reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

Betka śliczne komplety :)

Nosidlo od 0+ to nie dobra droga, nic ze najlepsze mają wkładki, dziecko nie trzyma kręgosłupa i absolutnie nie jest to dobre wyjście. Od 1 dnia to jest chusta. Szczerze polecam. Dobra chusta a potem dobre nosidlo (Boże broń przed wisiadlami!) i nie dajcie się nabrać ze można nosić przodem do świata. Jakby co służę pomocą ;)

Co do smoczków , dostaliśmy dwa w szkole rodzenia, lovi i avent, silikonowe, korzystaliśmy chwile z każdego ale tylko jak Marysia była z tata a ja w szkole. Nie chciała żadnego na dłużej, kupiliśmy nuk i też nie chciała i pożegnaliśmy w marcu smoczki na dobre, tak samo jak butelki (a urodziła się w listopadzie).

Kosmetyki - tu będę mówić że nie są potrzebne nie wiadomo co . Mam olej kokosowy,na później szampon z baby dream i naprawdę wystarczy. do prania płyn bobini i olejek lawendowy i na tym mój zapas się kończy. Wszystkiego używam już teraz więc nie kupuje ;)
 
reklama
Ja tam do tej pory mylę Was dziewczyny, jeszcze na forum jakoś powoli mi idzie ale z fb to już w ogóle dramat... Przepraszam :)

Betka u mnie prawie rok wózek służył wozeniu zakupów a Marysia w chuście ;) teraz kupie również nosidlo ergonomiczne ale to dopiero jak Zosia zacznie siedzieć, mam już upatrzone :)
 
Betka śliczne komplety :)

Nosidlo od 0+ to nie dobra droga, nic ze najlepsze mają wkładki, dziecko nie trzyma kręgosłupa i absolutnie nie jest to dobre wyjście. Od 1 dnia to jest chusta. Szczerze polecam. Dobra chusta a potem dobre nosidlo (Boże broń przed wisiadlami!) i nie dajcie się nabrać ze można nosić przodem do świata. Jakby co służę pomocą ;)

Co do smoczków , dostaliśmy dwa w szkole rodzenia, lovi i avent, silikonowe, korzystaliśmy chwile z każdego ale tylko jak Marysia była z tata a ja w szkole. Nie chciała żadnego na dłużej, kupiliśmy nuk i też nie chciała i pożegnaliśmy w marcu smoczki na dobre, tak samo jak butelki (a urodziła się w listopadzie).

Kosmetyki - tu będę mówić że nie są potrzebne nie wiadomo co . Mam olej kokosowy,na później szampon z baby dream i naprawdę wystarczy. do prania płyn bobini i olejek lawendowy i na tym mój zapas się kończy. Wszystkiego używam już teraz więc nie kupuje ;)

Czyli te z wkładkami też lipa? Bo ja właśnie takie chciałam bo te wkładki tak fajnie wyglądają :) hmm a chustę jak wiązać
 
Vivienne no to mnie pocieszyłaś z tym wózkiem :eek: Moja przyjaciółka kupiła wózek Stokke z limitowanej edycji za 6,5 tyś zł i jej synuś też nie lubi :no: Pogardził takim cacuszkiem :no:
 
Bardzo dobre nosidlo to np Tula. Ma też tą wkładkę dla noworodków jednak mimo wszystko doradcy odradzają, bo dziecko niestabilne,zdania są ze nosidlo dopiero dla siedzącego dziecka.

Chustę wiązać się calkiem łatwo nauczyć, ja co prawda poszłam na warsztaty ale mam koleżanki co się nauczyły z YouTube ale też z dobrych filmików.
 
Poprzeglądałam listę wyprawkową, gazetki dzieciowe i internet i za choinkę nie wiem od której strony się za tę wyprawkę zabrać :) Nie wiem czy kupowac tematycznie- najpierw wszystko do higieny, spania i tak po kolei. Kurka, niby drugi raz to przechodze, a jestem bardziej rozbita niż z pierwszym. Wtedy kupowałam byle tanio, a teraz mi się wymagania podniosły [emoji14] Jakoś nie mogę się ogarnąć
To tak jak ja niby drugie a niewiem jak zaczac :-( mam 2 smoczki i tyle :-(
Rewelacyjne moja od urodzenia miala te po 12 mies przeslismy na lovi bo fajnie buziaka sie terzymaly ale dla noworodka avent wygrywa
Moje są z firmy lovi i od 0-3 miesięcy
Dla mnie 0-3 za duze do malej buzki :-(
Ja chyba pójdę w ziaje i nivea bo na mnie tez najlepiej działają ich kosmetyki a celej sterty innych nie mogę używać
Ja rowniez ziaja i nivea choc niewiem czy niesprobuje samej ziaji bo na poczatku nivea emi skoee wysuszala. Zobaczyny co w sklepie bedzie :p
 
Dziewczyny, co do wózka ja tez juz nabylam. Na poczatku byla mowa, ze ma byc nowy. Zdecydowalam sie na maxi cosi mura 4 plus. Okazalo sie jednak, ze prawie po sasiedzku jest do sprzedania w idealnym stanie w bezowym kolorku tak jak chcialam. Dalam za caly komplet 1200pln ( nowy ponad 3 tys)wiec jestem zadowolona. Jeszcze do kompletu byls spiworek, ochrona p deszczowa i moskiter? Musze dokupic tylko torbe
http://i91.twenga.com/dzieci/wozek-...axi-cosi-3w1-maxi-tp_8329275521045721939f.jpg
a kolorek to taki jasny bez, dla dziewczynki mysle, ze bedzie super
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    22,7 KB · Wyświetleń: 32
  • image.jpg
    image.jpg
    29,1 KB · Wyświetleń: 40
  • image.jpg
    image.jpg
    16,1 KB · Wyświetleń: 38
Ostatnia edycja:
Ciezko mi za wami nadazyc :( produkujecie strasznie duzo :-( wiecej czytam niz pisze. Widze ze wy szalejecie z zakupkami ja jakos niepotrafie sie ogarnac :-( czekam jeszcze na ciuszki od kolezanki bo obiecala oddac moje i dac swoich troszke. Zobaczymy. Najwazniejsze czyli wozek i lozeczko mam po Emi a reszta mam nadzieje ze w pazdzierniku kupie :p
 
Dziewczyny tez wam się brzuch tak spina?jak mały się ułoży z jednej strony to rozumiem ale czasami tak się brzuch mi jakby pręży i mam wrazenie ze mały jest tak nisko,az tak dziwnie-wizyte mam za tydzień,troche się obawaiam

Też mam wrażenie, że dziecko jest bardzo nisko... dziwne to.

A w jakiej temperaturze pierzecie? Ja czesc Wypralam w 90 i takie mi sie sprane wydawały :/ ale chciałam dobrze wygotowac
Ubranka z ciucha pierwszy raz wyprałam w 50 stopniach. Później piorę w 30-40.


Byliśmy wczoraj z mężem na koncercie- Mela Koteluk i Katie Melua. Ależ ta Katie ma boski głos... Nawet jak między śpiewaniem coś mówiła to się rozpływałam. Wróciliśmy przed północą, a po 4:00 Wojtek wstał z płaczem i dłuuugo nie dał się uspokoić... Jestem jak zombie dzisiaj.
 
reklama
Bettka- no widzisz, nie ogarniam :p
A kompleciki śliczne :)

Ale nosidełko takie do noszenia? To od pierwszych miesięcy jedynie chusta, bo nosidełka są dla dzieci siedzących. I kosztują sporo te porządne z 500 zł co najmniej, inne to wisiadła. nie wiem czy będe chustować, bo pewnie tego nie ogarnę, ale marzy mi się na później, na lato- tula nosidło.
oo Vivienne już napisała ;)
Co do chusty to mnie kusi, bo można od urodzenia i niby u mojej położnej się można nauczyć. Zobaczymy, jak mi się uda pożyczyć na początek to spróbuję.


My smoczka używaliśmy do 7-8 miesiąca. Na początku służył tylko po to by dziecko mi na cycu nie wisiało cały dzień, a później bardziej do zasypiania, a w dzień się nim bawiła, więc też szybko pożegnaliśmy smoki :)
 
Do góry