reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2018-2020! :)

Ile masz dzieci?

  • 0

    Głosów: 253 49,5%
  • 1

    Głosów: 158 30,9%
  • 2

    Głosów: 72 14,1%
  • 3

    Głosów: 20 3,9%
  • 3+

    Głosów: 8 1,6%

  • Wszystkich głosujących
    511
A robiłaś anty TPO? Anty TG? Czasami jest tak, że hashimoto zaczyna się od nadczynność. To może być początek autoimmunologicznego zapalenia tarczycy, ale nie musi. Nie chcę Cię straszyć, bo serio się jakoś bardzo nie znam. Po prostu jak czytałam o swoim hashimoto to spotkałam się z tym, że ludzie pisali, ze zaczęło się to u nich od tak niskiego wyniku TSH a potem zaczęło rosnąć i przeszło w niedoczynność. Moim zdaniem jeśli jeszcze nie robiłaś to trzeba zrobić tą resztę wyników i pójść do dobrego endo, który patrzy na coś więcej niż tylko TSH.
Miałam robione.
W 2016r. Anty-TPO 88 n.0-34
anty-TG <10.00. n.0,00-115,00
W 2017r. anty-TPO 94
anty-Tg 16,10
Wcześniej TSH miałam 2014 -2.569, 2015r. -1.988, 2016r. 1.270, 2017r - 3.205 w marcu a we wrześniu w szpitalu TSH 0,09 FT4 1,67 i kazała mi brać więcej euthyroxu. Brałam wcześniej tylko 50 a teraz na zmianę 50/75. Wychodzi na to ze za bardzo mi zbiła. Albo jakiś wpływ miała Lametta, bo już sama nie wiem. Coś wnioskujesz z tych wyników? Tylko wątrobę sobie przez te wszystkie leki rozwaliłam. Zobaczymy co w poniedziałek na to powie. Ale z takim TSH to przecież nie zajdę w ciąże nie?
 
reklama
Witajcie dziewczyny w ten deszczowy zimny dzień..
Biorę duphaston czy jakoś tak..
Ale.mam dwie ostatnie tabletki a ginekolog już nie przepisala żadnych więc jak to jest? Nic.nie będzie jeżeli przestanę brać
 
Witajcie dziewczyny w ten deszczowy zimny dzień..
Biorę duphaston czy jakoś tak..
Ale.mam dwie ostatnie tabletki a ginekolog już nie przepisala żadnych więc jak to jest? Nic.nie będzie jeżeli przestanę brać
Ale dlaczego bierzesz ? Masz za niski progesteron? Bierzesz go w drugiej fazie cyklu?

Napisane na Lenovo P2a42 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jestem w 12 tygodniu ciąży.i biorę go bo plemienia miałam Ale już nie mam wgl ich
Z tego co wiem to duphaston bierze się do 12 tyg ale najlepiej będzie jak zadzwonisz do lekarza, bo nie wiem czy odstawia się go od razu czy schodzi się z dawki...mi został jeszcze tyg brania luteiny ( to to samo) ale nie pytałam lekarza jeszcze jak odstawić bo będę się z nim widziała to pogadamy.

Napisane na Lenovo P2a42 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jestem w 12 tygodniu ciąży.i biorę go bo plemienia miałam Ale już nie mam wgl ich
Zadzwoń do lekarza i upewnij się, że masz przestać brać. Ale teraz to już łożysko przejęło całą role.

Dziewczyny, które biorą leki na tarczyce - jak to w końcu jest z tym badaniem TSH. Bierze się przed badaniem tabletkę czy nie? Jedni piszą tak, inni ze nie.
 
Zadzwoń do lekarza i upewnij się, że masz przestać brać. Ale teraz to już łożysko przejęło całą role.

Dziewczyny, które biorą leki na tarczyce - jak to w końcu jest z tym badaniem TSH. Bierze się przed badaniem tabletkę czy nie? Jedni piszą tak, inni ze nie.
Mi endo powiedziała że jeśli robię ft4 to nie brać przed badaniem bo może mieć wpływ na wynik a na samo TSH to nie wiem

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja zawsze też brałam, a teraz nie wzięłam i nie wiem czy to to miało znaczenie? W szpitalu nie wiem bo raz pobierała mi z rana na śpiąco.
 
reklama
Witajcie, poprzedni msc nie zaszłam... W tym intensywniejsze starania, pęcherzyk na monitoringu piękny. Hm.. Jestem 24 dc i niewiem czy ssie nakręcam czy coś jest na rzeczy... Bóle podbrzusza jak na okres, piersi też tkliwe i bolące a poza tym jakoś mnie muli, mam zgage stoi mi coś w gardle, normalnie nie mam takich dolegliwości.. Hm pewnie się nakręcam. Zrobię dziś hcg z ciekawości bo jutro mam imprezę i niewiem co mi jak.
 
Do góry