reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2018-2020! :)

Ile masz dzieci?

  • 0

    Głosów: 253 49,5%
  • 1

    Głosów: 158 30,9%
  • 2

    Głosów: 72 14,1%
  • 3

    Głosów: 20 3,9%
  • 3+

    Głosów: 8 1,6%

  • Wszystkich głosujących
    511
reklama
Hej dziewczyny! Jestem tu nowa i mam lekkiego stresa, jakoś tak nigdy z nikim nie gadałam co mi w duszy gra.. W czerwcu zeszłego roku odstawiłam tabletki po 7 latach i myślałam że ciąża będzie kwestią dwóch miesięcy.. A tu aż do dzisiaj kiszka, a dodatkowo wyszło że mam już drugi cykl bezowulacyjny. Lekarka mi powiedziała że nie może mi nic na stymulację przepisać bo tym się zajmują tylko kliniki leczenia niepłodności. Jak to w końcu jest, możecie mi coś podpowiedzieć? Bo w sumie to dałam się jej trochę zbyć..
My z mężem staraliśmy się rok, poszłam do lekarza zrobił monitoring, zlecił podczas cyklu do brania inofem i luteinę dopochwowo. Pomogło! Zaszłam od razu, być może był to przypadek a może luteina pomogła? Nie wiem tego...ale uważam że coś robić trzeba. Mój lekarz jak mu powiedział że minął już rok od razu stwierdził że robimy badania hormonów itd ale nie zdarzylam bo mailami zacząć je robić z rozpoczęciem cyklu, który się już nie zaczął. Nie wiem czy luteina to stymulacja...ale jednak ten lekarz coś robił i jakiś pomysł miał. Wydaje mi się że kliniki są dopiero jak gin wyczerpał możliwości albo np. są jakieś choroby dodatkowe ale to też na początku stwierdza gin.

Napisane na Lenovo P2a42 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie chodzę na NFZ właśnie... Jestem w Luxmedzie, ale tam lekarka twierdzi że jeszcze nie minął pełen rok i ona każe się przestać stresować, robić badania i o tym myśleć (tylko że jak nie ma owulacji to nie wiem z czego ta ciąża ma być..) i w Medicoverze - tutaj lekarka powiedziała właśnie że tylko placówki w których jest dostęp do gina 24h na dobę mogą przepisywać tego typu leki i ona by na razie monitoring w następnym cyklu robiła. Nie wiem czy nie traktują mnie poważnie, czy faktycznie czas na zmianę lekarza

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
Jak mi wszędzie gadali że mam czekać rok albo więcej to też mnie szlak trafiał....i do tego tekst " ma Pani jeszcze czas", no 28 lat to nie wiem czy tak full czasu. Trzeba trafić na lekarza któremu się po prostu chce!

Napisane na Lenovo P2a42 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja z suplementów od tego cyklu (15dc) biorę ovarin, pregne plus już 2 miesiąc ale nieregularnie i magne b6. Mam niski progesteron w fazie lutealnej, coś jeszcze polecacie? Śluz duuuużo lepszy po ovarinie od pierwszych dc:)

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
Jeśli masz niski progesteron to dlaczego nie porozmawiasz z lekarzem o włączeniu w drugiej fazie duphastonu albo luteiny? Może problem jest w tym że ciąża nie może się zagniezdzic ? Twój gin wie, że jest za niski progesteron i nic na to nie poradził ?

Napisane na Lenovo P2a42 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny zna się któraś?
TSH <0.01. 0.39-3.55. ????
FT4 1.52. 0.82-2.00
FT3 3.00. 2.17-3.34

To TSH mnie zastanawia, reszta niby w normie. Czy takie powinno być?
A robiłaś anty TPO? Anty TG? Czasami jest tak, że hashimoto zaczyna się od nadczynność. To może być początek autoimmunologicznego zapalenia tarczycy, ale nie musi. Nie chcę Cię straszyć, bo serio się jakoś bardzo nie znam. Po prostu jak czytałam o swoim hashimoto to spotkałam się z tym, że ludzie pisali, ze zaczęło się to u nich od tak niskiego wyniku TSH a potem zaczęło rosnąć i przeszło w niedoczynność. Moim zdaniem jeśli jeszcze nie robiłaś to trzeba zrobić tą resztę wyników i pójść do dobrego endo, który patrzy na coś więcej niż tylko TSH.
 
reklama
Jeśli masz niski progesteron to dlaczego nie porozmawiasz z lekarzem o włączeniu w drugiej fazie duphastonu albo luteiny? Może problem jest w tym że ciąża nie może się zagniezdzic ? Twój gin wie, że jest za niski progesteron i nic na to nie poradził ?

Napisane na Lenovo P2a42 w aplikacji Forum BabyBoom
Hej Ola, szczerze mówiąc ja dopiero zaczęłam czytać co i jak. I też nie miałam hormonów zrobionych, teraz na koniec stycznia i w lutym trochę bardziej przycisnęłam temat. Dlatego mam obawy że dałam się zbyć bez żadnego konkretnego planu na wspomozenie owulacji, bo nie wiem co mogłabym zaproponować albo o co zapytać :( Ale czuję że jestem tu z wami w dobrych rękach i bardzo dużo mi podpowiecie/nauczycie/podniesiecie na duchu :)

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry