reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

☀️W czerwcu kolor nieba niebieski, a my wszystkie liczymy na dwie prawilne kreski!☀️

Jeszcze mam jedno pytanie , dostaliśmy skierowanie do poradni niepłodności Invinmed , czy jezeli oni każą zrobić mi od nowa wszystkie hormony ,czy jezeli pakiet Medicover je obejmuje to mogę zadzwonić żeby mi dali skierowanie czy też muszę je wykonać prywatnie w tej placówce i zapłacić?
W moim przypadku cokolwiek chciałam zrobić albo mąż to jak mantrę powtarzają, że oni nie zajmują się niepłodnością. Mamy bardzo rozbudowany pakiet i tak nam odmawiali (raz wyprosiłam i dostałam z wielkim bólem podst badania na 2 dc z hormonów). Generalnie w gabinetach mają słaby sprzęt i jak mam płacić (i jeszcze się nasłuchać od lekarza🙄) to wole klinikę
 
reklama
Też jestem umówiona do gina na poniedziałek i też będę ok 5dpo ( około bo nie byłam na monitoringu tylko premom mi tak wyliczył). Wizyta umówiona w ciąży majowej i zastanawiam się czy iść, Ty idziesz po monitoringu ? Zastanawiam się też czy j badań na świeżo nie zrobić bo ostatnie robiłam ok pół roku temu a pełne tarczycowe rok temu...
wiesz co, ja idę na wizytę w poradni niepłodności na NFZ i to jest wizyta po drożności, na której będziemy ustalać, co i jak dalej. Poza tym, prywatnie tez mam lekarza prowadzącego i u niego byłam na wizycie we wtorek i zrobił mi monitoring. Wiec ja jutro po prostu poproszę lekarki, żeby mi zrobiła usg. Chociaż tak czy siak w środę będę robiła proga, bo chce sobie to z tym estradiolem sprawdzić.

A robiłaś sobie testy owulacyjne? Ja to trochę sceptycznosci nabrałam do appek i testów po dwóch ostatnich cyklach. W poprzednim peak miałam tak, ze wskazywało wszystko, ze będę miała 26 dc, a finalnie miałam 28 dc, wiec koniec końców mysle, ze zabrakło jednego seksu, żeby miało się udać. A w tym cyklu peak miałam w niedziele, a na monitoringu we wtorek wieczorem okazało się, ze owulacji jeszcze nie było i pęcherzyk 22 mm.
 
Dziewczyny mam do was takie pytanie , czy któraś z was korzysta z usług Medicover ? U mnie podstawowy pakiet opłaca pracodawca , moja ginekolog do której chodzę kazała mi iść na monitoring ale do kogoś innego bo ona nie przyjmuje codziennie, więc umówiłam wizyty co 2 dni , poszłam na pierwszą w piątek i okazało się że mój pakiet tego nie obejmuje , i teraz pytanie , chciałabym zwiększyć pakiet jednak w żadnym nie znalazłam czegoś takiego jak monitoring owulacji , a na infolinię pani powiedziała że nie może mi pomóc, jedynie jak kupie pakiet to wtedy może sprawdzić czy takie badania są , może któraś z was korzystała i wie jak to wygląda? Bo aktualnie za każdą wizytę muszę zapłacić 250 zł, i okej zrobię to ale jeżeli się nie uda to chciałabym w kolejnym cyklu również iść ,a wolałbym wykupić pakiet niż kolejny raz płacić?
wiesz co, ja mam Luxmed i tam niezależnie od pakietu nie zajmują się leczeniem niepłodności. Zakładam, ze w medicoverze jest podobnie niestety.
 
Jeszcze mam jedno pytanie , dostaliśmy skierowanie do poradni niepłodności Invinmed , czy jezeli oni każą zrobić mi od nowa wszystkie hormony ,czy jezeli pakiet Medicover je obejmuje to mogę zadzwonić żeby mi dali skierowanie czy też muszę je wykonać prywatnie w tej placówce i zapłacić?
ja zawsze kombinuje tak, żeby większość jednak w luxmedzie zrobić i mi się zazwyczaj udaje :D i dziewczynom niektórym też :) ale pytanie, czy te badania w ogóle wchodzą w pakiet, bo w podstawowym w luxmedzie jest stosunkowo mało usług.
 
wiesz co, ja mam Luxmed i tam niezależnie od pakietu nie zajmują się leczeniem niepłodności. Zakładam, ze w medicoverze jest podobnie niestety.
No właśnie tak mi się wydaje , dlatego nie rozumiem dlaczego mowia ze moj pakiet tego nie obejmuje skoro żaden nie chyba nie obejmuje , więc bez sensu
 
ja zawsze kombinuje tak, żeby większość jednak w luxmedzie zrobić i mi się zazwyczaj udaje :D i dziewczynom niektórym też :) ale pytanie, czy te badania w ogóle wchodzą w pakiet, bo w podstawowym w luxmedzie jest stosunkowo mało usług.
No w tym moim pakiecie jak czytałam ta są wszystkie podstawowe hormony ,te które są tutaj na liście co dziewczyny podawały, dlatego się zastanawiam czy jakbym poszła do poradnii czy mogę jakoś obejść to i nie płacić w poradni za zwykle hormony tylko prosic w medicover o skierowanie
 
My ogólnie dopiero zaczynamy się interesować tematem poradnii i tych wszystkich badań, powiedzcie mi jak to wygląda jakbym chciała się zgłosić jednak do poradnii na nfz czy to są bardzo długie terminy ?
 
No w tym moim pakiecie jak czytałam ta są wszystkie podstawowe hormony ,te które są tutaj na liście co dziewczyny podawały, dlatego się zastanawiam czy jakbym poszła do poradnii czy mogę jakoś obejść to i nie płacić w poradni za zwykle hormony tylko prosic w medicover o skierowanie
możesz, natomiast wiąże się to pewnie z kombinowaniem, bo musisz mieć podstawę w medicoverze do otrzymania skierowania na te badania.
 
reklama
Do góry