reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2025 👶👶

Cześć dziewczyny. Przykucnę sobie tu u Was . Termin z USG 18.01.2025.
Powiedzcie mi czy w 9tyg (8w4d) możliwe jest aby delikatnie brudzić jakby stara krwią ? Było u mnie tego bardzo niewiele ,praktycznie tylko na papierze przy skorzystaniu z toalety bo bielizny its nie brudziłam . Mieszkam w Holandii i niestety tutaj inaczej patrzą na ciążę. Nie ma szans bym dostała się teraz do lekarza a wizyta dopiero na lipca 😏 nie było tak zwanej żywej krwi jednak jestem po jednym poronieniu chybionym i bardzo się stresuje czy z dzidzia wszystko ok. 😐
Plamienie w pierwszym trymestrze może się zdarzyć i nie zawsze oznacza coś złego 🙂 trzymam kciuki za maluszka
 
reklama
Plamienie w pierwszym trymestrze może się zdarzyć i nie zawsze oznacza coś złego 🙂 trzymam kciuki za maluszka
Dziękuję. Na początku 9tyg (8w2d) byłam prywatnie w Niemczech u ginekologa i serduszko pięknie biło,to już była druga wizyta w ciągu 2tyg. W 6tyg przepisany progesteron dopochwowo. Zastanawiam się czy może uszkodziłam jakieś naczynko przy aplikowaniu tabletki albo może przez USG dopochwowe. Na chwilę obecną całymi dniami tylko leżę i staram się dotrwać do lipca. Jakiś awersji więcej nie było. Mdłości się nasiliły ale ból piersi jakby zmalał. Może dlatego,że całymi dniami leżę od nieszczęsnego "brudzenia" bo wcześniej wracając z pracy ból piersi był nie do zniesienia . Tego dnia gdyby nie ciąża dostałam bym @. Ahhh. Tak bardzo się stresuję. Trauma po wcześniejszym poronieniu robi swoje
 
Dziękuję. Na początku 9tyg (8w2d) byłam prywatnie w Niemczech u ginekologa i serduszko pięknie biło,to już była druga wizyta w ciągu 2tyg. W 6tyg przepisany progesteron dopochwowo. Zastanawiam się czy może uszkodziłam jakieś naczynko przy aplikowaniu tabletki albo może przez USG dopochwowe. Na chwilę obecną całymi dniami tylko leżę i staram się dotrwać do lipca. Jakiś awersji więcej nie było. Mdłości się nasiliły ale ból piersi jakby zmalał. Może dlatego,że całymi dniami leżę od nieszczęsnego "brudzenia" bo wcześniej wracając z pracy ból piersi był nie do zniesienia . Tego dnia gdyby nie ciąża dostałam bym @. Ahhh. Tak bardzo się stresuję. Trauma po wcześniejszym poronieniu robi swoje
ja sobie kiedys podraznilam tym aplikatorem i tez lekko pocieklo a potem bylo git :) ja juz po swoich ciazach zauwazylam, ze poki nie rypią plecy i brzuch to wszystko jest dobrze ;) i oby tu tez tak bylo :)
 
Dziękuję. Na początku 9tyg (8w2d) byłam prywatnie w Niemczech u ginekologa i serduszko pięknie biło,to już była druga wizyta w ciągu 2tyg. W 6tyg przepisany progesteron dopochwowo. Zastanawiam się czy może uszkodziłam jakieś naczynko przy aplikowaniu tabletki albo może przez USG dopochwowe. Na chwilę obecną całymi dniami tylko leżę i staram się dotrwać do lipca. Jakiś awersji więcej nie było. Mdłości się nasiliły ale ból piersi jakby zmalał. Może dlatego,że całymi dniami leżę od nieszczęsnego "brudzenia" bo wcześniej wracając z pracy ból piersi był nie do zniesienia . Tego dnia gdyby nie ciąża dostałam bym @. Ahhh. Tak bardzo się stresuję. Trauma po wcześniejszym poronieniu robi swoje
Większość z nas na styczniówkach jest po wcześniejszych poronieniach 🙂 jak serduszko ładnie bije to jest bardzo duża szansa, że dotrwacie do końca 😘
 
Plecy ani brzuch nie rypie 😅 serduszko biło pięknie . Na tyle dobrze było z ciążą podczas wizyty,że progesteron do końca opakowania i finish. Dzidzia rosła prawidłowo do ciąży. Według om termin porodu 17.01. według USG 18.01 więc praktycznie książkowo 😅 zamówiłam detektor tętna płodu więc jak przyjdzie może to mnie uspokoi o ile znajdę tętno maluszka. Dzięki dziewczyny za wsparcie bo nie bardzo mam się komu wyżalić . Mąż uważa ,że jest dobrze i koniec tematu 😏
 
To będzie bardzo brutalne co teraz powiem, chciałabym wierzyć w cuda ale nie wygląda to dobrze. Moją znajomą tak trzymali do 12 tygodnia. Opóźniony rozwój ciąży, słaba beta, później słabe serduszko i czekanie 3 tygodnie, aż przestanie bić. Może cuda się zdarzają z całego serca Ci tego życzę ale zachowaj odrobinę dystansu dla własnego bezpieczeństwa 😔. Nie rozumiem dlaczego lekarz w takiej sytuacji nie mówi nic ... Co jest złego w informowaniu kobiety o jej stanie, możliwościach, doświadczeniu zawodowym.
Trzymaj się dzielnie, mam nadzieję, że drugi lekarz udzieli Ci więcej informacji
Cały czas mam dystans..Ale mam nadzieje ze dobrze to sie skończy ..
 
To będzie bardzo brutalne co teraz powiem, chciałabym wierzyć w cuda ale nie wygląda to dobrze. Moją znajomą tak trzymali do 12 tygodnia. Opóźniony rozwój ciąży, słaba beta, później słabe serduszko i czekanie 3 tygodnie, aż przestanie bić. Może cuda się zdarzają z całego serca Ci tego życzę ale zachowaj odrobinę dystansu dla własnego bezpieczeństwa 😔. Nie rozumiem dlaczego lekarz w takiej sytuacji nie mówi nic ... Co jest złego w informowaniu kobiety o jej stanie, możliwościach, doświadczeniu zawodowym.
Trzymaj się dzielnie, mam nadzieję, że drugi lekarz udzieli Ci więcej informacji

Uf juz myślałam, że będę musiała być tym złym policjantem z doskoku :-(
Słaba beta to jedno, ale tam na tym USG nie widać zarodka za to pęcherzyk żółtkowy wydaje się być spory w porównaniu do całego pęcherzyka.

@Roksiemi miałaś badany progesteron?
Masz jakie są wymiary pęcherzyka ciazowego, pęcherzyka żółtkowego i tego zarodka (bo chyba w szpitalu go widzieli?).

Mi to tez niestety bardzo przypomina historie @Kitsune :-(
 
Uf juz myślałam, że będę musiała być tym złym policjantem z doskoku :-(
Słaba beta to jedno, ale tam na tym USG nie widać zarodka za to pęcherzyk żółtkowy wydaje się być spory w porównaniu do całego pęcherzyka.

@Roksiemi miałaś badany progesteron?
Masz jakie są wymiary pęcherzyka ciazowego, pęcherzyka żółtkowego i tego zarodka (bo chyba w szpitalu go widzieli?).

Mi to tez niestety bardzo przypomina historie @Kitsune :-(
Nie jedna taka historia była 😔
 
reklama
Plecy ani brzuch nie rypie 😅 serduszko biło pięknie . Na tyle dobrze było z ciążą podczas wizyty,że progesteron do końca opakowania i finish. Dzidzia rosła prawidłowo do ciąży. Według om termin porodu 17.01. według USG 18.01 więc praktycznie książkowo 😅 zamówiłam detektor tętna płodu więc jak przyjdzie może to mnie uspokoi o ile znajdę tętno maluszka. Dzięki dziewczyny za wsparcie bo nie bardzo mam się komu wyżalić . Mąż uważa ,że jest dobrze i koniec tematu 😏
Mogłabyś powiedzieć który detektor zamówiłaś i jak on się sprawdza jak już przyjdzie? Zastanawiam się nad czymś takim, może mnie to trochę uspokoi
 
Do góry