reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla malucha i mamy :-)

To jak długo będzie się korzystać z gondoli zależy też od tego, jak duże dziecko się urodzi. U mnie są szanse na 60cm więc nie mam co oglądać malutkich gondolek bo moglabym już w lutym potrzebować zmiany.
 
reklama
Marta dodatkowo to też zależy od zdolności dziecka. Ja nie wyobrażam sobie wożenia w gondoli dziecka, które potrafi się podciągnąć za boki. A widziałam siedzące dzieci w gondoli - o zgrozo.
No i dzieci faktycznie zimowe będą, więc długa i szeroka gondola będzie dobra. Ja miałam Jedo przy małej i byłam zadowolona.
I ja też będę szukać używanego wózka. Przy małej kupiłam używany, pojeździłam pół roku i sprzedałam o 50 zł taniej. Ale wózek był w świetnym stanie ;)

Napisane na SM-A500FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
Masz 100% racji dlatego napisałam "tez".

Widziałam już takiego Bąbla w gondoli co siedział bokiem do kierunku jazdy bez pasów a matka wystrojona wieczorowo szla na targ. Myslalam że jej zwrócę uwagę ale ostatecznie odpuscilam. Ciarki przechodzą jak się takie lale widzi.
 
dobrze, że macie dziewczyny jakieś już pojęcie albo doświadczenia po pierwszym dziecku co do wózków itd tak czytam i już wiem na co patrzeć przy wyborze wózka, o długości pewnie bym nie pomyślała za wiele:)
 
Marta i tak by nic to nie dało, więc zaoszczędziłaś sobie nerwów ;)
Zawsze jeszcze jak jest szansa na duże dziecko można sprawdzić jak wygląda spacerówka. Niektóre wózki mają tak zabudowane, gdy są w pozycji leżącej, że od gondoli wiele się nie różnią. Sąsiadka ma któreś Tako i z daleka nie widać co ma na ramie wpietę jak dziecko śpi.

Miłka jeszcze zależy czy chcesz korzystać ze spacerówki czy będziesz kupować coś innego. Ja teraz będę kupować inny wózek niż miałam na pewno. Bo jak gondola na paskach mi się sprawdziła świetnie, to wizualnie mnie zabiła spacerówka. No ale ja miałam od siostry spacerówke.
Moja mała okazała się drobna, wiec teraz mam lekki wózek składany jak parasolka.
 
Ja nadal nie rozumiem dlaczego gondola zimą ma nie posłużyć??? Chyba wtedy jednak dłużej dziecko jest w ten gondoli niż latem...nie czaję

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Fakt, że z niektórych wpisów wynika, że gondola zima nie będzie często użytkowana. Być może ktoś nie spaceruje zima... Znam takie przypadki osobiście i sorry ale do tej pory nie mogę w to uwierzyć...
Ja mam Tako i fakt, spacerowke można tak rozłożyć i założyć osłonkę na nogi, że wygląda jak gondola. To jest na pewno wyjście dla dzieci, które nienawidza gondoli. W większości przypadków okazywalo się, że gondole małe, dzieci leżą jak sardynki w puszce i dlatego plakaly. Reguły nie ma ale warto to wziąć pod uwagę, bo wiele takich przypadkow słyszałam.
 
reklama
Patka a latem niby dłużej?! Przecież to chyba od wielkości dziecka zależy kiedy trzeba zmienić na spacerówkę a zimną raczej się dużo używa gondoli bo w końcu spaceruje się codziennie... nie mamy zim -30...

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry