reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta niemowlaka-co i kiedy !

reklama
Mnie wszystkie nowości jedzonkowe zalecała pediatra.Zaczęliśmy od jabluszka,ale przed piersią i w tej chwili daję samo jabluszko bez cycuni;-) potem soczek,kaszka i zupka.Niestety teraz przerwaliśmy stałe pokarmy bo Wojtusia bolał brzuszek chyba po zupce.Dziś od nowa zaczynamy jabłuszko i badamy po czym ten brzuszek boli.
 
Polecam stronkę Gerbera i artykuł jak karmić dziecko od 4 msc
Gerber

(artykuł można znaleźć klikając : przeczytaj, żywienie oraz jak karmić dziecko od 4 msc życia)
Jak widać zalecają aby:


"Pierwszy - inny niż mleko posiłek wprowadzany w 4 miesiącu życia to sok z jabłka lub marchewki. Na początku sok podajemy w niewielkiej ilości: 3-5 łyżeczek, by dziecko mogło stopniowo przyzwyczaić się do nowego, innego niż mleko smaku."
i tak dzisiaj zrobię :tak:


 
Moje maluchy jedza już jabłuszka i marchewkę oraz kaszkę ryżowo-kukurydzianą z biffidusem Nestle. jabłuszka lepiej smakują im HIPP bo Gerber jest chyba trochę kwaśniejszy... A kaszkę dawałam łyżeczką ale to był horror. Teraz dostają z butli....
 
Zaczęliśmy od jabluszka,ale przed piersią i w tej chwili daję samo jabluszko bez cycuni

Edi, czy jak dajesz to jabuszko zamiast cycoszka, to znaczy, ze zastapilas juz na stale jedno karmienie mleczkiem? Tzn, serwujesz synkowi jedno karmienie mleczkiem w ciagu doby mniej?
 
A ja sie musze pochwalic ze moja coreczka juz przeslicznie je z lyzeczki :tak: Pierwszych kilka dni bylo straszne bo Mała nie umial wogole jesc z lyzeczki, nie chciala otwierac buzki i wszystko wypychala z buzi jezyczkiem, poprostu koszmar :no: Ale ja sie zaparlam i powiedzialam sobie ze nie poddam sie tak latwo :tak: Np i teraz po kilku dniach Oliwka sama otwiera juz buzke gdy chce Ja nakarmic, fakt faktem nie jest to jeszcze poprawne jedzenie z lyzeczki ale juz mi nie utrudnia jezyczkiem i sama otwiera buzke :tak: :-) A jak widzi lyzeczke to wodzi juz za nia oczkami, niewazne czy to jest lyzeczka z Jej jedzonkiem czy z moim o krzyczy jakby wolala o jedzonko:-D :-D Moj maly Żarłoczek;-)
 
Royanno właśnie tak,jedno karmienie mniej;-) tzn.tak było bo przez to,że mały miał bóle brzuszka ostatnio to wrocilam do początku,czyli cycochy,wczoraj jabluszko a dziś zupka.I nie wiem,czy po jabłku nie zechce cycolki;-) a zupkę dzis gotuje sama;-)
 
Kochane śpieszę się pochwalić,że moja zupką bardziej smakuje niz ta ze sloiczka,nawet mnie:-D Wojtek gdyby mu pozwolic zjadłby wszystko co ugotowałam,a przecież dzis chcialam dac tylko troszkę żeby sprawdzić reakcje brzuszkowe;-)
 
Edi, dzieki za wyjasnienia:-) , a tak swoja droga, to wypada mi pogratulowac Tobie zdolnosci kulinarnych!:-D Twoj synek na pewno bedzie zachwycony!

A ja kupilam dzis soczek bobofruit "sok jablkowy z dodatkiem marchwi", lekko przecierowy, i zamierzam zobaczyc, jak zasmakuje Maciusiowi. Zaserwuje mu jeszcze dzis i bede uwaznie sledzic jego minki:laugh2:

Zamierzalam poczekac jescze kilka dni z wprowadzaniem nowosci, ale moja mama jest bardzo niecierpliwa i chce zobaczyc reakcje wnuczka na soczek zanim wyjedziemy:tak:
 
reklama
Oliwka dostala dzisiaj po raz pierwszy kilka lyzeczek soczku jablkowego z Gerbera i musze sie Wam pochwalic ze moja corka nie dosc ze sie nie krzywila to jeszcze odmagala sie wiecej :tak: :-D Nie bardzo pasowal Jej fakt ze wiecej nie dostanie bo balam sie za peirwszym razem dawac JEj duzo i musialam zapchac ja herbatka :tak: :-D


Edi a pochwal sie jaka to zupke ugotowalas i jakie czary zastosowalas ze Małęmu tak smakowala? ;-) :-)
 
Do góry