reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

reklama
Emenems, nie wiem czy u nas to standard czy sprawdza się szyjkę jak pojawiają się problemy. Mnie sprawdzał w szpitalu jak wylądowałam tam z tym plamieniem, bo w przypadku krwawienia to też mogłoby świadczyć o ewentualnym poronieniu. Sprawdzał to tym usg dopochwowym.
Może jak będziesz na swoim usg to możesz oprosić o sprawdzenie tej szyjki i położenia łożyska. Myślę, że to kwestia dobrej woli lekarza.

Najlepsze jest to ze u nas to usg przeprowadza położna i jest przez posiłki brzuszne ale masz racje, to dwa tygodnie wiec ( odpukać) nawet jak cos to dociągnę i poprosze zeby mi to moze jakos sprawdzili bo nigdzie nie znajduje na necie jakie sa ew symptomy niestety ...
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1438249266.017993.jpg
    26,4 KB · Wyświetleń: 53
Ostatnia edycja:
Aktina bądż dobrej myśli, to bardzo ważne dla twojego maluszka. Na pewno wyniki będą dobre i myśl o tym tak, że jutro jest ten dzień kiedy wreszcie odetchniesz. Nawet jeżeli w to nie wierzysz to powtarzaj sobie w głowie dobre myśli. A my jesteśmy z Tobą.

Ja też mam problem z zatwardzeniem :/ Dwójkę robię raz na parę dni. Jem codziennie owsiankę, jogurty i owoce typu borówki, żurawina itp. A jest jak jest. Za to teraz piję lecha free :)
 
witajcie
co do zatwardzenia tez mnie męczą:-(
paula super bluzy,czyli będę 2chłopaki tak?
Aktina grunt to pozytywne myslenie,wczoraj tak dobrze się czułam ze poszłam do koleżanki i tak weszliśmy na temat ciąży(ona ma 4dzieci)i w jednej z ciąż lekarz jej wmawial ze dziecko urodzi się bez konczyn,,a od 8miesiaca ze bez rączki do samego porodu jej tak mowil a urodziła zdrowa córeczke to się smiala ze ciagle jej liczyła paluszki i podziwiła dwie raczki i nóżki,mi tez po poronieniu lekarz zapewnił ze ciężko będzie mi zajść w jakąkolwiek ciąze a z donoszeniem jej to szanse żadne wiec niema tez co wszystkiego brac do siebie,wiadomo lekarz mowi trzeba wysłuchać i wziąć to pod uwagę ale uważam ze niemozna zaraz wariowac
 
No więc za niecałe dwa tyg kontrola i jeśli szyjka się nie wydłuży beda zakładać ten tzw szew.

Emenems tego nie da się samemu sprawdzić. Ale zazwyczaj poprzedzają to objawy typu właśnie skurcze ,ewentualnie plamienia. Tu też tego rutynowo nie sprawdzają ,ale ja mam za sobą kilka poronień to i wyjątkowo widuje ginekologa.

Juti777 moja ma ledwo 19mm. Pozostaje mi oszczędzać się max i kontrola 12.08

Paulettah współczuje bólu kręgosłupa :(
A łowy widzę udane :)

Aktina jak to mowia bedzie co ma byc ,ale niech bedzie dobrze ;)


Co do USG to dopochwowe do 13 tyg się wykonuje.

A co do spania na plecach to odradza się przedewszystkim ze względu ucisku macicy na żyle główna co grozi niedotlenieniem naszego maluszka jak i nas samych. To właśnie częsta przyczyna zasłabnięć po wstaniu. Oczywiście w pierwszym trymestrze nie jest to groźne z racji małych rozmiarów ciąży.


A tak w ogóle to bałam sie ,że nie usłyszę dzis bicia serduszka maleństwa. Mimo ,że w nocy dość intensywnie czułam jego wygibasy. Nawet na USG tak się wiercił ,że pomiary 3razy były sprawdzane. Człowiek po tym wszystkim ma takie obawy ,że chyba na jakichś środkach uspokajających skończę.
 
witajcie
co do zatwardzenia tez mnie męczą:-(
paula super bluzy,czyli będę 2chłopaki tak?
Aktina grunt to pozytywne myslenie,wczoraj tak dobrze się czułam ze poszłam do koleżanki i tak weszliśmy na temat ciąży(ona ma 4dzieci)i w jednej z ciąż lekarz jej wmawial ze dziecko urodzi się bez konczyn,,a od 8miesiaca ze bez rączki do samego porodu jej tak mowil a urodziła zdrowa córeczke to się smiala ze ciagle jej liczyła paluszki i podziwiła dwie raczki i nóżki,mi tez po poronieniu lekarz zapewnił ze ciężko będzie mi zajść w jakąkolwiek ciąze a z donoszeniem jej to szanse żadne wiec niema tez co wszystkiego brac do siebie,wiadomo lekarz mowi trzeba wysłuchać i wziąć to pod uwagę ale uważam ze niemozna zaraz wariowac

Dokładnie święte słowa. Lekarze musza nastawić na najgorsze ale to nie znaczy ze tak będzie :)

Tak tak dwóch chłopców :) Nikodem i Maksym co myślicie?
 
Palettah mi sie podobają :)
Wbrew pozorom bliźniacy nie musza miec podobnych imion ,wystarczy ze sami sa podobni do siebie ;)
Pamietam przypadek Karoliny i Karola szczerze mimo ,że to ponad 20lat temu było ,nie byli zadowoleni z doboru imion.

Aaaa kochane walczcie z zaparciami bo częste przyczyniają się do skurczy.
Leżałam na patologi ciazy z dziewczyna co przez zaparcia właśnie trafiła ze skurczami i zagrażającym poronieniem.
Tak wiec śliwki ,woda ,błonnik i częste wizyty w WC.
 
No więc za niecałe dwa tyg kontrola i jeśli szyjka się nie wydłuży beda zakładać ten tzw szew.

Emenems tego nie da się samemu sprawdzić. Ale zazwyczaj poprzedzają to objawy typu właśnie skurcze ,ewentualnie plamienia. Tu też tego rutynowo nie sprawdzają ,ale ja mam za sobą kilka poronień to i wyjątkowo widuje ginekologa.

Juti777 moja ma ledwo 19mm. Pozostaje mi oszczędzać się max i kontrola 12.08

Paulettah współczuje bólu kręgosłupa :(
A łowy widzę udane :)

Aktina jak to mowia bedzie co ma byc ,ale niech bedzie dobrze ;)


Co do USG to dopochwowe do 13 tyg się wykonuje.

A co do spania na plecach to odradza się przedewszystkim ze względu ucisku macicy na żyle główna co grozi niedotlenieniem naszego maluszka jak i nas samych. To właśnie częsta przyczyna zasłabnięć po wstaniu. Oczywiście w pierwszym trymestrze nie jest to groźne z racji małych rozmiarów ciąży.


A tak w ogóle to bałam sie ,że nie usłyszę dzis bicia serduszka maleństwa. Mimo ,że w nocy dość intensywnie czułam jego wygibasy. Nawet na USG tak się wiercił ,że pomiary 3razy były sprawdzane. Człowiek po tym wszystkim ma takie obawy ,że chyba na jakichś środkach uspokajających skończę.

To faktycznie spora różnica z moim pomiarem. Znam dziewczyny, które całe ciąże z tym szwem chodziły i mają piękne i zdrowe dzieci, więc bądź dobrej myśli.
Co do usg dopochwowego to standardowo faktycznie robią je do 13 tc. ale jeśli u pacjentki jest konieczność sprawdzania pewnych kwestii, które wtedy tylko widać to robią tez i później. Ja będę miała robione przy kolejnych badaniach żeby sprawdzać czy łożysko mi się podnosi.
 
reklama
Marcepanek, kiedy masz konsultacje? Koniecznie daj znać :szok:

Justi, jak się czujesz po ostatnim plamieniu, jakieś bóle brzucha?

Emenems, moje bóle brzucha przypominały mega zatwardzenie :D ale to tylko dzidzia

Innabajka, dziękuję dobrze. :-) Nie boli mnie brzuch i prawdę mówiąc nie bolał mnie nawet w trakcie plamienia. Na drugi dzień tylko bolał, ale to pewnie bardziej wynikowa stresu i badania.
 
Do góry