reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2018-2020! :)

Ile masz dzieci?

  • 0

    Głosów: 253 49,5%
  • 1

    Głosów: 158 30,9%
  • 2

    Głosów: 72 14,1%
  • 3

    Głosów: 20 3,9%
  • 3+

    Głosów: 8 1,6%

  • Wszystkich głosujących
    511
Badałam w 30dc, cykl miał być 38 dni a był 35. Progesteron 0,2...

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom

Yhm, teoretycznie mi też ginekolog mówiła, że mam trochę niski, ale ja miałam badany jakoś na początku cyklu i ten był w normie. Później przez 3 miesiące miałam w 7-8 dniu po owulacji i miałam niecałe 10 ng/ml, co jest w normie, ale często przy planowaniu ciąży twierdzą, że za nisko - mi powiedziała, że jak zajdę w ciążę to zrobimy badania i będziemy suplementować... a w sumie w cyklu, w którym zaciążyłam miałam 5 (ginekolog zastanawiała się czy była owu na pewno) z haczykiem niby 7 dnia po owu, ale chyba po prostu coś mi się przesunęło, bo następnego miałam już prawie 17, a dwa dni pózniej 37 i okazało się, że nawet nic nie muszę brać. A we wcześniejsze miesiące powyżej 10 nie miałam....
Ten progesteron to jest strasznie upierdliwy do mierzenia - nie dość, że wyrzucany pulsacyjne w ciągu doby to jeszcze trafić w odpowiedni dzień cyklu...
Może Ty z kolei zmierzyłaś za późno?
 
reklama
Yhm, teoretycznie mi też ginekolog mówiła, że mam trochę niski, ale ja miałam badany jakoś na początku cyklu i ten był w normie. Później przez 3 miesiące miałam w 7-8 dniu po owulacji i miałam niecałe 10 ng/ml, co jest w normie, ale często przy planowaniu ciąży twierdzą, że za nisko - mi powiedziała, że jak zajdę w ciążę to zrobimy badania i będziemy suplementować... a w sumie w cyklu, w którym zaciążyłam miałam 5 (ginekolog zastanawiała się czy była owu na pewno) z haczykiem niby 7 dnia po owu, ale chyba po prostu coś mi się przesunęło, bo następnego miałam już prawie 17, a dwa dni pózniej 37 i okazało się, że nawet nic nie muszę brać. A we wcześniejsze miesiące powyżej 10 nie miałam....
Ten progesteron to jest strasznie upierdliwy do mierzenia - nie dość, że wyrzucany pulsacyjne w ciągu doby to jeszcze trafić w odpowiedni dzień cyklu...
Może Ty z kolei zmierzyłaś za późno?
Wow, niezłe rozbieżności. No problem u mnie taki, że ja nie wiem kiedy i czy w ogóle ta owulacja jest. Tak mi lekarka wyliczyła, to tak poszłam i zrobiłam. Ale podobne jaja miałam z prolaktyną - na koniec stycznia 8x ponad normę, środek lutego lekko ponad normę, koniec lutego idealnie w normie. Oszaleć można z tymi badaniami :)

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wow, niezłe rozbieżności. No problem u mnie taki, że ja nie wiem kiedy i czy w ogóle ta owulacja jest. Tak mi lekarka wyliczyła, to tak poszłam i zrobiłam. Ale podobne jaja miałam z prolaktyną - na koniec stycznia 8x ponad normę, środek lutego lekko ponad normę, koniec lutego idealnie w normie. Oszaleć można z tymi badaniami :)

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom

A no. Niestety jednorazowe zbadanie hormonów nic nie daje.
Też się trochę nachodziłam - chciałam sprawdzić jeszcze przed planowaniem ciąży czy wszystko ok.

Życzę, żebyś szybko zwalczyła problem - No i ekspresowo dwóch kreseczek na teście ;)
 
A który preparat bierzesz? I po czym dokładnie poznajesz że to już faza lutealna? Mi testy owu nie wychodzą, ostatni pozytywny miałam w listopadzie, ale nie robiłam faktycznie regularnie tylko tak od przypadku do przypadku. A na usg w grudniu w 19dc ginka powiedziała że ona żadnych pęcherzyków nie widzi i dziś usg 15dc to samo powiedziała :/ więc nie ma fazy lutealnej jak nie ma owu?

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
Biorę zwykłą witaminę b6 50mg. Podobno to muszą być dawki min 150mg żeby zadziałała, ale lepiej zacząć od mniejszych i jeśli nie działa to zwiększać. Ja prowadzę obserwacje cyklu, mierzę temperaturę i obserwuję śluz. Faza lutealna zaczyna się w pierwszym dniu wyższych temperatur. To niekoniecznie jest dzień owulacji.

Napisane na LG-H340n w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzięki Piorunem, oby faktycznie już teraz piorunem to poszło:) Asiula, ja miałam podejście do mierzenia, ale nie widziałam wyraźnego skoku przez 3 cykle, chociaż w jednym na teście owu miałam wyraźne dwie krechy. Może zacznę od jutra znowu, bo jak wspominałam śluz mi się poprawił, po odstawieniu anty to normalnie była Sahara praktycznie cały cykl [emoji14]

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzięki Piorunem, oby faktycznie już teraz piorunem to poszło:) Asiula, ja miałam podejście do mierzenia, ale nie widziałam wyraźnego skoku przez 3 cykle, chociaż w jednym na teście owu miałam wyraźne dwie krechy. Może zacznę od jutra znowu, bo jak wspominałam śluz mi się poprawił, po odstawieniu anty to normalnie była Sahara praktycznie cały cykl [emoji14]

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
Powodzenia i cierpliwości przy mierzeniu:) Jeśli nie było owu to nie ma fazy lutealnej. Jest wtedy tylko jedna faza. Może robiłaś to badanie właśnie w cyklu bezowulacyjnym i dlatego wyszedł taki niski?
Skok temp. nie musi być wyraźny, wystarczy 0.05 stopnia.

Napisane na LG-H340n w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Wiktorka88 @aia tylko, że nie mam przy tym żadnej strzałki ze źle. Mam podwyższony aspat, trójglicerydy, LDL i cholesterol całkowity i przy tych mam strzałkę w górę. No nic, w poniedziałek dowiem się u ginekolog. Dziekuje wam za odpowiedź.
 
Powodzenia i cierpliwości przy mierzeniu:) Jeśli nie było owu to nie ma fazy lutealnej. Jest wtedy tylko jedna faza. Może robiłaś to badanie właśnie w cyklu bezowulacyjnym i dlatego wyszedł taki niski?
Skok temp. nie musi być wyraźny, wystarczy 0.05 stopnia.

Napisane na LG-H340n w aplikacji Forum BabyBoom
A w którym miejscu mierzysz? Wydaje mi się że ta niedokładność u mnie mogła też się brać z powodu mierzenia w ustach, a jednak zaraz przed obudzeniem i mierzeniem mogłam mieć np otwartą buzię i przez trochę chłodniej ;p i mam elektroniczny termometr

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A w którym miejscu mierzysz? Wydaje mi się że ta niedokładność u mnie mogła też się brać z powodu mierzenia w ustach, a jednak zaraz przed obudzeniem i mierzeniem mogłam mieć np otwartą buzię i przez trochę chłodniej ;p i mam elektroniczny termometr

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
Mierzę w pochwie, elektronicznym z 2 miejscami po przecinku. W ustach niby można, ale może być niedokładnie.

Napisane na LG-H340n w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry