reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

reklama
Hej mamuśki :) Ja też w styczniu zostałam mamą. Dokładnie 03.01.2016 o 16:15 przyszła na świat siłami natury moja wielka mała (51 cm i 3880g) Póki co bez większych chorób, poza katarkiem i mała pleśniawką. Od ok. tygodnia dokarmiana mm. Sorki za ten wstęp, ale musimy się przedstawić ładnie :p A te info mogą być potem przydatne :p

Widzę, że trafiłam na odpowiedni moment dyskusji, bo moja mała też ma czasem takie białe glutki :/ i właśnie wydaje mi się, że od mleka. Ulewa rzadko, przeważnie jak ją za szybko podniosę, albo za wcześnie na brzuszku leży, czy musimy zmienić pieluszkę. Nie wymiotuje "na odległość" czy coś. Odbija też nie zawsze, ale odbija konkretnie. Nosek zakraplam czasem solą, czasem swoim mlekiem i odciągam. Tam nie tyle jest typowy katarek co bardziej jakby małe kozy w nosie :/ Taka dziwna wydzielina czasem, no i mała też dziwnie "pocharkuje". Jak tak chrumka, sprawdzam zawsze nosek, ale przeważnie jest drożny i normalnie oddycha. Słyszałam, że maluchy tak mają, ale sama już nie wiem czy to do końca normalne. Wasze maluchy też tak mają, albo miały? Do kiedy?

Od ok 2 tyg. zaczęła etap grzebania w buzi łapkami, za nic nie chce ich wyjmować uparciuch :p

P.S. przyznaje się bez bicia, nie przeczytałam tych 1876 stron :D
 
A miałam dziś pytać co tu taka cisza:) czesc Karola!

Dziewczyny czy Wasze maluszki dużo śpią w dzień? Mój mały prawie wcale:( jestem wykończona. Robi sobie drzemki na 10 min i tyle. W nocy śpi ładnie, 2 budzenia na jedzonko.
 
Cześć Karola! U nas też małe glutki w nosie, czasem białe. Nosek drożny więc się nie martwię. Moja mała tak samo rączki w buzi trzyma, woli je od smoczka, albo czasem tak słodko oblizuje sobie kciuka jak lizaka, takie to fajne:)
Ile czasu mniej więcej spędzacie z maluchami na dworze? My tak z godzinkę dziennie.
Ciekawa też jestem co u Pauletahh, jak tam chłopaki? Jak czytasz odezwij się :-)
 
A miałam dziś pytać co tu taka cisza:) czesc Karola!

Dziewczyny czy Wasze maluszki dużo śpią w dzień? Mój mały prawie wcale:( jestem wykończona. Robi sobie drzemki na 10 min i tyle. W nocy śpi ładnie, 2 budzenia na jedzonko.
Mój Rafał tez w dzień śpi max 3 godziny i jak np nakarmię go o 20 to śpi do 6-7 wydaje mi sie ze to juz ten etap :-) ze powoli bedzie coraz mniej spal


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Dzięki dziewczyny. No to nie panikuje już. U nas prawie nie ma spania. Max 3h w ciągu dnia. W nocy jedna pobudka na jedzenie po ok 6h. I potem dalej spanie. A spacerki u nas to różnie, czasem i z 10km zrobimy, a czasem mała tylko w oknie w gondoli leży i wdycha świeże powietrze, jak mam dużo pracy :)
 
Antek dopiero zaczyna spac jak czlowiek bo ostatnie tygodnie to porazka. Teraz ma jedna lub dwie dluzsze drzemki w ciagu dnia i milion kilkuminutowek.
Na dworze roznie, czasem pol godzinki a czasem i ze trzy ;-)
 
I moj maly bardzo malo spi. W dzien to lacznie moze z 3 h. Juz myslalam ze cos mu sie poprzestawialo, ale widocznie taki to etap. Wieczorem tez ciezko go uspic, ale zasypia przy piersi no i tak z 5h spi
 
reklama
Mój niunio jAk miał szczepienie w ogole nie płakał :-) byłam dumna :-)


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Do góry