reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

reklama
Dziewczyny podwyższenie tętna w ciąży jest normalne. A jak się stresujecie to ono podnosi się jeszcze bardziej. Nasze serca w ciąży rosną i muszą przytoczyć więcej krwi niż zwykle.

Jeśli oprócz tego czujecie zawroty głowy, osłabienie lub pobudzenie to warto skontaktować się z lekarzem. Ale nie wpadajcie w panikę.

Te informacje mam od swojej kardiolog. Więc są pewne. :-)
 
Ja mam tętno w spoczynku między 80 a 90. Ale ja m pracę serca regulowaną lekami. Bez nich pewnie byłoby wyższe, jak u Was.
 
Juti777 dzieki, jasna sprawa z tym co piszesz, mnie bardziej niepokoja objawy, ktore lacza sie z ppdwyzszonym tetnem, tym bardziej, ze mam astme i ostatnio coraz bardziej puchne, no nic sporobuje "wyluzowac"
Mojego meza siostra jest mniej wiecej na tym samym etapie ciazy co ja, no i wiecie ma mnostwo energi, sily, tryska radoscia, wiec wyobrazcie sobie jak ja przy niej wygladam... wstane rano nogi juz jak balony, pojde do lazienki taki mega dystans, ze tetno od razu 110 i co, mniej tu sile i ochote do dzialania...
 
No mi nogi nic a nic nie puchną ale codzinnie masuje wieczorem.
U nas lekarz sprawdza opuchliznę nog tez.
A to moze tak byc ze mam niskie cisnienie i dlatego nie puchną ??
 
ja od wczoraj mierze cisnienie. puls zawsze okolo 90. ale tez dlatego mamy wiekszy puls poniewaz serce musi wiecej krwi przepomponowac. to taki jakby stan fizjologiczny, od ciazy. to Wam kardiolog powie. hehe. chyba powinnam na jakies studia medyczne pojsc czy cos ;)

wybralam imiona dla dziecka. no wiec dziewczynka - Weronika Maria, chłopiec Aleksander Michał :)
 
ja od wczoraj mierze cisnienie. puls zawsze okolo 90. ale tez dlatego mamy wiekszy puls poniewaz serce musi wiecej krwi przepomponowac. to taki jakby stan fizjologiczny, od ciazy. to Wam kardiolog powie. hehe. chyba powinnam na jakies studia medyczne pojsc czy cos ;)

wybralam imiona dla dziecka. no wiec dziewczynka - Weronika Maria, chłopiec Aleksander Michał :)

Och jak ja lubie podwójne :)
 
Martusia tez kiedyś chciałam Michała hehe ale Piotrka siostra tak synka nazwała i juz nie chce :) Na razie zostaje Olek :)
 
Green - ja mam niskie ciśnienie

Mój facet przede wszystkim nie myje naczyń, ale za to dobrze gotuje i robi pranie swoich ubrań :) A co do sprzątania... bywa różnie :-) Teraz mi pomaga, ale normalnie to nie.

Ja nie muszę się martwić o wyprawkę. Mam od kuzynki i koleżanki zapewnione w b.dobrym stanie i za darmo (część rzeczy pożyczam, w tym przede wszystkim wózek):

- wózek gondolę
- przewijak
- wanienka
- rożki
- chusta
- kombinezony zimowe
- ubranka.

Muszę na pewno kupić łóżeczko i laktator. Jejku co za oszczędność kasy i czasu mnie spotyka :-) żeby tylko nie zniszczyć tego wózka... ale może przez pół roku się nie zniszczy
 
reklama
Ja jiz kiedys mialam sklonnosc do puchniecia nog, a nawet dloni, na jednej nodze mam nawet zylak przy ktorym ostatnio chyba popekaly naczynka, bo mam siniaki. Ka tez masuje codziennie, m jakies zele chlodzace, potem klade je do gory, a rano i tak dwie klody...
Martusia u mnie tez beda po dwa imiona ;-) ale jeszcze nie pisze jakie, bo w ciazy o niczym nie umiem zdecydowac ;-)
 
Do góry