, wiec nie wiem nawet na ile poczula smak ;-)
 
JA TEż JESTEM ZA TYM żEBY NIE DAWAć TAKIEMU MALUCHOWI ZBYT WIELE NOWOśCI A W SZCZEGóLNOśCI CZEKOLADY I OWOCóW CYTRUSOWYCH.
LUCZYNKO NAPEWNO NIE DAłAś TEGO DUżO ALE JA NAWET KROPELKI SOKU Z MANDARYNKI BYM NIE DAłA.CO DO CZEKOLADY TO NA NIą JESTEM NAPRAWDę CIęTA:wściekła/y: I MOIM DZIECIOM DO DWóCH LAT NIE DAWAłAM , EFEKT : BRAK PRóCHNICY I PIęKNE ZDRWOE ZęBY:tak: SłODYCZE MOżNA PRZECIEż ZASTąPIć OWOCAMI .SUPER Są TEż CHRUPKI KUKURYDZIANE :tak: DZIECI BARDZO JE LUBIą, BISZKOPTY ALBO HERBATNIKI TEż.ZNAM OCZYWIśCIE DZIECI KTóRE W 4-TYM MIESIąCU JADłY JUż TO CO DOROSłY CZłOWIEK I NIBY NIC IM NIE BYłO ALE CZY TO JEST NORMALNE :no:
 
Z tę czekoladą to już przesada! Moja Julka nie jadła czekolady do drugiego roku życia. To, że teraz nie ma uczulenia to nie znaczy, ze sie nie pojawi. Moze wyjsc jak dziecko bedie mialo roczek, gdy czynniki alergizujace sie skumulują. Moje dziecko jak mialo ok. 2 lat dostalo uczulenia na mleko krowie, mimo ze juz dlugo je jadlo (a może właśnie dlatego). Po co tak głupio ryzykować dla własnej bezsensownej radości, że moje 4-miesięczne dziecko wcina czekoladkę.
Przepraszam, ale nie wytrzymałam. Zawsze na tym punkcie byłam ptrzewrażliwiona.
Renee, nawet nie wiesz jak Cię rozumiem. Moja teściowa też miała takie zapędy do dawania dziecku różnych syfów. Chwaliła, że jaj siostry wnuczka w wieku 5 miesięcy ssie kiełbaskę. Nie no, po prostu powód do dumy - co za mądre dziecko :szok:
 
Ale zabilyście mi ćwieka:baffled: :confused:
Ja tez dałam polizać Wojtusiowi czekoladkę..........:baffled:
Hmn.....nie wiem,ale zdrowy rozsądek zdrowym rozsądkiem,ale prochnicę wywołują ogólnie cukry,także te z mleka i owoców,jeślizalegaja zbyt długo w buzi.Nie wiem,ale nie wydaje mi się,żeby do jednego polizania czekoladki dziecko dostalo uczulenia czy prochnicy:confused:
 
Edi ja się wkurwiłam, po pierwsze dlatego, że dali coś małej bez konsultacji ze mną, po drugie tez nie zamierzam dziecka opychać taki świństwami, a nawet jak będzie w przyszłości dostawać słodycze to w bardzo ograniczonym stopniu, a poza tym tłumaczenie teściowej, że "dostała czekoladę tylko do polizania" to dla mnie żadne usprawiedliwienie, bo na tej samej zasadzie jutro mogą jej dać np.bigos, a pojutrze teściu zaserwuje jej może papieroska:wściekła/y:. Normalnie jeszcze do dzisiaj mnie takie wk.....nie trzyma, że szok:wściekła/y::wściekła/y: :wściekła/y: :wściekła/y:
 
reklama
Zgadzam sie w pełni z dziewczynami ;-) tez mam takie same zdanie w tej sprawie!!! Renee, juz sie nie denerwuj kochana, bo ci kilka minut zycia umyka ;-) olej teściów i juz!!! ja tez czasami musze od swoich wysłuchiwać, jak np. dziecko płacze: co głodny jesteś? mama ci jesc nie dała?? nopewnie tak, głodzę swoje dziecko jak cholera!!!!tez mnie wtedy trafia!!!!!!!!!!!!!!
ROYANNA, to jest kaszka mleczno-ryzowa Bobovity od 4mc zycia, wczoraj dosypałam 2 łyzeczki i Leo obudził sie dopiero o 9 rano!!!!!!!! SZOK NORmalnie ;-) ale sie wyspałam, super!!!
 
Do góry