reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

☀️W czerwcu kolor nieba niebieski, a my wszystkie liczymy na dwie prawilne kreski!☀️

Ja dopiero zagłębiam się w te tematy, ale z tego co zrozumiałam to liczy się KIR matki i HLA - C dziecka. Jak wyjdzie Ci KIR AA, to wtedy jest ryzyko odrzucania ciąży i ważne jakie HLA-C ma dziecko (przy C1C1 jest ok, przy innych trzeba brać leki). Jeżeli natomiast wyjdzie Ci KIR inny niż AA (AB lub BB) to wtedy nie będzie miało znaczenie HLA-C u potencjalnego dziecka, bo Twój organizm i tak nie będzie zwalczał ciąży. Więc przy Twoim wyniku AB lub BB (chyba oznaczają oba te wyniki jako BX), nie ma znaczenia HLA-C u partnera, natomiast przy Twoim wyniku KIR AA, HLA-C u partera ma już duże znaczenie i wtedy powinien jeszcze raz pobrać krew.

Mam nadzieję, że nie zamotałam za bardzo, jest tu podobna zasada działania trochę jak przy konflikcie serologicznym. :)
Nam lekarz kazał zrobić HLA-C u męża dopiero jak u mnie wyszedłby KIR AA, więc chyba coś w tym jest 👍oczywiście doczytałam zalecenia po tym jak wykupiłam oba badania🫠
 
reklama
Wracamy właśnie z pierwszej wizyty w klinice, mąż robił oczywiście płatne badanie nasienia 😅 bo dopiero dziś przeczytałam info o tej akcji darmowej, ale już nie chciałam nic przekładać, czas goni. Owulacja jednak była, ale możliwe, że marnej jakości. Mam zleconą kolejkę badań, jak się uda to w lipcu Sono HSG. Całą jakoś powagę dnia przyćmiewa fakt, że chyba złamałam mały palec u stopy jak rano kopnęłam się w krzesło i skakałam w gabinecie na jednej nóżce 😌 ale nie chcę już na SOR, zobaczymy jutro jak to będzie wyglądać. Przez to, że na poprzedniej wizycie gin zapowiedział, że raczej owu nie będzie, po chwili załamki miałam niespodziewanie super wyluzowane 2 tygodnie bez staraczkowych odchyłów, ale po dzisiaj czuję, że wracam na ziemię 😏
 
Wracamy właśnie z pierwszej wizyty w klinice, mąż robił oczywiście płatne badanie nasienia 😅 bo dopiero dziś przeczytałam info o tej akcji darmowej, ale już nie chciałam nic przekładać, czas goni. Owulacja jednak była, ale możliwe, że marnej jakości. Mam zleconą kolejkę badań, jak się uda to w lipcu Sono HSG. Całą jakoś powagę dnia przyćmiewa fakt, że chyba złamałam mały palec u stopy jak rano kopnęłam się w krzesło i skakałam w gabinecie na jednej nóżce 😌 ale nie chcę już na SOR, zobaczymy jutro jak to będzie wyglądać. Przez to, że na poprzedniej wizycie gin zapowiedział, że raczej owu nie będzie, po chwili załamki miałam niespodziewanie super wyluzowane 2 tygodnie bez staraczkowych odchyłów, ale po dzisiaj czuję, że wracam na ziemię 😏
Dlaczego mówisz, że możliwe że owulacja marnej jakości?
 
Wracamy właśnie z pierwszej wizyty w klinice, mąż robił oczywiście płatne badanie nasienia 😅 bo dopiero dziś przeczytałam info o tej akcji darmowej, ale już nie chciałam nic przekładać, czas goni. Owulacja jednak była, ale możliwe, że marnej jakości. Mam zleconą kolejkę badań, jak się uda to w lipcu Sono HSG. Całą jakoś powagę dnia przyćmiewa fakt, że chyba złamałam mały palec u stopy jak rano kopnęłam się w krzesło i skakałam w gabinecie na jednej nóżce 😌 ale nie chcę już na SOR, zobaczymy jutro jak to będzie wyglądać. Przez to, że na poprzedniej wizycie gin zapowiedział, że raczej owu nie będzie, po chwili załamki miałam niespodziewanie super wyluzowane 2 tygodnie bez staraczkowych odchyłów, ale po dzisiaj czuję, że wracam na ziemię 😏
Ja podliczyłam badania takie rozszerzone, jakie mąż ma zamówione i będzie to kosztować prawie 2000 zł, więc takie darmowe akcje dla Was, ubezpieczonych to super zniżka finansowa, super, że można skorzystać. Szkoda, że Wy już po. Współczuję przygody z palcem🥴 sono Hsg warto zrobić, jak długo się staracie?
 
Dlaczego mówisz, że możliwe że owulacja marnej jakości?
Tak powiedziała gin, że możliwe, bo progresteron 7 i nie było żadnego ładnego pęcherzyka dominującego jak badałam w 12dc. Zaraz okres więc będę badać resztę hormonów.

Mały update, jestem jednak na SOR bo stopa zmieniła kolor, a tu pierwsze co, to Pani przyjechała rodzić 😆
 
Ja podliczyłam badania takie rozszerzone, jakie mąż ma zamówione i będzie to kosztować prawie 2000 zł, więc takie darmowe akcje dla Was, ubezpieczonych to super zniżka finansowa, super, że można skorzystać. Szkoda, że Wy już po. Współczuję przygody z palcem🥴 sono Hsg warto zrobić, jak długo się staracie?
Mija rok właśnie 🙂

Za tą panią rodzącą była jeszcze jedna para w kolejce, nie widziałam bo stali tyłem, a ta druga mówi teraz, że też jest na przyjęcie bo wody jej odeszły 🙈 co to jest za dziwny dzień.
 
Mija rok właśnie 🙂

Za tą panią rodzącą była jeszcze jedna para w kolejce, nie widziałam bo stali tyłem, a ta druga mówi teraz, że też jest na przyjęcie bo wody jej odeszły 🙈 co to jest za dziwny dzień.
Ale trafiłaś, ciekawe jak długo będziesz czekać z tym palcem🥴😵‍💫 oby zaradzili coś, oby nie był złamany 🤞
 
Tak powiedziała gin, że możliwe, bo progresteron 7 i nie było żadnego ładnego pęcherzyka dominującego jak badałam w 12dc. Zaraz okres więc będę badać resztę hormonów.

Mały update, jestem jednak na SOR bo stopa zmieniła kolor, a tu pierwsze co, to Pani przyjechała rodzić 😆
O jeeeju, oby sprawnie poszło i palec szybko wrócił do siebie! Zdrówka trzymaj się tam na sorze 😬 nie jest to najprzyjemniejsze miejsce, oby we wtorek było mało głupot.
Btw serio z porodem się jedzie na sor? 🙈 a nie po prostu na porodówkę? 😆
 
O jeeeju, oby sprawnie poszło i palec szybko wrócił do siebie! Zdrówka trzymaj się tam na sorze 😬 nie jest to najprzyjemniejsze miejsce, oby we wtorek było mało głupot.
Btw serio z porodem się jedzie na sor? 🙈 a nie po prostu na porodówkę? 😆
Generalnie taak. Jest osobno. Ale mogę się tylko wypowiedzieć w kontekście dużego miasta 🤔
 
reklama
Do góry