reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

A miała któraś z Was, robione testy pappa w 2 trymestrze bodajże ? Mi tam wyszło ryzyko wystąpienia zespołu downa 1:420. Niby to ciągle niskie ryzyko, i amnio nie robilam ale..... Stracha mam. Miesiąc przed zajściem poronilam, w pierwszych miesiącach obecnej ciąży miałam krwiaka, i tak ni spokoju nie daje to wszystko:-(
Antena pappa to ja mialam tylko w I trzymestrze i mi wyszlo 1:370 ( tylko ja starucha jestem bo 37 lat mam i to ma wplyw na wynik) i ja robilam test nifty ( amniopunkcje odradzila mi moja dr ze wzgedu na minimalne ale zawsze ryzyko poronienia)
 
reklama
Juti - fanka tez nie jestem ale byłoby chamstwem narzekać z mojej strony
Ja to samo, nawet nie smiem narzekac biorac pod uwage 6 lat staran i kilka niepowodzen ale w zyciu nie powiem, ze ciaza to stan blogoslawiony. Ale mnie nawet nie fizyczne aspekty mecza a psychiczne, cigly stracz czy wszystko jest ok itp. Mnie od poczatku ciazy boli dol brzucha a teraz to juz na maksa ake juz blizrj niz dalej;))
 
A nifty to jest ten 100% tak? Ze wyklucza bądź potwierdza wadę genetyczna? Mi gin tez amnio odradził. I się ludze ze ten wynik 1:420 to wlasnie sprawka wieku (ja 35 lat).
 
A jak to badanie wygląda bo ja w sumie chyba nie miałam

.ale lekarz patrzy cały czas obserwuje mózg i wgl mówiła że jest zdrowy jak kon :-) a co do tych uplawow to u mnie być może bo mam bakterie w moczu i przez to boli mnie czasem jak chodze
 
Aneta - Ja miałam robiony test pappa w pierwszym trymestrze i mi wyszło 1: 893, wydaje mi sie ze nie masz sie czego obawiać bo przecież pózniej by wyszło na usg ze jest chore.
 
Cześć
Standardowo spać nie mogę, tak myślę że może uda wyspać mi się za rok czy dwa:) Wczoraj byłam u gina na wizycie, szyjka długa zamknięta tak więc jest szansa na 2016 rok, jedynie martwi go waga 36+1 2600 tyle że przez dwa i pół tygodnia mała przybrała tylko 400 gram. No nic zobaczymy jak będzie dalej. A Wasze maluchy ile średnio przybierają tygodniowo?
A tak swoją drogą ona 400 gram a ja kolejne 2 kg. Eh i to raczej nie woda.
 
Mój w 36+3 ważył 2700 i przybiera 200g tygodniowo lekarz powiedziała że waga jest idealna jak na wiek ciąży i że dobrze przybiera na wadze więc twoja może będzie duża :-) ja też spać zbytnio nie mogę jak już żadne to później śpię jak susel ale jak się obudze później cały dzień spać mi się chce i zgaga bardzo dokucza.
 
reklama
Do góry