reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

☀️W czerwcu kolor nieba niebieski, a my wszystkie liczymy na dwie prawilne kreski!☀️

Ale cudownie ❤️ chociaż tyle oszczędności w tych tysiącach juz wydanych :)
Słuchajcie jak któryś facet się wzbraniał to chyba lepszej zachęty niz za darmo to już nie będzie 🤣
My akurat wtedy się dowiemy czy ma robić badanie czy już nie trzeba 🤞
dokładnie , ja mam w planach za mojego wypełnić ta ankietę , miał iść teraz 1 raz na badanie ,oczywiście kręcił nosem jak to faceci ale mówił że pójdzie ,także jak go przyjmą to mu powiem że nie ma nic do gadania teraz bo za darmo haha
 
reklama
byłam klinice - startujemy ostatni raz z IUI. Powiedziała że nie ma sensu dalej w to iść. Więc jak się nie uda w tym cykli to startujemy z IVF. Plus taki, że jako och pacjentka nie muszę zapisywać się szybciej tylko z marszu 🥰 Trochę się boję leków do IVF, zle zniosłam najniższą dawkę Menopuru 🥹
 
Ja niestety w genetyce mało obeznana, jeżeli wiecie prosiłabym o podpowiedź. Czy badania z Katowic będą wiarygodne/możliwe do interpretacji bez HLA u męża? Niestety próbka została rozbita i wymagane byłoby ponowne pobranie, a zbyt wiele km, bym ponownie namówiła :(
 
Ja niestety w genetyce mało obeznana, jeżeli wiecie prosiłabym o podpowiedź. Czy badania z Katowic będą wiarygodne/możliwe do interpretacji bez HLA u męża? Niestety próbka została rozbita i wymagane byłoby ponowne pobranie, a zbyt wiele km, bym ponownie namówiła :(
Ja dopiero zagłębiam się w te tematy, ale z tego co zrozumiałam to liczy się KIR matki i HLA - C dziecka. Jak wyjdzie Ci KIR AA, to wtedy jest ryzyko odrzucania ciąży i ważne jakie HLA-C ma dziecko (przy C1C1 jest ok, przy innych trzeba brać leki). Jeżeli natomiast wyjdzie Ci KIR inny niż AA (AB lub BB) to wtedy nie będzie miało znaczenie HLA-C u potencjalnego dziecka, bo Twój organizm i tak nie będzie zwalczał ciąży. Więc przy Twoim wyniku AB lub BB (chyba oznaczają oba te wyniki jako BX), nie ma znaczenia HLA-C u partnera, natomiast przy Twoim wyniku KIR AA, HLA-C u partera ma już duże znaczenie i wtedy powinien jeszcze raz pobrać krew.

Mam nadzieję, że nie zamotałam za bardzo, jest tu podobna zasada działania trochę jak przy konflikcie serologicznym. :)
 
reklama
Do góry