reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta Maluszków

A widziałyście 5latkę z paluchem w buzi? Ehhh.. Moja starsza cora ma ten problem... I ja juz rady nie daje.. wszystkie możliwe sposby zawodza... A to wszystko przez to ze nie dawalam jej smoczka nigdy... 5 lat temu- młoda mama... położne wpajały ze cumel bee a ja glupia posłuchałam... A teraz Hanutka moze i cumla cyca.. Ale od tygodnia wyrzuca go zbuzi i pcha kciukasa... Mamma mia.. Emilka twierdzi że zaraziła tym Hanię :-) I coś chyba jest na rzeczy...:-)
 
reklama
dziewczyny ile wasze dzieci wypijają mleka w te upały??
moj od tygodnia nie cierpi w dzien mleka jedynie na wieczor i w nocy wytrąbi 120 a tak to maaaarnie...jak wpyije w dzień 80 to cud

U mnie podobnie, choć dzisiaj zadowalająco nawet... Ale na ogół różnie czasem nawet z biedą 100...
 
Podam Wam przyklad siebie i mojego o 6 lat starszego brata jako potwierdzenie, ze smok lub lapka ssana we wczesnym dziecinstwie nie musi byc wcale wyzwoleniem od ssania kciukasa pozniej.
Moj brat ssal smoka przez czas normalnie przewidziany dla niemowlat. Smoka sam wywalil w kat i wsadzil do buzi kciuka. I ten kciuk mu tak posmakowal, ze ssal go do, uwaga uwaga, dziesiatego roku zycia. Przestal ssac z dnia na dzien. Zgryz ma normalny, palec tez sie nie rozni niczym od palca niessanego.

Ja mialam smoczka tylko przez chwile, bo upadl, dziadek nadepnal i juz zaden nastepny nie byl godzien mojej uwagi.
Palca nie ssalam ani przes chwile.


Nie swirujcie dziewczyny. Co ma byc, to i tak bedzie.
 
dziewczyny gdzie upujecie wodę Gerbera ja za cohlerę nie mogę u nas kupić
moj maludek ze wzgledu na to ,ze mial infekcje drog oddechowych i w tydzien schudl 300 gram to dzisiaj mi zjadl 600 mleka to cud:D a ja jaka szczelsiwa:D:D:D

Ja uzywam wody mama to ja i ostatnio jak mi sie spieszy z ostudzeniem mleka to wlewam z butelki nie zagotowuje. Żywca też uzywam ale mniej.

Aporpo smoczka kupiłam Nikodemkowi na dziąsełka tomme tippe ostatnio strasznie wkłada łapki do buzi i nie wiem czy juz mu dac go czy nie??
 
Mój Antol nawet w ten upał tylko na cycu. Co prawda codziennie przygotowuje mu 50 ml herbatki albo wody- ale jak wypije z tego z 10 ml to jest cud i to za kilkoma podejściami. Ale wydaje mi się że po prostu nie chce mu się pić - bo jak ma pragnienie to wydulda nawet 30 ml. a tak jak mu podaje butle to mietoli tego smoka i się cieszy a butli nie ubywa.
a co do zasikanych pampków- ja młodemu w nocy nie zmieniam pieluchy bo on w nocy się nie zasikuje...jak budzi się o 4 na szame to pielucha sucha ...dopiero nad ranem puchnie od siurów....mam nadzieje że to że nie siusia w nocy to nic złego...chociaż w tą pogodę to on więcej wypoci niż wysika....
 
Ja probowalam dopajac woda,ale maly nie chce wiec nie zmuszam.Staram sie podawac malemu czesciej piers tzn co 30-40 minut nawet jak sie nie dopomina.Ale nic na sile nie robie
 
reklama
13 to prawdziwy smok z Alicji
Moja za nic w świecie nie da się dopajać, ani woda, ani herbatka, ani woda z sokiem.
Ze 20 ml w ciągu całego dnia czasem uda mi się wcisnąć. Póki co wystarcza cycuś
 
Do góry