reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018-2020! :)

Ile masz dzieci?

  • 0

    Głosów: 253 49,5%
  • 1

    Głosów: 158 30,9%
  • 2

    Głosów: 72 14,1%
  • 3

    Głosów: 20 3,9%
  • 3+

    Głosów: 8 1,6%

  • Wszystkich głosujących
    511
Wyniki dopiero we wtorek,z racji tego ze jutro wylatujemy na tydzień do Egiptu wyniki odbierze dopiero za tydzień w poniedziałek :( zwariuję do tego czasu!

Kochana :) takie wyjazdy są najlepsze na poczęcie :) wyjedz,odpocznij,wyluzuj i ❤️ cały czas :) może po powrocie coś się „urodzi”
 
reklama
Ja trochę tak jak Ty... poszłam na żywioł, postanowiłam że jak się nie uda przez pół roku to się nauczę tych kalendarzyków, testów itp.
Mam nadzieję, że nie będę musiała ;)
Na razie jest bardzo wcześnie i beta niziutka, ale staram się być dobrej myśli ;)
Termin miałabym na 2 dni przed swoimi urodzinami...

Ja na początku myślałam, że można zajść w ciążę jak się tylko uprawia seks bez zabezpieczenia, teraz wiedząc trochę o owulacji i całej tej 'machinie' jakie warunki muszą być spełnione to dostrzegam jaki to cud poczęcie dziecka :-p
kalendarzyk przydaje się też po to żeby po prostu wiedzieć czy coś złego dzieje się w organizmie
 
Nie robisz testu po ostatniej tabletce? Ja tak zawsze robię. Odstawienie może, ale nie musi grozić poronieniem.

Przykro mi bardzo... Niby wszędzie piszą ze do zagnieżdżenia dochodzi do 7 dni, ale to raczej indywidualna sprawa. Może było za wcześnie. Jedz na urlop, baw się i nie myśl. Teraz już nic nie poradzisz, ma byś to będzie i trzymam za to kciuki!

My co drugi dzień, ale lekarz co byłam ostatnio w zastępstwie powiedział ze przed owulacją post aż do dni płodnych.

Nie robiłam testu bo brałam ten progesteron z uwagi na nie pęknięty pęcherzyk z którego zrobiła się torbiel.
 
No i przyszedł. Właśnie zaczynam się zastanawiać czy nie blokuje sobie owulacji tym progesteronem. W tym miesiącu 16dc w południe test wykazał nadchodząca owulacje i 16 dc wieczorem wzięłam pierwsza dawkę utrogestanu. Zastanawia mnie czy to możliwe żeby owulacja się przesunęła.. na jakiej podstawie moja gin kazała mi brać utrogestan akurat od 16-26 ?! [emoji848]

Myślę, że zawsze istnieje możliwość, że owulacja się przesunęła. A czy lekarka robiła Ci monitoringi, żeby potwierdzić kiedy mniej więcej występuje u Ciebie owulacja zanim Ci dała progesteron?
 
Ja na początku myślałam, że można zajść w ciążę jak się tylko uprawia seks bez zabezpieczenia, teraz wiedząc trochę o owulacji i całej tej 'machinie' jakie warunki muszą być spełnione to dostrzegam jaki to cud poczęcie dziecka :-p
kalendarzyk przydaje się też po to żeby po prostu wiedzieć czy coś złego dzieje się w organizmie
Tak.to nie takie proste jakby sie wydawalo.taki cud narodzin.kalendarzyk i samoobserwacja itp bardzo przydatny jest.czlowiek poznaje swoje cialo.
 
Hej! Dzisiaj ciężki dzień, mała dopiero teraz zasnęła, gdzie normalnie drzemka jest o 9. Co włożę ją do łóżeczka to płacz w niebo głosy. Podwyższona temperatura, ale to pewnie zęby... Biedna. :(

U mnie 20dc, brzuch mnie na chwilę zabolał jak na @. Ogólnie czuję się zwyczajnie, tylko tyle, że WC odwiedzam jak najczęściej się da. ;)
 
11dc 2 dni do owulacji test owulacyjny negatywny, ale temp ładnie skoczyła. Pojawiło mi się dużo śluzu rozciągliwego właściwie mnie zalewa :sorry:
i czuję jajniki. Może przyszła wcześniej?? Co tu robić miałam czekać z seksem do niedzieli . Rosyjska ruletka dziewczyny !:laugh2:
 
reklama
Ja na początku myślałam, że można zajść w ciążę jak się tylko uprawia seks bez zabezpieczenia, teraz wiedząc trochę o owulacji i całej tej 'machinie' jakie warunki muszą być spełnione to dostrzegam jaki to cud poczęcie dziecka :-p
kalendarzyk przydaje się też po to żeby po prostu wiedzieć czy coś złego dzieje się w organizmie

Powiem tak -też tak myślałam, ale jak czytałam forum to doszłam do takiego wniosku jak Ty. Jednak w sumie 8 lat jedynym naszym zabezpieczeniem była ostrożność w dniach około owu... Dlatego myślałam, że skoro nie wpadliśmy (raz owszem, ale to był wypadek) to na pewno nie pójdzie tak szybko jak już się zdecydowaliśmy, a tu niespodzianka w pierwszym cyklu... ;) albo taką dobrą mam intuicję (nie prowadziłam żadnych obserwacji, jedynie mam mega regularne cykle), albo szczęście... Sama nie wiem ;)
 
Do góry