reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

To już chyba 20 próba napisania czegokolwiek pewnie zaraz znów się popsuje.

Korzystając z możliwości mówię dzień dobry, pospalismy do 8[emoji1] pogoda taka se, może i lepiej odpoczniemy od upału. Wczoraj mój lord chciał w chuscie a było z 35 stopni. Myślałam, ze zemdleje. No ale czego się nie zrobi dla dziecka. W wózku wył jak mały wilk.

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Niuniolek to Twoj maly jest baaardzo duzy! ;)
Moj mlody na klacie ma takie cos jakby liszaje.. ;/ lekarka powiedziala ze to od plynu do plukania ale ja nie plucze i dalej to ma ;/ to azs moze byc czy co?
 
Tusiaczek czerwone, suche i wyczuwalne pod palcami.. kilka takich plackow ma, a gdzieniegdzie nie czerwone i suche tylko takie jakby krostki wyczuwalne. Lekarka kazala kapac w emolium i smarowac olejekiem z serii emoilum ale to nic a nic nie pomaga ;/ to wizyta u dermatologa nas czeka?
 
Maja ja bym takiego malucha nie wsadziła do tego typu parasolki, przede wszystkim z powodu praktycznie zerowej amortyzacji. To już bym wolała do porządnego wózka pod lekkim kątem, jeśli nie rozkłada się zupełnie na płasko.

Ilo pisałam tu już kiedyś o emolium. No ja nie polecam. Ja już Przechodzę przygodę z AZS po raz drugi, i przetestowane mam chyba Wszystko co jest dostępne. U nas osobiście podpasowal Cetaphil i Demsa. W okresie nasilenia używane u starszaka naprzemiennie, plus doraźnie niestety steryd.
Powiem Ci jaka jest standardowa droga przy AZS. Pediatra powie skaza i każe odstawić Bmk. Jak pomoże fajnie, jak nie pomoże włączy leki Przeciwhistaminowe. Jak nie pomoże, to wyślę do alergologa. Ja proponuję skrócić tą drogę i wybrać się od razu do alergologa, dermatolog też ale w następnej kolejności. Chodzi o to żeby znaleźć przyczynę a nie tylko leczyć doraźnie.
Co do pediatrów polecających te najpopularniejsze emolienty to nóż mi się w Kieszeni otwiera. A u Ciebie to już zupełnie brak konsekwencji. Pediatra Twierdzi, że to reakcja kontaktowa, od płynu a poleca Emolienty na atopię. Kurtyna.
Z porad praktycznych. Skóra atopowa nie lubi: długich kąpieli, kurzu, roztoczy i przegrzewania. Natomiast lubi słońce.
 
Dzieki Tusiaczek.
Martusia a moze zęby?
Ja to odkad Olek sie urodzil nie mialam ani jednej! przespanej nocy :)
 
Dziewczyny czy te nasze maluchy mogą być już na wpół lezaco? Mam taka funcje w gondoli inaczej go nie utrzymam w tym wózku a muszę trochę odpocząć od noszenia:((
 
reklama
Dziewczyny ja jestem zwolennikiem wybierania Opcji Mniejszego zła. Maja u Ciebie z boku to wygląda ok. Bo pozycja nie jest złamana tylko pod kątem. Musisz tylko spojrzeć jak dziecko w tym wygląda, czy się nie zsuwa, nie wisi na pasach, jakoś nienaturalnie nie wygina.

Ja mojego starszaka przeniosłam do spacerówki jak miał trochę ponad pięć miesięcy. I Zdarzało mi się podnieść trochę oparcie, bo zupełnie na leżąco dostawał szału. Z tym, że różnica była taka, że on w tym wieku potrafił się sztywno Utrzymać w pozycji siedzącej. Ważne żeby nie prowokować do podciągania dzieciaków, które na siad nie są gotowe.
 
Do góry