reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

Ej baby to bedzie ta ciaza po ktorej wrócimy do wag idealnych :D widac nie bez powodu na siebie wpadłyśmy!

Tylko musicie zaczynać od dzis a nie od jutra i juz w ciazy dbać o diete! A potem bedziecie robic to co ja a ja to co mi maz powie i beda sexy mamusi!

NIE PODDAWAĆ SIE!
 
reklama
Witam ponownie, jakoś nie miałam siły pisać po wizycie w poniedziałek u lekarza, a i popołudniami dużo zajęć.
Mimo, że trwa 6 tydzień zrobił USG, widać "pęcherzyk ciążowy wielkości odpowiadającej 5 tydzień i 1 dzień" - i to faktycznie wychodzi mi z obliczeń.
Od razu dał: duphaston 20mg 2 x dziennie, i raz dziennie acard na krew by lepiej dotleniało oraz folacid 5 mg (podobno lepiej się wchłania).
Dostałam też skierowanie na badania: sód, potas, jakiś POL (czy cumbs - coś czy jest zgodność krwi), mocz ogólne badanie, morfologia krwi pełna i glukoza. na grupę krwi nie chciałam - mam wcześniejsze badania.
Do tego umówił mnie na wizytę za 2 i pół tygodnia. "kazał" cieszyć się umiarkowanie i nie chwalić się jeszcze. Ale to chyba bardziej związane jest z moim wiekiem (mam 42 lata i pół :tak: ) i w marcu miałam robione HSG (czyli badanie niedrożoności jajowodów, podczas których "przepychał" oba jajowody bo nie było przepływu - chyba przepchnął skutecznie ;-) jak w następnym miesiącu test pokazał kreski).
Acha, to moja pierwsza, więc zobaczymy co będzie, cieszę się na razie jeszcze umiarkowanie :)
 
Hej dziewczyny! ale mi zeszło zanim nadrobiłam od wczoraj:D u mnie tez bez zmian,bezobjawowo...może jak chodze to mam wrażenie, że mi cycki skaczą czyli chyba urosły:D i chyba szybciej robie sie glodna,w sensie - słabi mnie trochę:/
ktoras z was pisala,ze brzuch moze bolec bo wczesniej byla cesarka? tak powiedzial gin?
wiecie u mnie to w ogole byla masakra, zreszta sądziłam szpital (bez skutku) mialam zakażoną rane po cięciu przez ich brudne narzędzia i jak mój maluszek miał 2 tyg.musialam lezec na chirurgi okolo 15 dni-cos strasznego z moja psycha sie dzialo wtedy! a ja sie nastawialam ze bede karmiić piersią;)
emenems-podziwiam figure!!!!!!!!!!!
ja dosłownie miesiąc temu (1,5 roku po porodzie)odzyskałam wage sprzed ciąży :)
ja mam wizyte za tydzień w sobote-23maj...boje sie tragicznie.
 
aktina- zgadzam się z Tobą w 100% co do postu żabili...
gdyby nie to ze jestem po poronieniu w drugiej ciazy to tez bym nie panikowała,bo niby czemu? jak człowiek sam nie przeżyje to nie zrozumie. dlatego dziewczyny nie panikowąłam przed porodem! pomyślcie sobie-czego macie sie bać jak nigdy tego nie przeżylyscie, nie wiecie jak jest? nie ma co sluchac historyjek :D ale apropo-to ja mialam tragiczny!!! hahahah:-p
 
SeeYou ja cie rozumiem! Ja jestem przerażona ze pojade na usg a tam nic nie bedzie....

Dziekuje za komplement - a ile przybralas w pierwszej ciazy?

Bo moj maz mowil ze tempo chudnięcia po ciazy zalezy od tego jak hormony szybko sie stabilizują wiec trzeba po ciazy to głownie kontrolowac chyba zeby jakos sprawnie wrocic.

Oczywiscie ja mam marzenia i plany do nastepnego lata wyglądać jak przez ciaza ale to zalezy ile po porodzie bede mogła zaczac cwiczyc ... Ehhh za duzo tych myslowek
 
emenems- przytyłam 18 kg (byłoby 15 ale jak byłam po terminie kazali mi lezec w szpitalu gdzie nic nie robiłam tylko przyjmowałam gości i jedzonko :D ):-p
mam kolezanke co tylko 5 przytyła-a dziecko 42cm i niecałe 2 kg kurczaczek!!
 
co do wizyty-bede musiała sie trzymac,zeby znow sie w poczekalni nie rozkleić i cyrku nie robić :D,


ale rozstępy jakie mam:/ masakra!! i tak juz lepiej wygladaja:/
 
Zobaczymy jak to bedzie teraz - ja sie poki co pilnuje - od transferu to całe 3 tygodnie a przede mna pare miesięcy......:/ nie wiem jak to bedzie ... Jak mowisz, najgorzej zajęcia nie miec
 
reklama
Ja w pierwszej ciazy przytylam 9 kg a mala wazyla 3600 w drugiej przytylam 7 kg a maly wazyl 4200. Najgorsze bylo jak zaczelam tyc kilka miesiecy po porodzie.

SeeYou ja tez mam okropne rozstepy na calym brzuchu.
 
Do góry