reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta Maluszków

reklama
Pocieszylyscie mnie dziewczyny z tym brakiem dopajania. Probowalam na sile wciskac malej herbatke w butelce, ale juz nie bede skoro nie chce :-)
 
Ulżyło mi, bo już myślałam, że tylko moja taka niepijąca, ale skoro jest nas więcej niedopajających to nie ma się czym martwić
 
Alicja w domu nie piła za dużo, tak 20-30 ml, ale teraz na tych upałach to lekko w ciągu dnia 100 wody wypija. Cycka wypluwa, a za chwilę szuka i kwęka, jak dam wodę to wypija i dopiero spokój.
 
Dziewczyny 10 lat z paluchem? łooooo matusiu!!!:-) To przed moją Milką jeszcze 5... Ale ona zgryz ma w porządku za to kciuk!!!! -Jeden odcisk- to za parę lat chyba nic z palucha nie będzie... Niestety ani gorzki płyn nie pomaga a już tym bardziej bandażowanie czy owijanie rączki na noc... A na spaniu tak mocno ssie że chyba sąsiedzi 2 pietra pod nami słyszą... No cóż mam nadzieje że czas pomoze...

A co do siusiania w nocy... dzisiaj byłąm zaskoczona na maksa bowiem zmieniłam Hani pampka o 23 budze sie o 5. 30 odruchowo zabieram do przebierania a tu... niespodzianka.. sucho jak na Saharze... troszkę sie przeraziłam.... ale za chwilke czyli po karmieniu pampuś był przemoczony jak fix... I Hania choc na butli to do picia płynów jakos jej nie ciagnie. Raz w ciągu dnia wypije a potem to juz tak po łyczku...

Wczoraj dałam jej troszke marcheweczki i pochłonęła ją w mgnieniu oka... Perturbacji żołądkowych nie było.. Kupka w normie... Dzisiaj już nie chciała wiec nic na siłe.. Ponadto Dzisiaj planuje jeszcze troszkę jabłuszka, zobaczmy jak nam pójdzie...
 
Jeżeli maluszki dostają często pierś, to nie ma powodu do zmartwień. Mleko mamy powinno zaspokoić pragnienie. Wodę jednak należy podawać dzieciom karmionym sztucznie. Niestety mieszanka jest zbyt gęsta i nie zaspokoi pragnienia, podobnie jak słodki soczek, czy herbatka z cukrem. Warto podawac wodę - najlepiej tą dla niemowląt np. Mama i ja, w przerwie między posiłkami. Dzieciom do 6 miesiąca wystarczy kilka łyżek parę razy dziennie. Starsze maluszki powinny wypić więcej;)
 
reklama
Do góry