reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018-2020! :)

Ile masz dzieci?

  • 0

    Głosów: 253 49,5%
  • 1

    Głosów: 158 30,9%
  • 2

    Głosów: 72 14,1%
  • 3

    Głosów: 20 3,9%
  • 3+

    Głosów: 8 1,6%

  • Wszystkich głosujących
    511
Dobrze pobierze wymaz czyli ominie ejakulat? :D no proszę cię. ;) może być tak, że to mężczyzna będzie miał stan zapalny a ty nie a w wyniku twojego wymazu okaże się jakieś zapalenie. Kwestia tego jak u oby partnerów jest ok to spoko ale mimo wszystko racjonalny lekarz weźmie to pod uwagę i powie, że wynik może być fałszywy z racji współżycia i raczej nie będzie robił tych badań. :)
Ja mam cytologie robiona 2 razy do roku. I nigdy nie miałam odmowionej. Raz przyszedł wynik do powtórzenia ale przez to że był źle wymas pobrany i nie umieli czegoś tam zbadać. Nie wiem dokładnie o co chodziło.
 
reklama
Dodam że ani ja ani mąż od kad jesteśmy razem nie mamy problemów w tych miejscach. Ja nawet nie wiem co to sa zapalenia czy infekcje. Mąż tak samo.
 
Ja mam cytologie robiona 2 razy do roku. I nigdy nie miałam odmowionej. Raz przyszedł wynik do powtórzenia ale przez to że był źle wymas pobrany i nie umieli czegoś tam zbadać. Nie wiem dokładnie o co chodziło.
Różnie bywa, mimo wszystko nie mozna tak pewnie pisać 'seks przed badaniem ginekologicznym nie przeszkadza' to wprowadzanie w błąd. Oczywiście jeśli napiszesz, że to tylko twoje zdanie ale może być inaczej to spoko luz. :)
Screenshot_2019-09-26-11-38-54-394_com.android.chrome.png

Screenshot_2019-09-26-11-40-23-602_com.android.chrome.png


A przed zwykłym badaniem bez wymazow :
Screenshot_2019-09-26-11-43-34-737_com.android.chrome.png
 
Różnie bywa, mimo wszystko nie mozna tak pewnie pisać 'seks przed badaniem ginekologicznym nie przeszkadza' to wprowadzanie w błąd. Oczywiście jeśli napiszesz, że to tylko twoje zdanie ale może być inaczej to spoko luz. :)
Zobacz załącznik 1026870
Zobacz załącznik 1026871

A przed zwykłym badaniem bez wymazow :
Zobacz załącznik 1026873
Wyżej napisałam że mówię za siebie jeszcze w nawiasie. Nie wiem jak może być u innych kobiet. Ale jeśli nie powinni pobierać wymazu to bym w życiu cytologi nie miała pobranej[emoji6]
 
To jest jeden powód ale raczej nie taki ważny, najważniejszym powodem jest to, że wymaz lub cytologia może wyjść nieprawidłowo przez współżycie. Dlatego powinnyśmy się powstrzymać że współżyciem na dzień przed wizytą. Oczywiście jeśli wiemy, że nie będzie wymazow czy cytologii to wspolzyc można a jeśli lekarz będzie chciał nagle zrobić jedno z tych dwóch badań powinniśmy powiadomić go o współżyciu.
Popieram Migdalove. Gdy robimy wymaz należy powstrzymać się przed współżyciem dzień przed wizytą :)
 
Dodam że ani ja ani mąż od kad jesteśmy razem nie mamy problemów w tych miejscach. Ja nawet nie wiem co to sa zapalenia czy infekcje. Mąż tak samo.
Wiele infekcji nie ma żadnych objawów jak np chlymadia, a sama się nie wyleczy jedynie antybiotyk. Dodatkowo przeszkadza w zajściu w ciążę.
Ja też nigdy nie miałam żadnych objawów, ale muszę poprosić ginekologa aby wziął wymaz do badania czy nie mam bakterii. ;)
 
Wiele infekcji nie ma żadnych objawów jak np chlymadia, a sama się nie wyleczy jedynie antybiotyk. Dodatkowo przeszkadza w zajściu w ciążę.
Ja też nigdy nie miałam żadnych objawów, ale muszę poprosić ginekologa aby wziął wymaz do badania czy nie mam bakterii. ;)
Zgadza się nie każda infekcja daje u każdej kobiety jakieś objawy. Ale jak ja mam cytologie robiona 2 razy do roku (nie wiedziałam że będą mi pobierać) zawsze z minuty na minutę lekarz decydował że jak już jestem na wizycie to po biorą. I nigdy mi nic nie wyszło w wymazach. A jeśli chodzi o cytologie to zawsze była wzorowa mimo że dzień wcześniej był stosunek.
 
reklama
Mówię ogólnie, a nie tylko o Twoim przypadku. Ja np. zawsze wiem kiedy będzie pobierana cytologia :)
Bo tak powinno być. Z tego co się orientuję to raz na rok i lekarz ustala termin cytologi. Tak jest w Pl bo tak miałam jak piszesz. Ale w DE lekarze nie informują. Miałam tu tyle badań a tylko przed krzywa cukrowa musiałam być na czczo resztę badań miałam po śniadaniu w godzinach po południowych.

Podam przykład. W Pl te badania LH FSH i inne karza robić w odpowiednich dniach cyklu a tu robią w każdym dniu cyklu bo wychodzą z tego założenia że jak ma wynik wyjść zły to wyjdzie a jak ma wyjść dobry to też wyjdzie prawidłowy.
 
Do góry