reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

☀️W czerwcu kolor nieba niebieski, a my wszystkie liczymy na dwie prawilne kreski!☀️

reklama
Widzialam ze jest poradnia na nfz w Katowicach ale nie mam pojęcia jak to wygląda, czy to poprostu dzwonie i pytam o termin ,czy muszę musze brać udział w jakimś pakiecie rządowym, no nie mam pojęcia
Najłatwiej zadzwonić i się dowiedzieć 😊 jeśli jest poradnia na NFZ to wystarczy, że masz ubezpieczenie i możesz się umówić.
 
Widzialam ze jest poradnia na nfz w Katowicach ale nie mam pojęcia jak to wygląda, czy to poprostu dzwonie i pytam o termin ,czy muszę musze brać udział w jakimś pakiecie rządowym, no nie mam pojęcia
dokładnie jak @amusedxxx pisze - zadzwoń i się dowiedz czego wymagają. W Warszawie są dwie nfzetowskie poradnie i każda ma zupełnie inny system działania i wymagania.
 
Jadę jutro na te badania do Katowic. Czy w tej ankiecie trzeba coś specjalnego napisać? 2 lata starań, poronienie i biochemiczna wystarczą? Boję się, że stwierdzą, że nam się nie należą i nas odeślą.
 
Mój pierwszy w życiu pozytywny test owulacyjny? Być może 🥹

Okaaay, @penguinlicious poproszę przepisz mnie z ławeczki na 17.06. Spróbuję ☺️
 

Załączniki

  • 1717321970995896832443056613311.jpg
    1717321970995896832443056613311.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 100
wiesz co, ja idę na wizytę w poradni niepłodności na NFZ i to jest wizyta po drożności, na której będziemy ustalać, co i jak dalej. Poza tym, prywatnie tez mam lekarza prowadzącego i u niego byłam na wizycie we wtorek i zrobił mi monitoring. Wiec ja jutro po prostu poproszę lekarki, żeby mi zrobiła usg. Chociaż tak czy siak w środę będę robiła proga, bo chce sobie to z tym estradiolem sprawdzić.

A robiłaś sobie testy owulacyjne? Ja to trochę sceptycznosci nabrałam do appek i testów po dwóch ostatnich cyklach. W poprzednim peak miałam tak, ze wskazywało wszystko, ze będę miała 26 dc, a finalnie miałam 28 dc, wiec koniec końców mysle, ze zabrakło jednego seksu, żeby miało się udać. A w tym cyklu peak miałam w niedziele, a na monitoringu we wtorek wieczorem okazało się, ze owulacji jeszcze nie było i pęcherzyk 22 mm.
O widzisz ale rozbieżność...
A mierzyłam temp może? Jak ona się z testami I monitoringiem pokrywa ?
Ja robiłam testy i temp mierzyłam, miałam też ból owulacyjny lewego jajnika I kusi mnie sprawdzić czy coś z tego było. U mnie np objawy się dość pokrywają z temp I testami tzn śluz, Ochota na sex. Ale czy faktycznid tak jest ... W czwartek idę na proga I też chciałam poszerzyć o estradiol i sprawdzić ferrytyne itp zobaczę co gin mi poleci.
Oby nic się nie przesunęło bo i tak mieliśmy niecałych tydzień na "sexy" bo tylko tyle był mąż i trzonowanie było codziennie 🙈
 
reklama
Dziewczyny mam do was takie pytanie , czy któraś z was korzysta z usług Medicover ? U mnie podstawowy pakiet opłaca pracodawca , moja ginekolog do której chodzę kazała mi iść na monitoring ale do kogoś innego bo ona nie przyjmuje codziennie, więc umówiłam wizyty co 2 dni , poszłam na pierwszą w piątek i okazało się że mój pakiet tego nie obejmuje , i teraz pytanie , chciałabym zwiększyć pakiet jednak w żadnym nie znalazłam czegoś takiego jak monitoring owulacji , a na infolinię pani powiedziała że nie może mi pomóc, jedynie jak kupie pakiet to wtedy może sprawdzić czy takie badania są , może któraś z was korzystała i wie jak to wygląda? Bo aktualnie za każdą wizytę muszę zapłacić 250 zł, i okej zrobię to ale jeżeli się nie uda to chciałabym w kolejnym cyklu również iść ,a wolałbym wykupić pakiet niż kolejny raz płacić?
Ja też się kiedyś zastanawiałam nad tym jak miałam taka propozycje w pracy i zależało mi tylko na monitoringu. 3 dni dzwoniłam na infolinię i nikt nie umiał mi odpowiedzieć na pytanie czy nawet w najdroższym pakiecie jest monitoring i tak w końcu jakaś babka mi powiedziała że skoro nikt nie może znaleźć takiej usługi to pewnie jej nie ma w żadnym pakiecie i jest pewnie płatna. Nikt nie był pewny i dałam sobie spokój... Dramat... Jestem ciekawa co inne dziewczyny powiedzą ze swoich doświadczeń co im powiedzieli...
 
Do góry