reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

Mi zaleciła brać 50 eutyroxu po porodzie i 3 miesiące po zgłosić sie na kontrole. A i witaminę D musze brać bo mała wszystko zabrała.
Mi zaleciła 100 eutyroxu aż do porodu, po porodzie mam nie brac po 3 miesiacach na badanie krwi i zgłosić się do niej z wynikami :) ale ja przed ciążą nie miałam problemów z tarczycą
 
reklama
Mi zaleciła 100 eutyroxu aż do porodu, po porodzie mam nie brac po 3 miesiacach na badanie krwi i zgłosić się do niej z wynikami :) ale ja przed ciążą nie miałam problemów z tarczycą

Kurczę ja przed sama ciaza sie dowiedziałam ze mam niedoczynnosc teraz brałam 75. Ciekawe czy pózniej bede musiała brać.
 
Ja się dowiedziała jak szukałam przyczyny poronienia miałam przeciwciała i guzki na tarczycy.po USG tarczycy dostałam zalecenia kontroli co pół roku. Ale ponieważ chciałam się starać o dziecko dostałam letrox 75 bo wg mojej endokrynolog TSH by zaciązyć i szczęśliwie donosić ciążę powinno być między 1 i 2,ją miałam w normie ale bliżej 4.
 
paulinas- dawaj namiar na tę mufkę :) Bo jak tak tanio to moze też taniej będa śpiworki
Simka juz Ci wklejam;)
Przedmioty użytkownika Alan207 - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
i konto na fb ( widze ze na aukcjach nie ma spiworkow, ale na fb cudne ma, wiec nie wiem ile kosztujs, ale ja jak babce napisalam na fb omufke i powolalam sie, ze juz u nich komplet zamowilam to mi opuscila z 45 na 40 zawsze cos? Wiec jakbys sie skusila zwsze mozna zagaic ze od kolezanki co zamawiala mufke masz namiar to moze cos bedzie tez mozna ponegocjowac, powodzenia;))
https://www.facebook.com/ALAN-1538413966402096/?ref=ts&fref=ts
 
Martusia ale Ci dobrze:( ja do piątku na bank. Białka w moczu nie ma, ale jutro mam diabetologa, oby nie kazał mi insuliny brać. Dieta cukrzycowa mnie wykańcza, jestem ciągle głodna. Ale staram się nie podjadac. Obrzęki mi trochę schodzą, może dlatego ze dużo leżę. A i ja też długo brałam żelazo ale już mam dobrą hemoglobine i więcej nie musze:) dam rade juz prawie sroda:))

Betoboop może za mało jadasz? I co ile jesz? Ja na diecie cukrzycowej jestem caly czas pełna!
Ja jem co 2 h. Trzy główne posiłki i kilka mniejszych - ilość zależy od tego o której wstałam i o której idę spać.
Np. dziś wstałam o 10 to śniadanie - 2 kanapki z wędliną i serem kozim i herbata. Po 12 kanapka z serkiem wiejskim i jabłko, po 14 - ciasteczka owsiane bez cukru i herbata roiboos, po 16 - obiad - kotlet schabowy plus ziemniaki z wody i trochę kapustki zasmażanej (kupnej), teraz po 18 - jogurt naturalny i 2 mandarynki, po 20 jakąś kolację a potem jeszcze drugą po 22 i małą trzecią ok 24, bo ja chodzę spać między 24 a 1 a w cukrzycy ważny jestvten posiłek malutki przed snem.

Więc ja jestem pełna caly dzień!!!
Moze popracuj nad porchami lub częstotliwością dań. :-)
 
Betoboop może za mało jadasz? I co ile jesz? Ja na diecie cukrzycowej jestem caly czas pełna!
Ja jem co 2 h. Trzy główne posiłki i kilka mniejszych - ilość zależy od tego o której wstałam i o której idę spać.
Np. dziś wstałam o 10 to śniadanie - 2 kanapki z wędliną i serem kozim i herbata. Po 12 kanapka z serkiem wiejskim i jabłko, po 14 - ciasteczka owsiane bez cukru i herbata roiboos, po 16 - obiad - kotlet schabowy plus ziemniaki z wody i trochę kapustki zasmażanej (kupnej), teraz po 18 - jogurt naturalny i 2 mandarynki, po 20 jakąś kolację a potem jeszcze drugą po 22 i małą trzecią ok 24, bo ja chodzę spać między 24 a 1 a w cukrzycy ważny jestvten posiłek malutki przed snem.

Więc ja jestem pełna caly dzień!!!
Moze popracuj nad porchami lub częstotliwością dań. :-)

Tak tak wiem, ale w szpitalu ciężko mi popracować nad porcjami, pani mi wydziela wg szpitalnej diety cukrzycowej:)
 
hej dziewczyny
nie wiem co się ze mną dzieje ostatnio, w nocy śnią mi się albo moi bliscy zmarli albo to jak rodzę dziecko a ono jest zdeformowane albo jakieś powyginane i np ma z dwóch stron twarze, przeraża mnie to strasznie w poprzedniej ciąży tak nie miałam a teraz nęka mnie to od jakiegoś czasu, zaczęłam się bać że może faktycznie te sny mają mnie na coś przygotować chyba schizuje ;(
 
kas88- nie wiem jak w Twoim przypadku, bo ja wcześniej na pewno nie miałam nic z tarczycą, ale po ciąży może mi to zostać, a może nie, nie wiadomo, bo i tak jestem w grupie ryzyka, bo w rodzinie u mnie kilka osób ma problem z tarczycą niestety ;/

beti- ja tez na diecie cukrzycowej, ale jak poszlam na kontrole to pani diabetolog kazała mi wiecej jeść, bo sądzi że aż za niskie mam te cukry, więc już nie mam takiej super diety tylko pozwalam sobie na wiecej o ile cukry są wtedy w normie :) A w szpitalu to pewnie masz rygor :D
 
reklama
Kalogr ja mam przerąbane. Rano cukier ponad 100 bo mam za długą przerwę w posiłkach. O 17 jest kolacja A o 7.45 sniadanie:( dziś Mam spotkanie z diabetologiem to sobie porozmawiam:))
 
Do góry