reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2018-2020! :)

Ile masz dzieci?

  • 0

    Głosów: 253 49,5%
  • 1

    Głosów: 158 30,9%
  • 2

    Głosów: 72 14,1%
  • 3

    Głosów: 20 3,9%
  • 3+

    Głosów: 8 1,6%

  • Wszystkich głosujących
    511
Mi jak już uda się zajść w tą upragnioną ciążę to też będę chciała iść od razu na zwolnieninie. Tym bardziej, że będzie to pierwsza ciaza. Ja z kolei pracuje z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Zdarzają się historie, że ktoś popchnie, szturchnie, nie mówiąc o autystykach, którzy potrafią być agresywni i używają siły. @Xinak gratuluję i trzymam kciuki! :-*
 
reklama
Dziewczyny, w koooońcu dostałam normalny okres! Równe 13 dni po odstawieniu dupka. Wariactwo jakieś... Cieszę się, że w końcu przyszedł, bo od piątku zaczynam brać clostilbegyt, pierwszy raz. Może macie jakieś doświadczenia z tym lekiem i chcecie się podzielić swoimi spostrzeżeniami? :)
ja brałam/biorę drugi cykl :) owulacja mocno przyspieszona, bo juz w 9dc, jak teraz się nie uda, to przyspieszamy USG, żeby zobaczyć ten pęcherzyk, bo póki co jak ide na monitoring to juz było po wszystkim, a brałam pół tabletki dziennie od 5-10dc, troszkę się martwię ze za szybko ta owulacja, i jajeczko nie nadąża dojrzeć hmm
 
No to czekam za wynikiem bety, dopiero jutro po 16 mam do odbioru. Niby nowoczesność a kiedyś dawali tego samego dnia wynik.
Trzymam kciuki[emoji110][emoji110]

Co do wizyty to za okolo 2-3tygodnie juz bedzie widac serduszko a wczesniej moze gin wypatrzyc sam pecherzyk i mysle ze jesli chodzisz do dobrego gina to wypisze ci bez problemu l4 [emoji6]
 
A tak z innej beczki... Zakładając pozytywny scenariusz, kiedy najlepiej iść do lekarza potwierdzić? Bo z moją praca to wolałabym mieć jak najszybciej info co i jak, ciężarnym na tramwaju nie wolno (kierownictwo chce mieć czyste łapki)
Z synem byłam w 5tc. Prócz pęcherzyka nic nie było wiadomo.
Z córką byłam w 7tc z tc a z wieku ciąży potem się okazało że był 8 tc i było serduszko :)
 
@Xinak myślę że tak jak dziewczyny piszą, jak dobry lekarz to da L4, a jak nie to do zwykłego że rzygasz jak kot i nie jesteś w stanie funkcjonować i też da.

Ja mam bardzo stresującą pracę, do tego korpo, na początku mówiłam że pójdę na L4 jak tylko będzie serduszko, ale teraz twierdzę że tak 11-13tc jest ok, ale to wszystko też zależy od samopoczucia.

@Tinia może zrób betę?
 
U mnie praca jakaś specjalnie ciężka nie jest. Dobieram aparaty słuchowe. Praca głównie ze starszymi ludźmi, może nie tyle stresująca co wymagająca dużej cierpliwości i faktycznie są dni że się lata po całym gabinecie. Natomiast gdybym zaszła w ciążę natychmiast odstawiam treningi sztuk walki. Nic miłego dostać w brzuch a o dzidzię tym bardziej strach.
 
Właśnie zrobił jakiś Bobo test i jedna kreska

@Xinak myślę że tak jak dziewczyny piszą, jak dobry lekarz to da L4, a jak nie to do zwykłego że rzygasz jak kot i nie jesteś w stanie funkcjonować i też da.

Ja mam bardzo stresującą pracę, do tego korpo, na początku mówiłam że pójdę na L4 jak tylko będzie serduszko, ale teraz twierdzę że tak 11-13tc jest ok, ale to wszystko też zależy od samopoczucia.

@Tinia może zrób betę?
 
W pierwszej ciąży trafiłam do gina który twierdził że ciąża to nie choroba i l4 nie da. W 10tc niestety doszło do straty, więc teraz jestem mądrzejsza. Uwielbiam swoją pracę, ale też stresu nie brakuje :/ mam koordynatorke dla której jestem jakimś zagrożeniem (ciągle poniża i czepia się o każdy najmniejszy szczegół) do tego zwierzęta, z którymi kontakt w ciąży nie jest wskazany i są dni, że wjeżdża paleta 45 szt worków karmy po 15kg i musimy same to przełożyć. No a ze same kobiety pracujemy to lekko nie jest :)
 
reklama
Dziewczyny, weźcie mnie ogarnijcie bo zwariuje. Wczoraj różowy śluz, dziś bardziej czysty, temperatura znów spadła, dziś 30 dc termin @ a żadnego krwawienia nie widzę i nie wiem czy mam sobie robić nadzieję czy co...
Może przez zatoki coś się opóźnia, u mnie 30 dc to już zwykle połowa @
 
Do góry