reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG - 2,3,4D :)))

1. Najpierw pytanie: kiedy wam polecają robić USG połówkowe? Od 18 do 22 tygodni to duża rozpiętosć. Czy ktoś wie kiedy najlepiej i dlaczego?

2. Chciałam zdać relację z mojego USG genetycznego. Robiłam 4 tygodnie temu (czyli 11t6d) w Warszawie, w Centrum Diagnostyki Prenatalnej na ul. Grenadierów. Poleciła mi to miejsce moja prowadząca, która pracuje w Instytucie Matki i Dziecka na Kasprzaka; twierdzi, że mają bardzo dobry sprzet USG - i faktycznie. (Lekarze pracujacy w tym Centrum także pracują w IMiD - tak że pewnie tez trochę "po znajomości" poleca).
Wraz z USG robiłam tego samego dnia także badania krwi (PAPP-a i FbhCG). Razem
600 zł!! Samo USG zdaje się 200. (USG potwierdzające ciaże w 8
tygodniu kosztowalo 100) Dostałam także (choć wcale nie zamawiałam) płytkę DVD z
całym badaniem (tzn. bez "soundtracku").

USG robiła dr. Renata Jaczyńska, bardzo miła młoda (ok. 30-35?) lekarka. Trwało ok. 30 minut. Na bieżąco mówiła o tym, co widzi na USG, np. że przeziernosć prawidłowa, kośc nosowa
też. Robiła tez ocenę wielu innych czynników - np. Dopplerowskie badanie przepływu krwi w
przewodzie żylnym, niesamowicie to wyglada. Tego to już nawet dokładnie nie
tlumaczyla, po co to, ale później sama doczytałam, ze to też kolejny wskaźnik (albo nie)
ewentualnego Downa albo innych wad.

Wynik badania - oszacowane ryzyko Downa oraz Trisomii 13 i 18, na podstawie
wieku, USG oraz krwi - gotowy był na drugi dzień. Na jego podstawie , po dłuzszej niepewności wlasnie zdecydowałam się nie robić amniopunkcji. Mam 36 lat, ale na podstawie wyników tych badań nieinwazyjnych ryzyko Downa jest oszacowane na trochę nizsze niz ryzyko populacyjne, czyli 1 na 750.
Aha, z mojego czytania wynika, że podwyższona przeziernośc karkowa (NT) oprócz Downa może tez wskazywać (nie diagnozować!) na całą masę innych problemow i wad, np. genetycznych. Czyli jak jest dobra przezierność, to jeszcze dodatakowy powód do spokoju.

W ramach USG było także USG 3D, to już w zasadzie tylko jako atrakcja dla nas (co potwierdziła lekarka), bo cała diagnostyka, mierzenie itp, było w tym klasycznym.
A to właśnie zdjęcia 3D (11t6d):
P12scan11.jpg
P12scan7A.jpg


A to z klasyczne, z 8 tygodnia:
Pscan6A.jpg
 
reklama
Witam!!
Może któraś z was miała robione trójwymiarowe, kolorowe USG??? Jak widać na takim USG?? Warto je zrobić?? Czy naprawdę tak dokładnie można zobaczyć maluszka?? Może macie jekieś namiary ta miejsca gdzie robią coś takiego w Warszawie?? Znalazłam jedno za 200zł...
 
Tu już byl taki wątek,sprawdź tam ;)
a kolorowe,to jest żółto-czarne,i innych kolorów brak ;D
w wątku usg jest m.in.takie zdjęcie mojej dzidzi,ale czarno-białe,ale to również dwa kolory ;D
 
Tutaj znajdziesz relację (oraz namiary i i zdjęcia) z mojego USG genetycznego w 11t6d, przy okazji którego było także oglądanie w 3D:
https://www.babyboom.pl/forum/index.php/topic,5841.msg529687.html#msg529687

A tu nba stronie tego miejsca, gdzie robiłam USG, przykłady 3D z o wiele bardziej zaawansowanej ciąży:
http://www.medserwis.pl/nm.asp?p=6176,1,1386,60428

Czy warto, zależy - dla niektórych te zdjątka są takie raczej dziwne i niepokojące, i ci wolą klasyczne USG. Troche się zgadzam - to co widać, to nie "słodka dzidzia", tylko jednak jakby stwór z innego świata.
 
w końcu zeskanowałam zdjęcia z usg 12 tyg mojego bobaska :)
usg12tydzie3co.jpg

na pierwszym jest buźka, na drugim główka a na trzecim cała dzidzia :)
 
reklama
Do góry