reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

☀️W czerwcu kolor nieba niebieski, a my wszystkie liczymy na dwie prawilne kreski!☀️

Skad jesteś? Ja miałam jakieś 7 lat temu ureaplasmę, wyleczył mnie w Krakowie dr Kostyk. Choć miałam do niego inne zastrzeżenia, raczej charakterologiczne, to mu się akurat udało, bo potem już nigdy nie wróciła:)
Infekcje mogą mieć wpływ na zajście w ciąże, zwłaszcza przewlekłe, bo mogą powodować m.in. zrosty. U mnie się skończyło np. dysfunkcja ujścia lewego jajowodu, niby jest drożny, ale to może utrudniać zajście. Koniecznie poszukaj dobrego lekarza, bo mówienie, że widocznie musisz się pogodzić z tym, ze masz ureaplasme niezbyt dobrze świadczy o lekarzach....
Ja akurat z okolic Poznania, ale jestem już tak zdesperowana, że mogę pojechać na wycieczkę nawet do Krakowa ;) A u Ciebie długo trwało leczenie?
 
reklama
Ja akurat z okolic Poznania, ale jestem już tak zdesperowana, że mogę pojechać na wycieczkę nawet do Krakowa ;) A u Ciebie długo trwało leczenie?
Już dokładnie nie pamiętam, bo było to jednak dawno temu, ale nie jakoś bardzo długo, bo to bym na pewno zapamiętała 😉 Braliśmy leki oboje z partnerem, chociaż u niego urea nie wyszła, więc musiała to być pamiątka po byłym (na szczęście 😤) chłopaku. Na pewno miałam antybiotyk, po którym się bardzo źle czułam żołądkowo.
 
Azycyną i erytromycyną. Z badania wynika, że bakteria wrażliwa na wszystkie antybiotyki, a jednak nie pomaga. A najgorsze, że chodze do lekarzy z luxmedu i tam trafiam na samych takich którzy twierdzą, że widocznie mam ją już długo i trzeba się pogodzić, że już będę miała. Teraz jak byłam z najnowszym wynikiem i pytałam to lekarz stwierdził, że urea "być może" powoduje trudności z zajściem/poronieniami, ale to musze zajść w tą ciąże, żeby się przekonać...
Może macie jakieś doświadczenie? Lekarza do polecenia?
Serio, co za lekarz. Juz sam opis że "trzeba się pogodzić" mnie wku*wił. 😡
 
Ja akurat z okolic Poznania, ale jestem już tak zdesperowana, że mogę pojechać na wycieczkę nawet do Krakowa ;) A u Ciebie długo trwało leczenie?
O kochana, ja też jestem z okolic Poznania. U mnie wyszła Ureaplasma na dzień dobry Diagnostyki, po 2 tygodniowej kuracji antybiotykiem posiew czyściutki. Jak chcesz to napisz wiadomość prywatną, to Ci wiecej powiem kto mnie leczył 😊
 
Ja akurat z okolic Poznania, ale jestem już tak zdesperowana, że mogę pojechać na wycieczkę nawet do Krakowa ;) A u Ciebie długo trwało leczenie?
może spróbuj umówić się na konsultacje telefoniczną z jakimś innym ginekologiem w luxmedzie? Zobacz kto jest dostępny, sprawdź opinie na znanym lekarzu i wybierz najlepszego:)
 
może spróbuj umówić się na konsultacje telefoniczną z jakimś innym ginekologiem w luxmedzie? Zobacz kto jest dostępny, sprawdź opinie na znanym lekarzu i wybierz najlepszego:)
Próbowałam, i właśnie ten który powiedział, że trzeba się z tym pogodzić ma 5.0 na znanym lekarzu... Ja to już u tylu byłam że się boję, że mi dostęp zablokują xD
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi, jakoś mi od razu lepiej jak mam z kim pogadać!
 
Azycyną i erytromycyną. Z badania wynika, że bakteria wrażliwa na wszystkie antybiotyki, a jednak nie pomaga. A najgorsze, że chodze do lekarzy z luxmedu i tam trafiam na samych takich którzy twierdzą, że widocznie mam ją już długo i trzeba się pogodzić, że już będę miała. Teraz jak byłam z najnowszym wynikiem i pytałam to lekarz stwierdził, że urea "być może" powoduje trudności z zajściem/poronieniami, ale to musze zajść w tą ciąże, żeby się przekonać...
Może macie jakieś doświadczenie? Lekarza do polecenia?
ja tez miałam ta bakterię, i również miałam ją od długiego czasu. Ja się wyleczyłam za pierwszą kuracją antybiotykową, ale dostałam wcześniej recepty na niewłaściwe antybiotyki i razem z łaskami z forum rozkminilismy jaki powinien być zastosowany. Z tego co się orientuje to najlepiej działa doksycyklina, ja miałam Unidox oraz jeszcze dodatkowo Macmiror dopochwowo. Polecam lekarza Bartłomieja Golańskiego z Krakowa, super mnie ogarną w tym temacie, bardzo szeroko. Ale trudno z terminem do niego. Oczywiście mówię o luxmedzie, konsultacji telefonicznej.
 
Próbowałam, i właśnie ten który powiedział, że trzeba się z tym pogodzić ma 5.0 na znanym lekarzu... Ja to już u tylu byłam że się boję, że mi dostęp zablokują xD
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi, jakoś mi od razu lepiej jak mam z kim pogadać!
a i jeszcze Katarzyna Słodczyk, Warszawa, również jest bardzo uważna i dokładnie przy konsultacjach telefonicznych, polecam. Akurat jest do niej kilka terminów na lipiec, a normalnie bardzo trudno się dostać do niej.
 

Załączniki

  • F0B55879-2267-400C-A667-FBBA667D2A03.png
    F0B55879-2267-400C-A667-FBBA667D2A03.png
    116,5 KB · Wyświetleń: 43
Dziewczyny, w środę wieczorem miałam zastrzyk ovitrelle. Jakbyście podeszły na moim miejscu do testowania w tym miesiącu? Zaczac szybko i zobaczyć jak beta schodzi czy cierpliwie czekać do 14 dnia po zastrzyku?
 
reklama
Dziewczyny, w środę wieczorem miałam zastrzyk ovitrelle. Jakbyście podeszły na moim miejscu do testowania w tym miesiącu? Zaczac szybko i zobaczyć jak beta schodzi czy cierpliwie czekać do 14 dnia po zastrzyku?
Ja osobiście bym wzięła przykład z @K448 i robiła codziennie teścik 😅
 
Do góry