reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta niemowlaka-co i kiedy !

Fajnie macie z tym karmieniem cycoszkami... Ja mimo najszczerszych checi,nie podolalam. :-( Tzn. nadal karmie cycoszkiem,ale musze 3 razy dziennie dokarmiac Zuzie butelka,bo wolala co 0,5 godziny,no czasami co godzine jesc. :-( A ja nic nie moglam zrobic,tylko ciagle siedzialam z cycochami na wierzchu. :-( Ale co tam,Dziecka glodzic nie bede,wiec daje Jej flaszke,no i ja mam troszke luzu i Zuzia jest najedzona. :-D :tak:
 
reklama
Igor je jabłuszko tarte albo jabłka z bananami na deserek , po takim posiłku nie daję mleka , zupki marchewkowej nie cierpi i muszę znależć coś innego.Kleik mleczno ryżowy z bananami też nie bardzo lubi :baffled: a myślałam że nie będzie problemu bo słodki
 
No wiec nie mogłam wytrzymać (skoro deserek juz stał w lodówce:-D ) i dałam małej jabłuszko, ale nie smakowało jej wcale:no:, prawie wszystko wyladowało na śliniaku, a krzywiła sie przy tym strasznie.:-D :laugh2: Jak dla mnie to nawet słodkie było, ale dla niej chyba kwaśne, przynajmniej tak wygladała jakbym jej dała sok z cytryny do wypicia.:-D
 
Ja oprocz piersi i mleka modifikowanego jeszcze nic Maciusiowi innego nie serwowalam:confused: , a czy powinnam juz zaczac, skoro karmie go mieszanie? Doktor powiedziala jak mial 3 miesiace, ze dopajac nie musze, a z soczki moge, ale za jakis czas, tzn kiedy:confused: , bo tu juz 4 miesiaczek sie zakonczyl? zastanawiam sie juz mocno nad tym co i kiedy podac. Problemu chyba nie bedzie, bo jak podawalam lakcid, smekte to nie wybrzydzal(choc herbata koperkowa mu nie szla, bylo widac).
 
ja się cały czs bije z myslami jak i kiedy wprowadzic malej jedzenie inne niż cycolenie. Sprawa w ostatnich dniach wygląda następujaco że znow w nocy budzi sie co 3 godz i nie zaśnie dopóki nie dostanie mleczka. Normalnie zegarka nie potrzebuję, zgadza sie prawie co do minuty. jednak Zuzię karmilam tylko i wyłącznie mleczkiem z piersi do ukończenia przez nia 6 miesiaca tak wiec i tym razem chcialabym aby i Nelka dostala to co najzdrowsze (bez urazy dla mamuś butelkowych ;-)) tym bardziej ze to zima i dużo przeziębień dookoła. Pozatym chcę od stycznia wrócic na aerobik bo przerwalam od grudnia. Jak wracałam z cwiczeń to mala nie bardzo chciała pić takie mleczko "wyćwiczone" a potem bolał ją brzuszek. Myślę wiec ze jeśłi sytuacja znów się powtórzy to zacznę jej wtedy podawać po ćwiczeniach zamiast piersi butlę a pierś później jak siejuż tam wszysko uspokoi. Jak na razie stanie chyba na tym ze do lutego na pewno nie dostanie nic oprócz mleczka chyba ze herbatkę lub soczek ale też nie codziennie (soczek)
 
Luczynko powiem ci że ty szybko zaserwowałaś Oliwce te nowości:dry:już dałaś jej kaszkę? hmmmm ja myślałam że zacznę od soczku, potem jabłuszko a następna będzie kaszka, ale skoro Oliwcia je z apetytem to super :tak::tak: Ja też mam już zapas w lodówce. Narazie od wczoraj Milenka pije Nan2R czekam do pierwszej kupki, wtedy powinno być wszystko OK:-) Po nowym roku spróbuję dać jej soczku, potem jabłuszka - też nie mogę się juz doczekać :-)

 
Adaś wczoraj dostał pierwszy raz pół słoiczka marchewki z BoboVity. Dziś dostał drugie pół i jak się skończyło to bardzo płakał bo chciał jeszcze. Za kilka dnia dostanie pierwszą zupkę :-)
Chcę go nauczyć jeść różne przecierki, zupki i deserki zanim wrócę do pracy. Dobrze że nic mu po tych "nowościach" nie ma.
 
reklama
Ja bebilon 2 wprowadze dopiero po 16.I. Takto mała spróbowała tycieńkę kartofelka,nic jej nie było ale nadal zostaje tylko przy mleku i herbatce.
 
Do góry