reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG - 2,3,4D :)))

DZIEWCZYNKI POWIEDZCIE MI CZY JAK POJDE NA USG W 19 I POL TYGODNIA CZY JUZ JEST MOZLIWOSC ABY ZOBACZYC PLEC DZIDZI PROSZE POWIEDZCIE MI BO JUZ SIE NIE MOGE DOCZEKAC...
 
reklama
Justyna - moj lekarz powiedział , że jak będę u niego na następnej wizycie to zrobi mi usg i może przy sprzyjających okolicznościach zobaczymy płeć maleństwa. :)Będę wtedy w 21 tygodniu ciąży , sądzę że jeśli Twój dzidziuś ułoży się odpowiedniu dobrze to może być już widać płeć :)
 
Justyna nie ma Cię jeszcze na naszej liście! Na którego września masz termin ? Patrząc na suwaczek to chyba na 7-go września?
 
Ja na razie czuję się świetnie ! Lekarz określił to w ten sposób : " ...w tej ciąży narazie idzie pani jak burza" :laugh:

Oby tak do końca, a co u Ciebie , jak samopoczucie i zdrówko ?
 
OGULEM NIE JEST ZLE CZASAMI TROSZKIE MNIE COS TAM KRECI I NIE WIEM JAK SIE CZUC OD CZASU DO CZASU MAM WYMIOTY PRZY KTURYCH MOJA TWAZ ZAMIENIA SIE W JEDNEGO PRYSZCZA WOW.. MOWILAM O TYM LEKAZOWI ALE TO NIC WIELKIEGO ON POWIEDZIAL ZE TO NORMALNE ZE DOSTAJE WYSYPKI PRZY WYMIOTACH, TYLE ZE ONA ZA PARE DNI ZNIKA I JUZ JEST DOBZE.. OGULEM DZIS TO MNIE STRASZNIE GLOWA BOLI ALE JAKOS DZIWNIE BOLI BO NIE Z PRZODU TYLKO Z LEWEJ STRONY Z TYLU CZYT O BIE DZIWNE.. A CISNIENIE MAM DOBRE NIE MAM NADCISNIENIA, WIEC NIE WIEM ODCZEGO, MOZE OD SWIATLA SZTUCZNEGO W PRACY BO SIEDZE PRZY BIURKU PO 10 GODZIN DZIENNIE..I SPACKU MI SIE CHCE NON STOP JESTEM JEDNYM WIELKIM LENIEM. :D
 
No tak ja czasami też mam bóle głowy ale raczej za oczami , to chyba migrena ::) całe szczęście, że rzadko
 
Ja początkowo umówiłam się na USG 3D i 4D na 27 kwietnia. Ale jak widziałam jak wyglądają takie zdjęcia to zminiłam termin na czerwiec! Po prostu nic jeszcze tak fajnie nie widać, tak jak ja bym chciała, więc stwierdziłam że jeszcze poczekam.
 
Mycha, ale tego badania nie powinno się też robić za późno podobno,bo przezierność skóry dziecka się zmniejsza i lekarz będzie miał trudniej obejrzeć narządy. Podobno optymalny jest 20 tydz. Ja jestem zapisana na 25 kwietnia.
 
reklama
A propos USG "połówkowego" - własnie byłam w piątek u gin/poł prowadzącej (która wydaje się bardzo miła i kompetentna) i pytałam, kiedy najlepiej. Twierdzi, że 22-24 tyg, ona osobiście woli 22-23. Jak mówiła, dopierio wtedy serce i układ krwionośny są rozwinięte na tyle, żeby móc je dokładnie obejrzeć i wykryć ewentualne wady (ODPUKAĆ) .Jak się wyraziła, w świetle tego polecanie wcześniejszego USG "można uznać za błąd w sztuce". Hmm.

Rozczarowałam się nieco, bo myślałam, że będę mogła już w 20 tyg (teraz jest 17), no ale cóż.
Nie wiem, może się zdecyduje pójść w 19, a potem jeszcze raz w 23. Pewno nie, no ale w końcu to tylko ode mnie zależy. Jednak USG strasznie uzależnia, (nie chodzi o to, że "nie mogę sie napatrzeć" tylko że uspokaja).

Jak czytałam, zalecany termin tego USG bardzo się różni w róznych krajach. Np. w Australii i Wielkiej Brytanii zaleca się w 18 -20 tyg, Niemczech 19-22, Francji - 22, Danii - 18.
W pewnej mierze zależy to też od ustawodawstwa dotyczącego przerywania ciąży w wypadku wad płodu - w niektórych krajach np. do 22 tyg, w niektórych bez ograniczenia czasowego. No a w Polsce, wiadomo jak jest w praktyce, podejrzewam, że akurat to mało kto bierze pod uwagę zalecając terminy.
 
Do góry