reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

reklama
Werus bez obrazy ale moim zdaniem sama sobie to wmawiasz, weź pod uwagę dobro dziecko i tym się kieruj, wsłuchaj się w swój organizm, spróbuj zrelaksować i być dobrej myśli, ciało kobiety jest stworzone do rodzenia i poród siłami natury to największe dobro jakie możesz dać dziecku (poza oczywiście wskazaniami medycznymi do cc na które nie ma się wpływu)
spróbuj się nie nakręcać i nie panikować bo za dużo w twojej głowie czarnych scenariuszy, nie jest powiedziane że poród to sam ból czy sama sielanka ale po tych męczarniach jaka nagroda na ciebie spojrzy!!!
 
Jak mogę sobie to wmawiać? Mnie to przeraża :( Nie śpię po nocach, a jak usnę to mi się śni poród, że coś tam poszło nie tak. Ja mam uraz do służby zdrowia, nie ufam im na tyle bym mogła się poddać SN. Może mi się to nasiliło tym, że w lutym poroniłam ciąże, którą można było utrzymać.. Nie wiem...

Na pewno łatwiej mają kobiety, które już rodziły. Ja nie wiem na co mam się przygotować, jak się zachować gdy odejdą wody. Czy dałabym radę dojechać 15 km do innego szpitala..
Poradźcie coś :( mam mętlik w głowie.


Werus bez obrazy ale moim zdaniem sama sobie to wmawiasz, weź pod uwagę dobro dziecko i tym się kieruj, wsłuchaj się w swój organizm, spróbuj zrelaksować i być dobrej myśli, ciało kobiety jest stworzone do rodzenia i poród siłami natury to największe dobro jakie możesz dać dziecku (poza oczywiście wskazaniami medycznymi do cc na które nie ma się wpływu)
spróbuj się nie nakręcać i nie panikować bo za dużo w twojej głowie czarnych scenariuszy, nie jest powiedziane że poród to sam ból czy sama sielanka ale po tych męczarniach jaka nagroda na ciebie spojrzy!!!
 
Jak mogę sobie to wmawiać? Mnie to przeraża :( Nie śpię po nocach, a jak usnę to mi się śni poród, że coś tam poszło nie tak. Ja mam uraz do służby zdrowia, nie ufam im na tyle bym mogła się poddać SN. Może mi się to nasiliło tym, że w lutym poroniłam ciąże, którą można było utrzymać.. Nie wiem...

Na pewno łatwiej mają kobiety, które już rodziły. Ja nie wiem na co mam się przygotować, jak się zachować gdy odejdą wody. Czy dałabym radę dojechać 15 km do innego szpitala..
Poradźcie coś :( mam mętlik w głowie.

A myslisz ze mi sie porody nie śnią?? Hahah byłabym nienormalna jakbym nie czuła obaw przed bólem i nieznanym.
Wczoraj miałam na szkole porody i przerażona jestem oczywiscie, tsk samo bylsm przed punkcja jajnikow - dwie noce nie spalam, bo u nas robia bez narkozy a w Polsce tylko pod narkoza. Wiec wyobraź sobie moj strach. Ledwo do kliniki doszłam - przeżyłam nie było tragicznie :)

Ja do szpitala nam 120 km i to najbliższy. I tez nie rodziłam wczesniej. A to nie ma chyba roznicy bo laski co rodziły kilka razy ci powiedza ze kazdy porod inny....

Nie wiem co mam ci powiedziec psychologiem nie jestem ale tez mysle ze sama sie duzo nakręcasz - weszło to wyjdzie innej drogi nie ma. Nikt ci krzywdy celowo nie bedzie robił przeciez to nie średniowiecze
 
Jak mogę sobie to wmawiać? Mnie to przeraża :( Nie śpię po nocach, a jak usnę to mi się śni poród, że coś tam poszło nie tak. Ja mam uraz do służby zdrowia, nie ufam im na tyle bym mogła się poddać SN. Może mi się to nasiliło tym, że w lutym poroniłam ciąże, którą można było utrzymać.. Nie wiem...

Na pewno łatwiej mają kobiety, które już rodziły. Ja nie wiem na co mam się przygotować, jak się zachować gdy odejdą wody. Czy dałabym radę dojechać 15 km do innego szpitala..
Poradźcie coś :( mam mętlik w głowie.

Weruś dlaczego więc nie poszłaś do szkoły rodzenia? Bardzo dużo rzeczy byś się dowiedziała.
W internecie jest też coś takiego jak szkoła rodzenia on-line. Poszukaj sobie. Na pewno rozwieje część Twoich wątpliwości i obaw.
Trochę późno się za to wszystko zabierasz, ale masz jeszcze trochę czasu i wykorzystaj go dobrze, żeby się doedukować maksymalnie w tym temacie. Bo póki co brzmisz jak dziecko zagubione we mgle...

Ja też jestem w pierwszej ciąży. Ale od momentu kiedy się o niej dowiedziałam to zaczęłam czytać, sprawdzać, pytać, żeby się przygotować. I to mimo tego, że moja ciąża jest od początku zagrożona i z różnymi "atrakcjami".
 
Ja nie dowierzam, że jestem w ciąży. Pisałam już .. Do mnie to dotrze jak urodzę.
I masz rację - Jestem bardzoooooo zagubiona w tym temacie. Szok i jeszcze raz szok ...
Teraz właśnie zamawiam ciuszki dla małej. W weekend jedziemy po łóżeczko i wózek.

I mam pytanie, gdzie zakupię te podkłady dla mnie? w aptece?

Emenems : Chyba każda się boi porodu i ma obawy. Ja natomiast do szpitala mam 15 km. Ale przeraża mnie to czy dam radę dojechać z tymi bólami jeśli będę mieć ten SN.


Weruś dlaczego więc nie poszłaś do szkoły rodzenia? Bardzo dużo rzeczy byś się dowiedziała.
W internecie jest też coś takiego jak szkoła rodzenia on-line. Poszukaj sobie. Na pewno rozwieje część Twoich wątpliwości i obaw.
Trochę późno się za to wszystko zabierasz, ale masz jeszcze trochę czasu i wykorzystaj go dobrze, żeby się doedukować maksymalnie w tym temacie. Bo póki co brzmisz jak dziecko zagubione we mgle...

Ja też jestem w pierwszej ciąży. Ale od momentu kiedy się o niej dowiedziałam to zaczęłam czytać, sprawdzać, pytać, żeby się przygotować. I to mimo tego, że moja ciąża jest od początku zagrożona i z różnymi "atrakcjami".
 
Ja nie dowierzam, że jestem w ciąży. Pisałam już .. Do mnie to dotrze jak urodzę.
I masz rację - Jestem bardzoooooo zagubiona w tym temacie. Szok i jeszcze raz szok ...
Teraz właśnie zamawiam ciuszki dla małej. W weekend jedziemy po łóżeczko i wózek.

I mam pytanie, gdzie zakupię te podkłady dla mnie? w aptece?

Emenems : Chyba każda się boi porodu i ma obawy. Ja natomiast do szpitala mam 15 km. Ale przeraża mnie to czy dam radę dojechać z tymi bólami jeśli będę mieć ten SN.

Weruś szczerze mówiąc to ja też nie wierzę do końca! ;-)
Ale mimo to staram się być przygotowana jak najlepiej.

Tu masz link do tej szkoły rodzenia online: Internetowa szkoła rodzenia | Baby online

Podkłady są i w aptekach i w rossmannach itp. Ale najtaniej na allegro. W linkach jest link do sprzedawcy magmaris, jest też sklep_szachrajka - u nich możesz się wyposażyć właściwie we wszystko do porodu i w dużo rzeczy wyprawkowych. A ceny mają rewelacyjne.
 
reklama
Werus a może jakas wizyta u psychologa by pomogła? Ja też się boję sn, ale nie ma wskazan do cc, no chyba, ze Hubcio będzie ogromniasty:)) oglądam porody czytam duuuzo i sie trochę oswajam z tą myślą.
 
Do góry