reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

☀️W czerwcu kolor nieba niebieski, a my wszystkie liczymy na dwie prawilne kreski!☀️

reklama
przez 3 miesiące robiłam testy owu , 2 razy pik około 12-13 DC , w trzecim zaczely wariować i pik był 2 razy , byłam wtedy u gina jak był 2 raz pik powiedziała że nie widzi owu ,albo była wcześnie albo cykl bezowu , we wcześniejszym cyklu byłam na monitoringu to w 10 DC powiedział mi że nie widzi na razie nic co by wskazywało na owu , 13 DC nagle byłam już po owu i miałam ciałko żółte, w tym cyklu chciałam odpuścić badania testami , zobaczyć jak to będzie bo mogła głowa za mocno to wszystko rozmyśla , zbadałam proga jak dostałam @ , bo przyszła wcześniej niż powinna , chciałam teraz zobaczyć bo miałam bóle jajnika i niby zalecenia są żeby sprawdzić 12-14 DC żeby zobaczyć czy jest jajeczkowanie , a tutaj zdziwienie bo jest niższy niż był i teraz nie wiem co myśleć , czy ta owu będzie czy nie , za tydzień chce sprawdzić jeszcze raz . Jednak ten wynik mnie mocno zasmucił
Do kogo chodzisz na monitoring owulacji? Pytam bo dość dziwne dla mnie żeby lekarz nie mógł ocenić czy jest ciałko w jajniku. Czy ten lekarz zajmuje się leczeniem niepłodności? Moim zdaniem najlepiej jakbyś miała zrobiony pełny monitoring, czyli przychodzisz około 10 DC i pozniej po 2 dniach sprawdza się jak rośnie pęcherzyk i następny za kilka dni w zależności jaka była wielkość. Jeśli sytuacja kilka razy by się powtórzyła że nie ma owulacji to powinien dać ci lek na podkręcenie owu i szukać powodu. Może ten lekarz nie zajmuje się stricte leczeniem niepłodności. Ja tak trafiłam na kilku konowałów którzy nie wiedzieli co i jak mimo że na znanym lekarzu w usługach mieli wpisany monitoring. Ciałko żółte w jajniku ma charakterystyczny wygląd więc doświadczony lekarz powinien rozpoznać.
 
Do kogo chodzisz na monitoring owulacji? Pytam bo dość dziwne dla mnie żeby lekarz nie mógł ocenić czy jest ciałko w jajniku. Czy ten lekarz zajmuje się leczeniem niepłodności? Moim zdaniem najlepiej jakbyś miała zrobiony pełny monitoring, czyli przychodzisz około 10 DC i pozniej po 2 dniach sprawdza się jak rośnie pęcherzyk i następny za kilka dni w zależności jaka była wielkość. Jeśli sytuacja kilka razy by się powtórzyła że nie ma owulacji to powinien dać ci lek na podkręcenie owu i szukać powodu. Może ten lekarz nie zajmuje się stricte leczeniem niepłodności. Ja tak trafiłam na kilku konowałów którzy nie wiedzieli co i jak mimo że na znanym lekarzu w usługach mieli wpisany monitoring. Ciałko żółte w jajniku ma charakterystyczny wygląd więc doświadczony lekarz powinien rozpoznać.
no on niby się okazało że się nie zajmuje niepłodnością , ale na monitoring mnie przyjął byłam w 10 DC i powiedział że nie widzi nic na żadnym jajniku co by wskazywało na owulację , 13 DC bo to był poniedziałek , po dogłębnym badaniu powiedział mi że jest ciałko żółte i jestem już po owu . Już nie zamierzam do niego iść , chce iść teraz do polecanej przez dziewczy tutaj lekarki która się zajmuje , jednak teraz chciałam zbadać ten progesteron i zobaczyć jak to wygląda tak chyba dla samej siebie , ale dzisiejszy wynik mnie podłamał
 
no on niby się okazało że się nie zajmuje niepłodnością , ale na monitoring mnie przyjął byłam w 10 DC i powiedział że nie widzi nic na żadnym jajniku co by wskazywało na owulację , 13 DC bo to był poniedziałek , po dogłębnym badaniu powiedział mi że jest ciałko żółte i jestem już po owu . Już nie zamierzam do niego iść , chce iść teraz do polecanej przez dziewczy tutaj lekarki która się zajmuje , jednak teraz chciałam zbadać ten progesteron i zobaczyć jak to wygląda tak chyba dla samej siebie , ale dzisiejszy wynik mnie podłamał
Dostałaś od niego zdjęcia z USG? Ile zazwyczaj trwają twoje cykle? Jeśli owu by była w 13 DC to proga byś mogła robic 20dc.
 
no on niby się okazało że się nie zajmuje niepłodnością , ale na monitoring mnie przyjął byłam w 10 DC i powiedział że nie widzi nic na żadnym jajniku co by wskazywało na owulację , 13 DC bo to był poniedziałek , po dogłębnym badaniu powiedział mi że jest ciałko żółte i jestem już po owu . Już nie zamierzam do niego iść , chce iść teraz do polecanej przez dziewczy tutaj lekarki która się zajmuje , jednak teraz chciałam zbadać ten progesteron i zobaczyć jak to wygląda tak chyba dla samej siebie , ale dzisiejszy wynik mnie podłamał
Idz do innego lekarza koniecznie 🙈 jeśli w 10 dc niby wg niego nie zapowiada się na owu a w 13 dc już niby dojrzał ciałko żółte to ja bym mu w ogóle nie ufała. Niemożliwe żeby z małego pęcherzyka nagle się zrobił tak duży, żeby mógł pęknąć 🤷🏼‍♀️ na twoim miejscu i tak regularnie min co drugi dzień bym robiła boboseksy, bo równie dobrze możesz mieć owu dopiero przed sobą
 
W tym cyklu nie byłam u gina ani nie robiłam testów owu . U ginekologa na monitoringu byłam 31.05 (10dc) i 03.05 (13dc ) wtedy zobaczył ciałko żółte i dał duphaston ,miałam brać 10 dni ale po 7 dostałam plamienia i w 8 kazał przestać brać , 11.06 już liczę jako @ , w 3dc czyli 13.06 badałam progesteron i był 0.50 , teraz chciałam sprawdzić czy coś wskazuje na owu i byłam w 14dc (24.06) i jest 0.40 , sprawdzę jeszcze w poniedziałek czyli 21 DC
 
reklama
Mam do was trochę głupie pytanie,jak miałam pik 18 nastego czerwca to jak zrobię test i będzie te 10 dpo to pomimo ze okres mam mieć od tego 10 dpo za tydzień to może wyjść pozytywny jak coś będzie na rzeczy,czy jest to o wiele za szybo?
 
Do góry