reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

Emenems, ja tez juz obmyslalam sprawę chrztu i chrzestnych:D Starszaka chrzest wyprawilismy w Kardamonie, byliśmy bardzo zadowoleni, ale to pewnie zbyt odległe miejsce dla Ciebie. My jesteśmy bez slubu i było to dla nich bardzo problematyczne;) ciagle musieliśmy chodzić na jakies spotkania, byłam juz bliska rezygnacji...
 
reklama
Ja na pewno będę chrzcić. Ale nie zamierzam lecieć do kościoła od razu i do tego przy mrozach. Maj lub czerwiec najwcześniej.
Chrzestnych mamy, bo ja mam jedną siostrę, mąż jednego brata, więc oni będą.
 
Ja tez myslalam o chrzcie, ale nie tak predko, mialam pomysl zeby zrobic w wielkanoc, a jak nie to poczekam do wiosny, nie bede ich robic w domu, mam sprawdzona kucharke plus wynajmiemy sale i ju ;-)
 
A jak myslicie, bo tez juz sie nad tym zastanawialam. Jest mozliwosc wziecia na chrzestne dwoch kobiet? Podczytywalam i zdania sa podielone, a u mnie jak w pysk strzelil tak pasuje ( z kazdej stronie po jednej sipstrze a na kandydata plci meskiej nie ma za bardzo kogo). Ja tez po cywilnym, wczesniej rozwodka wiec joz w ogole w oczach kosciola to obraza;), ale mala bede chrzcila, pozniej sama zadecyduje.
 
Paulina! Mam ten sam problem! Bab w rodzinie od groma a chłopaków nie ma... Nawet w dalszej bo wszyscy za młodzi albo nie wierzący... Dziwne mi się wydaje się matki chrzestne ale jeśli jest to dopuszczalne to będziemy musieli to rozważyć...
My raczej będziemy Chrzcic na Wielkanoc bo tu nie mamy rodziny wiec trzeba będzie jechać do rodziców, Marysię tez tak Chrzcilisny, w lany poniedziałek. Początek kwietnia to był i śnieg po pachy :D
 
A u mnie wlasnie problem z kobitkami sami faceci dookoła :D na mus wybrałam kuzynkę bo w sumie sie lubimy tyle tylko ze rzadko sie widujemy :)

Ja planuje w ostatnia sobotę lutego zrobić :) pytanie jeszcze jak to organizacyjnie ogarnąć bo w mojej parafii poza msza jeszcze nie byłam - jakoś sie zarejestrować musze czy jak to wyglada?
 
A u nas już chrzestnych wybranych mieliśmy Ale mnie siostra M. bardzo denerwuje ostatnio i nie chce żeby była chrzestna zosi i nie wiem co robić , no i nie wiem czyvtutaj będziemy chrzcic czy w Polsce bo tutaj tylko M. rodzice i siostra a moja rodzina cała w Polsce, tylko jeżeli chcemy w Polsce to nie wiem kiedy bo 1000km drogi to trochę dużo na takie małe dziecko
 
reklama
Paulettah musisz się wcześniej zorientować bo to zależy od parafii. Tzn na pewno musisz wcześniej z księdzem ustalić termin chrztu, chrzestni pewnie będą musieli od swoich proboszczów dostarczyć kartki ze mogą podawać dzieci do chrztu, czasem ale to nie wszędzie wymagane są katechezy przed chrztem. Tam gdy chrzcimy tego nie ma ale tu w Poznaniu ksiądz na początku miesiąca czy pod koniec poprzedniego ogłasza ze dla rodziców dzieci które mają być Chrzczone w tym miesiącu pierwsza katecheza odbędzie się wtedy i wtedy. Czasem jest msza dla kobiet w ciąży i to jest traktowane jako pierwsza kat. Ale nie wiem ile ich musi być.
 
Do góry