reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla malucha i mamy :-)

Ja właśnie w aptece Gemini kupiłam termometr Kardio-Test KT-40. Nie mogę zbyt dużo o nim powiedzieć, bo nie był testowany w warunkach choroby, ale sprawdzałam na sobie i mężu po 5 pomiarów - wynik za każdym razem taki sam - czyli powtarzalność pomiaru a to ważne, ja 37,1, mąż 36,7, także OK. Szybki czas pomiaru, tylko przystawia się do czoła i w przeciągu sekundy jest wynik, nie trzeba przesuwać tym termometrem, a ostatnio koleżanka mi pokazywała jaki kupiła (nie pamiętam marki) i trzeba było wykonać ruch od czoła do skroni co w przypadku malutkiej główki mogło by być kłopotliwe.
 
reklama
@tekila85 nie myślałam nawet o tym. Zawsze nawet w nocy można podskoczyć do apteki. No ale nie w każdym mieście to takie łatwe pewnie.
Ja ze wszystkim czekam ( tzn z lekani, witaminami...) na zalecenia lekarskie. Mąż podjedzie i kupi.

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Niby tak ale są jednak leki przeciwgorączkowe od 1 dnia życia, które jednak podać można i w sumie o te mi chodziło. Wiesz nie każdy ma 24h aptekę a jeżeli nagle rośnie temp. to lekarze często jednak każą chód podać zanim się jedzie do szpitala czy coś :-) no nic zapytam położnej jak przyjdzie.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tekila dokładnie kup coś małego z długą datą. U nas jest apteka całodobowa w mieście wiec w razie w wyślę chłopa, z reguły i tak każą najpierw robić zimne okłady :) może popytam lekarzy w poniedziałek
 
Tekila dlatego nowki nawet dwa trzy razy trzeba prac.
Niestety

Mi zaufana położna właśnie mówiła że Pampers są bezporownywalnie lepsze od innych pieluszek jednorazowych. Ja tam używam od początku i się nie zawiodłam. Jak Wiktor był mały to nie było wcale odparzen. Ani też nie smarowalam dla zabezpieczenia kremem. Dopiero zdarzyło się kilka razy jak przetrzymal kupę której ja lub ktoś inny nie zauważył. Ale to we wszystkich by sie odparzylo z przetrzymana kupka.

Ja mam microlife 150 i działa super od początku

Tekila ja mam w apteczce zawsze Pedicetamol to lekki syrop od urodzenia (na gorączkę i ból) i teraz kupiłam nurofen od 3 mca i jakieś nurofen czopki (nigdy nie stosowałam ale lepiej działają na gorączkę wysoka) mysle że trzeba coś mieć żeby w nocy jak się coś pojawi nie biec do apteki.
Mleka nie kupuje dopóki nie zdecydujemy się na karmienie mm.

Od gorączki to można podać samemu bez przesady. Nie mówimy tu o antubiotykoterapi na własną rękę. Jak bobas e nocy dostanie gorączki i pojdziecie na IP to was zapytaja czy dalyscie coś od goraczki.
Ale każda zrobi jak zechce.

Zresztą takie leki od 3 mca od goraczki mam zawsze bo starszemu podaje jak jest potrzeba.

 
reklama
Ja tez zacznę od pampersow, już zamówiłam razem z resztą zakupów. Później dady spróbuję, zamówiłam tez pieluszki bambusowe niby do przykrycia, wycierania i jakieś eko. Spróbujemy
 
Do góry