reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

reklama
Siedze i sie zastanawiam czy mam zatwardzenie czy brzuch mnie boli ... Nie umiem rozpoznać :(
Wczoraj normalnie i dwa dni temu raz dziennie ide na dluzej wiec niby ok ale to takie uczucie w dole brzucha i nie wiem ktore to a jedtem w pracy to ciezko poświecić 30 minut na siedzenie na kiblu i przekonywanie sie ...
 
Emenems ja tez tak mialam juz kilka razy, ze balam sie ze boli mnie brzuch, ale powoli okazywalo sie ze to jednak ucisk w jelitach, albo na jelita, w sumie tez wiazalam to z zaparciem (ogolnie mam chore jelita), ale moze to tez ucisk na same jelita w koncu wszystko sie tam rozpycha...
 
Emenems, niestety zatwardzenia w ciąży są bardo częstą przypadłością. Ja również miewam. Polecam jogurt naturalny z wymieszanymi płatkami owsianymi, siemieniem lnianym, otrębami do tego dorzuć pokrojone śliwki suszone.
Inna opcja to zjedz kilka (5-7) śliwek suszonych i popij je ciepłą wodą. Albo pojedz borówek amerykańskich, też pięknie pomagają.

O ogórkach kiszonych i innych kiszonkach Ci nie piszę, bo nie wiem czy u siebie masz szansę je dorwać. ;-)
 
dziewczyny dzwonili z kliniki i jutro o 14.30 odbiór wyników z konsultacja genetyczna. nie wiem jak przeżyje :( nie wiem czy to nie za wcześnie wczoraj minęło dwa tygodnie boże jak się boje :(
 
Aktina, wiem co to za strach. Ale powtórzę Ci to co mi mówił lekarz - spróbuj odciąć głowę od trudnej sytuacji, stres może bardzo zaszkodzić maleństwu. Wiem, że to koszmarnie trudne. Ale spróbuj!!!!

Poza tym, niezależnie od wyników, przecież wiesz, że będziesz kochać swoje maleństwo nad życie. Bo miłość mamy jest bezwarunkowa! No i ja jestem przekonana, że to rodzinna przypadłość, że kostka nosowa jest malutka i nie świadczy to o żadnej wadzie.

Jestem z Wami myślami cały czas.
 
Cześć kobietki.
Jestem po USG i badaniu.
Raz to mam skrócona szyjkę ,dwa bąbelek jest malutki tzn tydzień młodszy i jedyne pocieszenie ,że rodzę małe dzieci wiec to normalne.
Teraz czekam na dodatkowa konsultacje.
 
Aktina ! Tyle dalas rade ta dobe przetrzymamy z toba.
Marcepanek - ty wiesz najelepiej nie pierwsze teoje to kroki :)

Dziekuje za zaparciowe rady / bede walczyć po południu !

A kolejna sprawa yo wlasnie skracająca sie szyjka - u nas trgo nie sprawdzają rutynowo ... Czy mozna to jakos zaobserwować i wtedy zeby alarmować lekarza ... Jak to jest ?
 
Marcepanku, a ile ma Twoja szyjka? Mi też ostatnio po tym plamieniu mierzyli, ale u mnie wyszło, że jest długa i ok. Ja miałam 49 mm.

Moja kuzynka też miała podejrzenie, że dzidzia urodzi się za mała, ale okazało się, że owszem jest mała, ale w normie. Więc spokojnie.

Daj znać jakie masz zalecenia i co Ci powiedzieli po tej konsultacji. Trzymaj się!
 
reklama
Emenems, nie wiem czy u nas to standard czy sprawdza się szyjkę jak pojawiają się problemy. Mnie sprawdzał w szpitalu jak wylądowałam tam z tym plamieniem, bo w przypadku krwawienia to też mogłoby świadczyć o ewentualnym poronieniu. Sprawdzał to tym usg dopochwowym.
Może jak będziesz na swoim usg to możesz oprosić o sprawdzenie tej szyjki i położenia łożyska. Myślę, że to kwestia dobrej woli lekarza.
 
Do góry